حوثی‌های یمن شهرهای دوبی و ابوظبی را به حمله تهدید کردند

 شماری از شبه‌نظامیان حوثی یمن رادیو فردا :شورشیان حوثی یمن روز چهارشنبه ۲۷ شهریور امارات متحده عربی را تهدید کردند که ده‌ها نقطه از خاک این کشور از جمله شهرهای دوبی و ابوظبی را که در آن آسمانخراش‌های متعددی وجود دارد، هدف حمله قرار خواهند داد.
 
ژنرال یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌های مورد حمایت ایران، اظهار داشت: «ما اعلام می‌کنیم... که چندین هدف را در امارات متحده عربی در نظر داریم از جمله دوبی و ابوظبی که هر لحظه ممکن است مورد حمله قرار بگیرند».
 
امارات متحده از کشورهای ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در جنگ با حوثی‌های یمن است.
 
این ژنرال در ادامه افزود: «شما اگر خواستار صلح و تامین امنیت تاسیسات خود و برج‌های شیشه‌ای هستید که نمی‌توانند در برابر یک پهپاد تاب بیاورند، از یمن خارج شوید».
 
حوثی‌ها پیش از این نیز امارات متحده را به حمله تهدید کرده بودند و مسئولیت حملاتی را پذیرفته‌اند که امارات هیچ وقت آنها را تایید نکرده است.
 
این گروه شبه‌نظامی روز شنبه هفته جاری مدعی شد که تاسیسات نفتی عربستان در بقیق و میدان نفتی خریص را با پهپاد هدف حمله قرار داده است، اما واشینگتن می‌گوید که این حملات کار ایران بوده است.
+38
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  فقط جمهوری اسلامی میخواهد ثابت کند حوثیها به تاسیسات نفتی عربستان حمله پهپادی و موشکی کرده اند. برای همین هم باز از حوثیها خاسته اند داد و فریاد را ه بیاندازند و شهرهای مهم کشور امارات را هم تهدید به حمله کنن .
  21
  32
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  آخه امارات اونجا چکار میکنه؟ همه نیروهاش همکه استخدام شده از نظامیهای گدا گشنه پاکستان و غیره هستن..برگردین بچسبین به همون تجارت و بیزنس و توریسم.دوبی به اون زیبایی ومدرنی،و اینهمه اروپایی و خارجی توش،حیف نیست؟ بازیچه دست عربستان عقب مونده و متحجر شدن.عربستان هنوز یه بیابون هست وفرهنگ بسته و تندرو توش رایجه،اما امارات ۱۰۰۰ سال پیشرفته تره و اصلا دلیلی نیست خودش رو آلوده جنگ و سیاست کنه.
  16
  28
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  فرار کنید تا دیر نشده . اینا ترامپ نیستن، رضاباز نیستن که حرف مفت بزنن . اینا حوثی هستن، حوثی . الفراااار
  8
  5
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  سبکیال، سامانه داره مسکو رو نشون میده . درست بچرخون سرشو بابا
  7
  3
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۷
  نظر شما چیست؟