در خواست مجازات برای مقصران مرگ « عماد »

همزمان با اعلام نظر قطعی کارشناسان پزشکی قانونی مبنی بر علت مرگ عماد صفی یاری - 6 ساله- پرونده وارد مرحله  تازه‌ای از تحقیقات شد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، شامگاه دوشنبه در جریان بازی  دو تیم فوتبال  پرسپولیس و صنعت نفت در استادیوم آزادی پسر 6 ساله‌ای بر اثر برخورد بدنش با داربست‌های محوطه ورزشگاه دچار برق گرفتگی شد و جان باخت. بلافاصله جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد تا مورد معاینه و کالبدشکافی قرار گیرد و با توجه به اهمیت موضوع پزشکان پس از بررسی دقیق، برق گرفتگی را علت قطعی مرگ اعلام کردند.  ساعاتی بعد از این حادثه  نیز کارشناسان تأسیسات برق در محل حاضر شدند و با دستور مقام قضایی محل حادثه را مورد بررسی قرار دادند.
دستگیری دو پیمانکار
بررسی‌ها نشان می‌داد که داربست‌ها دو روز قبل از این حادثه توسط پیمانکار ورزشگاه نصب شده است و همین مسأله سبب شد پیمانکار ایجاد‌کننده داربست‌ها و پیمانکار تأسیسات برق ورزشگاه با دستور مقام قضایی بازداشت شوند و محل حادثه هم برای بررسی دوباره  پلمب شد.
بازپرس جنایی با حضور در محل برق گرفتگی، برای تحقیقات بیشتر کارشناس ایمنی کار، کارشناس رشته برق و همچنین تیم عیب یاب تعیین کرد. طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد که عملکرد پیمانکار و نصاب فاقد اصول حرفه‌ای بوده است. همچنین تیم عیب‌یابی محل حادثه نیز پوسیدگی سیم‌های داخلی را علت اتصالی و برق گرفتگی اعلام کردند.
بدین ترتیب مدیرعامل شرکت پیمانکاری متولی تأسیسات برق استادیوم آزادی و نصاب داربست به اتهام تسبیب در قتل شبه عمد بازداشت شده و در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند. تحقیقات برای شناسایی سایر مقصران احتمالی این حادثه به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران ادامه دارد.
هشدار یک ساعت قبل از حادثه
 یکی از کسانی که شب حادثه در ورزشگاه بود درباره این ماجرا گفت: یک ساعت قبل از این حادثه تلخ من در حال عبور از کنار داربست‌ها بودم که ناگهان دستم به داربست خورد و برق مرا گرفت همان موقع موضوع را به یکی از مسئولان حراست ورزشگاه اطلاع دادم و آن شخص هم برای بررسی صحت ادعایم به محل آمد و دستش را به داربست زد که  او را هم برق گرفت اما نمی‌دانم چرا هیچ اقدامی انجام ندادند و  برای جلوگیری از حادثه فکری نکردند.
 گلایه‌های پدر عماد
پدر عماد صفی یاری ضمن گلایه از مسئولان  گفت: برخی قصد دارند مرا در مرگ پسرم مقصر بدانند.  من در استادیوم آزادی غرفه‌ای اجاره کردم و عماد هم گاهی به من کمک می‌کرد. روز شنبه این داربست‌ها را در 5 متری غرفه من نصب کردند در حالی که داربست را به تیر  برق روشنایی بسته بودند که اتصالی برق داشت  و عماد پس از برخورد با آن دچار برق گرفتگی شد و فوت کرد. آن لحظه فکر می‌کردم عماد در حال بازی کردن است وقتی دستش را گرفتم روی زمین افتاد و ظرف چند ثانیه جلوی چشمم پرپر شد. حالا سؤال من این است که یک بچه ۶ ساله از کجا باید بداند که آن داربست برق دارد چرا عده‌ای می‌خواهند سهل‌انگاری یک مجموعه را گردن من بیندازند. از زمان فوت عماد همسرم در بیمارستان بستری شده است.
او در ادامه گفت: متأسفانه هیچکدام از مسئولان و اهالی فوتبال نه پیام تسلیتی به من دادند و نه در مراسم خاکسپاری فرزندم شرکت کردند و تنها از محمد حسن انصاری فرد- مدیر عامل پرسپولیس -  تشکر می‌کنم که در مراسم تشییع  پسرم شرکت کرد. کسانی که مقصر این حادثه بوده‌اند باید جوابگو باشند و از خون پسرم نمی‌گذرم.
 توضیحات سخنگوی وزارت ورزش
مازیار ناظمی مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی وزارت ورزش و جوانان نیز درخصوص ذکر نام دو پیمانکار در گزارش‌های منتشر شده عنوان کرد:  شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کشور به عنوان یکی از شرکت‌های پیمانکاری وزارت ورزش  باید در این حادثه پاسخگو باشد و موضوع  ارتباطی به  صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ندارد.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.