هشدار روسیه درباره تلافی کردن حمله به تاسیسات نفتی عربستان

 تاسیسات نفتی بقیق در عربستان سعودی پس از حملات اخیر رادیو فردا :وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه ۲۵ شهریور گفت صحبت از تلافی کردن حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی غیرقابل قبول و استفاده از این حادثه با هدف تشدید تنش با ایران غیرسازنده است.
 
این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به اعتقاد ما استفاده از این حادثه برای تشدید تنش با ایران در چارچوب سیاست شناخته شده آمریکا غیر سازنده است. پیشنهادهای مربوط به اقدامات تلافی‌جویانه که در واشینگتن مورد بحث قرار گرفته‌اند نیز غیرقابل قبول هستند.»
 
این بیانیه می‌افزاید که از نظر روسیه افزایش حملات به زیرساخت‌های غیرنظامی نتیجه مستقیم تداوم جنگ در یمن است.
 
روز سه‌شنبه حکومت عربستان سعودی سعی کرد بازار نفت را آرام کند. مقامات این کشور گفتند میزان تولید نفت با سرعت بیشتری از آنچه که پیش‌بینی می‌شد احیا می‌شود به طوری که طی دو تا سه هفته شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت.
 
به گفته منابع مطلع، دولت عربستان سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته در مورد پیامدهای حمله به تاسیسات نفتی آن کشور به اعضای اوپک و بازار بین المللی نفت هیچ اطلاعاتی نداده بود.
 
روز دوشنبه منابع مطلع از آرامکو، شرکت دولتی نفت عربستان سعودی گفته بودند که بازگشت به میزان عادی تولید نفت ممکن است چند ماه طول بکشد.
 
تحت تاثیر این حملات موشکی و پهپادی میزان تولید نفت عربستان سعودی تقریبا نصف و بهای نفت در بازار جهانی ناگهان افزایش یافت. انتشار خبر احیا میزان تولید نفت عربستان سعودی در روز سه‌شنبه بهای نفت را در حد چشمگیری کاهش داد.
 
یک مقام سعودی گفت این کشور تولید نفت خود را در آینده نزدیک به ۵.۷ میلیون بشکه خواهد رساند که معادل ۷۰ درصد تولید عادی است و طی دو تا سه هفته آینده تولید نفت به حد عادی بازخواهد گشت.
 
شورشیان حوثی مسئولیت این حمله را پذیرفته‌اند ولی واشینگتن ایران را مسئول این حمله می‌داند. مقامات آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کردند که این حملات حتی از خاک ایران انجام شده.
 
در همین روز مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، خبر داد که مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده روز سه‌شنبه راهی عربستان سعودی شده است تا درباره چگونگی واکنش به حملات علیه تاسیسات نفتی عربستان با مقام‌های این کشور گفت‌وگو کند.
 
ایران اتهام نقش داشتن در حمله به تاسیسات نفتی عربستان را به شدت رد کرده است.
+19
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  نگران نباشید، آخرش هم خواهند گفت یک مهندس جزء سپاه که آتش به اختیار شده بود و باور بسیار عمیقی هم داشت ....ناگهان قاط زد و به عربستان شلیک کرد!
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  با این هشدار مشخص هست که کارگردان و کارچرخان اصلی روسیه هست
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر روسیه در مورد مشکلی که جمهوری اسلامی در منطقه ایجاد میکند دخالت میکند بیشتر رهبران نظام اخوندی مغرور میشوند.
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  دیگه وقتی حاج پوتین نطق میکنه رضابازا هیسسسس
  5
  0
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  فکر کنم سعید طوسی این آقارو ارشاد کرده که در خبرهای این هقته کلی مسولان حکومت جمهوری نظامی ایران ودنیا را متعجب کرد که چطور یک کافر یا مشرک برایه ادنها از قرآن میگفت البته همه اینها فقط آهنگ خر شو بوده
  0
  0
  شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
  نظر شما چیست؟