استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان + ویدیو

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور رئیسان جمهوری ترکیه و ایران برگزار شد به یک آیه قرآنی اشاره کرد.او که در کنار حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران و رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه نشسته بود به پرسشی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که در آن مخالفت با خشونت‌ورزی مگر در شرایط حمایت از قوم و خویش مورد اشاره شده است.
«ما حاضریم به عربستان کمک کنیم»
آقای پوتین همچنین افزود: « قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد.»
 
او در ادامه تاکید کرد: «ما حاضریم به عربستان سعودی برای حمایت از قوم و خویش یا همان ملتش هرگونه کمکی ارایه کنیم.»
 
رییس‌جمهوری روسیه در ادامه نکته‌ای را خطاب به رهبران سیاسی عربستان سعودی مطرح کرد.
«عربستان همان کاری را کند که ایران و ترکیه کردند»
به گفته آقای پوتین «کافی است رهبران عربستان سعودی تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کنند، همانطور که رهبری ایران با خرید سامانه موشکی اس‌۳۰۰ انجام داد و همان مسیری که رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه با خرید آخرین مدل سامانه دفاعی اس‌۴۰۰ طی کرد.»
 
زمانی که رئیس جمهوری روسیه در حال توضیح این نکات بود دوربین روی چهره برخی سیاستمداران ایرانی تمرکز کرده بود که با خنده به سخنان وی گوش می‌دادند، افرادی چون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی و امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران.
+21
رأی دهید
-113

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  سلام . پوتین فردیه که میتواند هر لحظه نقاب به چهره بزند . این فردی که حتی دین مشخصی نداره یک مجوس به حساب میاد چطور فردی که ملحد بوده میتواند در باره چیزی حرف بزنه که هیچ اعتقاد و ایمانی و اطلاعاتی درباره اون نداره مگر برای فریب یک مشت احمق حکومتی . بله پوتین ارباب باور سطحی و اذر میانه و امیر و علی و خیل کاسه لیسان هست خیانت واژه ای که حضرات بر آن عادت داشته و حتی ابرو و شرف خود و ملت خود را برای لبخند ژنهای پلشت و بیگانگان چوب حراج میزنند.
  13
  51
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  تمام . یک کم عسل به ریش مقدس آقا مالید. همه گرفته از آقا .تا شریف . تا حسن کلید از خوشی‌ و ارگاسم اسلامی بیهوش شدند. پرسش این است.که این قر و قمیش پوتین. چقدر خرج روی دست ما می‌‌گذارد؟ خزر را که مفتی برد. چه از مملکت مانده که ببرد؟ اهل آموزگار شدن در مکتب قرهان هم که نیست. به قول باور که دیروز گفت. ملانی بانوی اول آمریکا. می‌‌گفتم. طلبه اول پوتین . حالا دیگر کج کسی‌ طلبه اول پوتین است.؟ دیگر فانتزی خود. برادران ارشادی صف ببنید. برای نجات دولت امام زمان. ولی‌ خدا وکیلی قبل پرسش کنید. این تاواریش است. شوخی با کسی‌ ندارد.
  5
  41
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  فرق روس ها با آمریکایی ها: روس ها انسانها راخشک خشک شخم میزنند آمریکایی ها آبیاری و شخم میزنند
  8
  62
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  تقسیم نان جالبیست بین امریکا و روسیه! امریکا فروشنده سلاحهاى تهاجمیست و روسیه فروشنده سلاحهاى تدافعى. خریدار ابله هم که تا دلت بخواهد، هست! خدا بدهد برکت!
  4
  72
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  خوب به این ریشخندها نگاه کنید . این ریشخندها حواله ترامپ و اذنابش بود . دونالد ترامپ بزرگترین موهبت الهی برای نظام جمهوری اسلامی بود . میگم بود زیرا عمرش به سر رسیده . در حالی که اخبار سعی میکند این حس را القا کند که ای داد بیداد الان بخاری از کسی بر میخیزد در جهت مقابله با ایران، در گوشه ای دیگر، ابرقدرتهای اصلی دنیا یعنی ایران و روسیه و ترکیه مشغول ریشخند کردن ترامپ هستند . بار دیگر دقت کنید، ٩٠ درصد توان صادراتی عربستان بای بای . سیلی بعدی در صورت عدم عقبگرد کامل بیخ گوش امارات نواخنه خواهد شد . به زمان انتخابات نزدیک و نزدیک تر میشویم در حالی که گلوی دونالد زیر دندان حاج قاسم سلیمانی است
  65
  10
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
  ۴۴
  یک ایرانی در استرالیا - ملبورن، استرالیا

