سیگار الکترونیکی مخصوص استفاده از ماری‌جوآنا نیز خطرناک است

صدای آمریکا :گرچن ویتمر، فرماندار ایالت میشیگان، و متعاقباً دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کردند که ممنوعیت سیگارهای الکترونیکی، شامل حال سیگارهای مخصوص کشیدن ماریجوآنا نمی شود. ولی اکنون روشن شده که آنها هم مشکلات مربوط به خود را دارند.
 
بنا به گزارش خبرگزاری محلی میشیگان «ام لایو»، خانم ویتمر و پرزیدنت ترامپ سعی دارند با ممنوع کردن سیگارهای الکترونیکی نیکوتین های طعم‌دار، جلوی اپیدمی در حال رشد مصرف این نوع سیگارها در بین نوجوانان که از نظر سلامت نگران کننده شده است، بگیرند.
 
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ۳۸۰ مورد بیماری های حاد ریوی گزارش داده شده در ۳۶ ایالت آمریکا را مورد بررسی قرارداده اند که همه به استفاده از سیگارهای الکترونیکی ربط داده شده اند. تا کنون ۶ نفر از این بیماریها مرده اند.
 
بنا به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، بیشتر این بیمارها گزارش داده اند که از روغن «تی‌اچ‌سی» مصرف کرده اند، هر چند خیلی از آنها گفته اند که با این سیگارها هم نیکوتین و هم تی‌اچ‌سی کشیده اند.
 
گزارش های اولیه ظاهراً وجود ویتامین ئی مصرف شده در محصولات تی‌اچ‌سی را علت این بیماری های ریوی دانست.
 
ولی به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری دلیل اصلی موج ناگهانی بیماری های ریوی در بین مصرف کنندگان سیگارهای الکترونیکی هنوز مشخص نیست.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.