تجمع کارگران معترض هپکو به خشونت کشیده شد؛ بازداشت و زخمی شدن تعدادی از کارگران

 حمله ماموران نیروی انتظامی به کارگران معترض هپکو در روز دوشنبه، ۲۵ شهریور
رادیو فردا :گزارش‌ها از ایران حاکی است که نیروهای امنیتی حدود ۴۰ نفر از کارگران معترض شرکت هپکو در اراک را بازداشت کردند و حدود ۲۰ نفر از کارگران نیز در حمله گارد ویژه مجروج شدند.
 
در همین حال محمدتقی آبایی هزاوه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، گفت که کارگران روز دوشنبه، ۲۵ شهریور، چند ساعت مسیر ریل راه‌آهن را بسته بودند.
 
وی گفت که مسیر قطار تا ساعت ۱۹ بسته بود که نیروی انتظامی «وارد عمل شد و ظرف حدود یک دقیقه، ریل راه‌آهن باز شد». کارگران شرکت هپکو پیش از این نیز بارها در اعتراض به مواردی چون عدم دریافت حقوق تجمع کرده‌اند.
 
تعدادی از کارگران این شرکت پیش از این به زندان محکوم شده بودند.
 
معترضان بارها ضمن اعتراض به خصوصی‌سازی این کارخانه، خواستار بازگرداندن مالکیت آن به دولت شده‌اند.
 
بازگرداندن صنایع واگذار شده به دولت از سوی کارگران شماری از کارخانه‌ها و واحدهای واگذار شده به بخش خصوصی،‌ مانند شرکت نیشکر هفت‌تپه تکرار شده است. 
با این حال مقامات دولت از واگذاری این صنایع دفاع می‌کنند.
 
در همین حال علی‌اکبر کریمی، نماینده اراک در مجلس، ضمن ابراز تاسف از برخورد با کارگران گفت که با وجود وعده وزیر صنعت برای تعیین تکلیف شرکت هپکو تنها مدیرعامل آن تغییر کرده است.
+69
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ننگ بر خامنه ای و طویله اش
  0
  54
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  آینده دنیا از آن زحمت کشان و کارگران و کشاورزان و یا کارمندان زحمت کش در سراسر جهان است و روسیاهی برای سفته بازان، رانت خواران، بانکداران و رباخواران، سرمایه داران بورژوا و زمین داران استثمارگر، تاجران سوداگر و محتکران ، کارفرمایانی که فقط برای حداکثرکردن سود خود با به جیب زدن هر چه بیشتر ارزش افزوده کالاها و خدمات هستند، و در نهایتروحانیون و سیاستمداران در خدمت منافع آنها ، می ماند.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اینا همه تازه اول درد زایمان است اکه این تحریمها ادامه داشته باشه خودتونو هم میفروشن به چین یا هر کشور دیکری که پول بده اونوقته که راستیراستی مزه زایمانو میچشید فقط خدا کنه اون چلمک زودتر بمیره تا شاید فرجی بشه یا یک اوبامای دیکه بیاد سر کار.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.