یک تحقیق: نخستین تجربه جنسی ۷ درصد زنان آمریکایی ناخواسته بوده است

یورونیوز :یک مطالعه نشان می‌دهد نخستین تجربه جنسی یک زن از هر ۱۶ زن آمریکا در دوران نوجوانی همراه با اجبار بوده است.
 
افرادی که این مطالعه را انجام داده‌اند، این تجربیات را تجاوز قلمداد می‌کنند گرچه در نظرسنجی خود از زنان درباره رابطه جنسی اجباری سوال کردند و این واژه استفاده نشده بود.
 
تقریبا هفت درصد از زنان مورد بررسی گفته‌اند که نخستین تجربه جنسی‌ای که داشتند ناخواسته بوده است که به‌طور میانگین در سن ۱۵ سالگی اتفاق افتاده است.
 
تقریبا نیمی از این زنان گفته‌اند به‌طور کلامی تحت فشار قرار گرفته‌اند تا خلاف میل خود رابطه جنسی داشته باشند.
 
دکتر لورا هاوکس، متخصص داخلی و محقق دانشکده پزشکی هاروارد، گفت: «هر رابطه جنسی [با دخول] که خلاف میل باشد نامش تجاوز است. اگر کسی کلامی تحت فشار برای برقراری رابطه جنسی قرار گیرد، این هم تجاوز جنسی است.»
 
طبق تحقیقات، در سال‌های پس از نخستین تجربه جنسی اجباری، زنان بیشتر دچار بارداری و سقط ناخواسته یا مشکلات بهداشت باروری شامل درد لگنی یا بی‌نظمی در پریود نسبت به زنانی که نخستین تجربه جنسی آن‌ها اجباری نبود، می‌شوند.
 
دکتر هاوکس تاکید کرد که تجاوز جنسی در نخستین تجربه جنسی باعث از دست دادن شدید استقلال در رابطه جنسی یک فرد می‌شود.
 
وی افزود تعجب آور نیست که طبق مطالعات، چنین فردی دچار مشکلات روحی و جسمی بعدی شود.
 
این مطالعات بر اساس تجزیه و تحلیل پاسخ‌های ۱۳ هزار و ۳۱۰ زن بالغ بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ به دست آمده است که در نظرسنجی‌های اداره بهداشت آمریکا شرکت کرده‌اند.
 
محققان در این پیمایش روی یک سوال متمرکز شدنذ که آیا نخستین تجربه جنسی یک زن با یک مرد خود خواسته بوده یا ناخواسته تن به رابطه داده است؟ یعنی آیا زنان خود انتخاب کرده‌اند که رابطه جنسی با میل خود داشته باشند یا خیر؟
+2
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  یعنی تجربه 93 درصد زنها رو ول کردند چسبیدن به 7 درصد؟ یعنی گروههای فاسد فمینیستی واقعا غوغا کردن و حسابی نفوذ دارند در رسانه ها و مراکز تحقیقاتی.
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.