داروی پروستات، درمانی جدید علیه پارکینسون!

دویچه وله :یک تیم تخصصی از دانشمندان بین المللی اعلام کرده‌اند که ترازوسین، دارویی که از آن برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات (BPH) استفاده می‌شود، می‌تواند درمانی قدرتمند علیه بیماری پارکینسون نیز باشد.
 
ترازوسین عضلات پروستات و گردن مثانه را شل می‌کند تا ادرار آسان‌تر دفع شود. با این حال محققان بر این باورند که عمل مفید دیگر این دارو، جلوگیری از تخریب سلول‌های مغزی و کند کردن سیر پیشرفت پارکینسون است.
 
محققان دانشگاه آیووا در ایالات متحده، هزاران بیمار مبتلا به BPH و پارکینسون را مورد مطالعه قرار داده‌اند و نتایج تحقیقات آنها در مجله تحقیقات بالینی منتشر شده است.
 
پارکینسون یک بیماری پیش‌رونده است که بر روی مغز تأثیر می‌گذارد و در حال حاضر هیچ  درمانی برای آن وجود ندارد. درمان‌های موجود، تنها می‌توانند به کند شدن برخی علائم این بیماری کمک کنند اما نمی‌تواند باعث از بین رفتن سلول‌های مغزی ناشی از این بیماری شوند.
 
به گفته محققان، این وضعیت وحشتناک است چون با افزایش جمعیت، بیماری پارکینسون نیز رو به افزایش است.
 
ترازوسین می‌تواند با فعال کردن آنزیمی به نام PGK1 از مرگ سلول‌های عصبی جلوگیری کند.
 
محققان می‌گویند اگرچه صحبت از درمان پارکینسون با این دارو بسیار زود است، اما این یافته‌ها می‌تواند زندگی افراد مبتلا به پارکینسون را تغییر دهد. ترازوسین امتحان خود را در درمان بزرگی خوش خیم پروستان پس داده و ممکن است پتانسیل پنهانی برای کند شدن پیشرفت پارکینسون داشته باشد؛ چیزی که به‌شدت برای داشتن زندگی طولانی‌تر در مبتلایان به پارکینسون، مورد نیاز است.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