  وقتی قیافه ظریف و بقیه اعضای گروه روحانی رو دیدم یاد یه قضیه ای افتادم که یه کم بی ادبیه اما حیفه اگه نگم و مصداق کامل داستان جمهوری اسلامیه. سالها پیش بعضی از پسرهایی که ضعیف بودن و نمیتونستن از خودشون دفاع کنن میرفتن با گنده لات محل دوست میشدن و اونا همیشه هواشونو داشتن و اجازه نمیدادن کسی بهشون زور بگه. البته اینکه در قبالش چی میگرفتن بماند. شده داستان جمهوری اسلامی و روسیه (گنده لات).
  5
  46
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  با اشنایی که از این بسیجیها دارم میدونم الان کلی عربده میکشن که اره اره قران درسته همه . چیش راستکیه اینم سندش. چون پوتین بهش استناد کرده.ه هررکیم قبول نکرد رو صد و ده تا چماق میزنن تا قبول کنه. چرا؟ چون دین اجبار نیست
  6
  21
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  پوتین هم این وسط بازار گرمی می کند، ایران به غیر از اس۳۰۰، مردمانی وطن پرست دارد( دور از جون قمپوزیسیون ) که نخواهد گذاشت دشمنان نگاه چپ حتی به یک وجب از این خاک کنند
  51
  11
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  لابد اس ۳۰۰ را از شما بخرند.هر که از زعم خود شد یار من ،کس نجست اسرار من
  5
  21
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  دین اسمال فقط تو یکى را کم داشت حـ... قاتل آن موقع که مسلمانان کشورت را قتل و عام مى کردى از قران خبرى نبود مادر دروغگو.
  3
  31
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  آخرین خبر تایید شده : تاکنون هیچگونه آثاری از بقایای پهپاد یا موشک کروز در محل انفجارهای ویرانگر پیدا نشده . تمام تلاشها معطوف به یافتن سلاحی است که حمله با آن صورت پذیرفته
  37
  7
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  مسلمین از این به بعد به قران روسی قسم بخورید و به پوتین الله
  7
  24
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. چرا از لغت مجوس استفاده میکنی؟آیا فکر میکنی زرتشتی ها از کفار بدترند؟لغت مجوس را اعراب استفاده میکنند که مادر بزرگت،خاله بزرگت،دایی بزرگت، عموی بزرگت،پدر بزرگت،وبالاخره تمام سوابقت ازار رسانده بودنند
  6
  28
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  پای منافع ملتش که در میون باشه میتونه لباس آخوندی بپوشه و حرفاشو بزنه و حق مردمشو بگیره . ولی مسئولایه بی لیاقته ما چی ؟ نشستن و دهنشونو اندازه ی اسب آبی باز کردن و میخندن . نخند بدبخت ببین چه جوری داره خاک و آب و سرزمین ایرانو به غارت میبره .
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اگر فرصت داشتید این کنفرانس در یوتیوب نگاه کنید. اتقاق بظاهر ساده ای است، درب ها باز می شوند، پوتین بسمت صندلی خود رفته و بنا بر عرف دیپلماتیک و آداب معاشرت اجتماعی پشت صندلی خود قرار میگیرد و منتظر می ماند تا میزبان وی را دعوت به نشستن کند. اما در این میان حسن روحانی همینطوری مثل یک گاو مشعوف(البته با معذرت از گاو) همینطوری سرش را پائین انداخته می رود و می نشیند. تمام این اتفاق شاید سه چهار ثانیه طول کشیده باشد، اما این چهار ثانیه را شاید بتوان آینه تمام قد رژیمی دانست که چهل سال سن دارد.
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  آقای پوتین همچنین افزود: « قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد ....ای بیشرف مرگ برتو و گوسفندانت ملایان و طرفداران ملا
  4
  13
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. سلام . دوست عزیز مجوس مفهومش نجاست هست . نه اشاره به پیروان دین زرشت . علیه اسلام . اگر چنین برداشت کردید . و اگر اشاره من منجر به کدورت حضرتعالی شده . پوزش و معذرت اینجانب را پذیرا باشید . انسان ممکن الخطا میباشد همه مه مصون از خطا نیستیم .. باور سطحی . و یا فاطمه و اذر میانه که بر کوهی از غرور . ذلت سوار هستند و ستاره های خیانت بر دوش دارند ممکن است از سفارش و اعتراض بر تابند اما . انسان وظیفه اخلاقی خود را مبنی بر پذیرش خطا و اشتباه . را باید به جان دل بپذیرد .
  5
  11
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  توصیه قرآنی برادر کربلایی حاج ولادیمیر پوتین:. «یا ایها الذین آمنوا از ما اس ۴۰۰ بخرید!»
