شمار پناهندگان ترک در آلمان افزایش یافته است

دویچه وله :طبق آمار اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان شمار شهروندان ترکیه که از آلمان تقاضای پناهندگی می‌کنند همچنان رو به افزایش است. شمار متقاضیانی که موفق به دریافت پناهندگی سیاسی می‌شوند نیز افزایش یافته است. 

روز چهارشنبه، ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) روزنامه آلمانی "راینیشه پست"  گزارش داد که بر اساس تازه‌ترین آمار اداره رسیدگی به امور پناهندگی  و مهاجرت آلمان شمار شهروندان ترکیه که در سه سال گذشته در آلمان تقاضای پناهندگی داده‌اند سیر صعودی داشته است. 
 
این روزنامه می‌نویسد که از ژانویه تا اوت سال جاری هفت هزار و ۶۱۰ شهروند ترکیه به عنوان پناهنده به آلمان آمده‌اند.
 
شمار افرادی که در این هشت ماه تقاضای آنها پذیرفته شده نیز بالا رفته و به ۴۴،۸ درصد رسیده است.
 
شمار پناهجویان ترک در آلمان در سال گذشته میلادی ۱۰ هزار و ۶۵۵ نفر بوده است که ۴۱،۴ درصد آنها به عنوان پناهنده سیاسی به‌رسمیت شناخته شده‌اند.
 
در سال ۲۰۱۷ شمار این متقاضیان هشت هزار و ۴۸۳ نفر و ضریب قبولی آنان ۲۸،۱ درصد اعلام شده بود. 
 
کودتا، گولن و اپوزیسیون
 
در پی کودتای ۲۰۱۶ ترکیه، دولت این کشور عملیات گسترده‌ای برای "پاک‌سازی" ادارات و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از مخالفان خود آغاز کرد. بیش از یکصدهزار نفر به اتهام همکاری با جنبش فتح‌الله گولن یا وابستگی به احزاب اپوزیسیون از کار اخراج  و ده‌ها هزار نفر روانه زندان شدند.
 
نام ترکیه در سال کودتا حتی در فهرست ده کشور زادگاه متقاضیان پناهندگی نبود اما اکنون پس از سوریه، عراق و نیجریه در رده چهارم قرار گرفته است.
 
در سال ۲۰۱۸ ترکیه در ردیف پنجم این فهرست بود و در سال ۲۰۱۷ در ردیف ششم.
+7
رأی دهید
-25

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.