  2
  17
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  بالاخره رهبر شیعان دنیا هستن دیگه و همچنین شاگرد امام کا.گِ.ب خامنه ایی عوززما دیگه
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  اینم تازه کار انگلیسها رو یاد گرفته. برای سلطه بر احمق ها باید در احمق بودن نگه اشون داشت. هرچقدر عقب مانده تر بهتر. قرآن عقب ماندگی نیست ولی سوء استفاده از قرآن برای عقب نگه داشتن افکار یه عده تلاش نگران کننده ای هستش. انگلیسها برای اینکه هندی ها رو عقب نگه دارند یه داستان معروف دارند. وقتی سفیرشون در شهر میگذشت دید مردم سرگاو رو می بوسند و تبرک میکنند، پیاده شد و یک بوسه آبدار بر باسن گاو زد و برگشت و ملت ناآگاه وقتی دیدند یه خارجی اونجا رو بوسید و آنها بر سر گاو بوسه میزنند شرمنده شدند و هجوم بردند به بوسیدن باسن گاو. همراه سفیر پرسید چرا اینکار رو کردی گفت حداقل صد سال اینها رو به عقب بردم و تا اینها دوباره بخواهند دوباره به بوسیدن سر گاو برسند سالها طول میکشه.
  4
  2
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  « قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد.» یعنی باورتون میشه؟ بیشتر کشتار و خشونت حکومتهای مسلمان بر ضد ملت خودشون و مسلمانهای دیگه اس. ما باید برای کشته شدن چند فلسطینی ناراحت باشیم یا کشته شدن میلیونها نفر مسلمان طی حداقل 40 سال گذشته در چندین جنگ مابین اینا؟
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان
  [::یک ایرانی در استرالیا - ملبورن، استرالیا::]. دوست عزیز،داستان جالبی گفتی ولی منظورت از چیزی که گنده لات از پسر بچه ضعیف میگیره رو متوجه نشدم؟
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. شما چقدر قدرتمندین! وااااای! شمع دزد جون. یکی از موشکها عمل نکرده سالم دستشون افتاده. بعضی ها از دنیا عقبن، تو ...
  3
  9
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اتفاقا برید أمار تلفات اس-٣٠٠ و اس- ٤٠٠ رو در بیارین ببینید از چندتا شلیک چندتا انهدام داشته. همین چند وقت پیش تو سوریه یکی رو زد، منتها میگ خودی رو!
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانوات. شما اون فیلم بازدید پوتین از إسرائیل رو ببین، نتانیاهو حتی دم در هم نمیره. پوتین میاد تو و حتی بلند هم نمیشه براش
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  یه قران داد به چلاقعل دریای مازندران را گرفت حالا اسم قران را میاره هرچقدر ( s ) وچیزهای دیگه خواست میندازه بهشون خوب یاد گرفته بچپونه یه علی هم بگو دریای جنوب و میگیری با یه حسین هم خلیج فارس را بهت میدن خلاصه با اسمهای ......ها تمام ایران را میتونی صاحاب بشی
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  زمان قاجار زن میگرفتند بخشش میکردند حالا قران میگیرند همه چی را میدن رژیم های اسلامی
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  یک نسخه کپى شده از یک قران قدیمى را که هدیه داد خامنه اى نیشش تا بناگوش باز شد که هیچ عرش اعلى را طى مى کرد به قول یک نفر سخت دچار ارگاسم اسلامى شده بود. دهه ها و سالها است که دلسوزان ایران نوشته و گفته اند که نباید در دام این و آن افتاد ولى افسوس که حاکمان ستیزه جو و ابله جمهورى اسلامى انگشت در لانه زنبور کردند و کشور را مى روند که دستخوش آماج حملات بیگانگان قرار دهد.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اینجور که معلومه پوتین کومونیست را ا شادش کردن وهمین روزها ست که پوتین باعمامه وتسبیح جلوی دوربین ظاهر بشه.
  0
  3
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۹
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. از کامنت شما متشکرم حمید گرامی، در ویدیوی مورد نظر شما ظاهرا نتانیاهو بعلت آسیب دیدگی پایش قادر به برخاستن نیست. البته همسر نتانیاهو به پیشواز پوتین رفته و او را تا اطاق جلسه مشایعت مینماید. اما این «حسن گاو» اصولا آداب معاشرت نمی داند، جای تعجب هم نیست. ساختار رژیم همین است.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
  نظر شما چیست؟