«موشکی که توان جمهوری اسلامی را چند برابر کرد»

باشگاه خبرنگاران: موشک‌های کروز یکی از موثرترین سلاح‌ها در میدان‌های نبرد هستند که توانایی ایجاد ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا را دارند.
 
در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روزها محور بحث روز است. بررسی تکنولوژی موشک‌های ایران نشان می‌دهد که برد این موشک‌ها به دورترین نقاط اروپا و بیش از ۷۰ درصد آسیا می‌رسد و این توان دفاعی باعث نا امیدی دشمنان در حمله نظامی به خاک و تاسیسات حیاتی کشورمان شده است.
 یکی از موثرترین سلاح‌ها در میدان‌های نبرد که توانایی ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا را دارند موشک‌ها هستند و یکی از اعضای این خانواده موشک‌های کروز هستند.
 
موشک کروز نصر موشک کروز نصر یکی از انواع موشک های کروز ساخت ایران است که در انواع دریاپایه و هواپایه توسط سازمان صنایع دفاع طراحی و ساخته شد که برای نخستین بار طی رزمایش وحدت ۸۷ در آب‌های خلیج فارس آزمایش شد.
 
این موشک قادر است شناورهای سه هزار تنی را منهدم کند. این موشک در کلاس موشک‌های کوتاه برد طبقه‌بندی شده و قابلیت شلیک از ساحل و انواع شناورها و بالگردها را دارد.
 
موشک کروز هوشمند نصر با قرار گرفتن در لایه‌های دفاع ساحلی توانایی عمل به عنوان مکمل پدافند ساحلی در کنار سامانه‌های توپخانه‌ای را دارد که این ویژگی قدرت منهدم کردن شناورهای نفوذکننده به آب‌های ساحلی کشورمان را برای سیستم دفاعی کشورمان ایجاد می‌کند.
 
این موشک به تعداد انبوه تولید و به نیروی دریایی ارتش و سپاه تحویل داده شد که باعث افزایش قدرت بازدارندگی کشورمان در عرصه دفاع شده است.
 
مشخصات فنی موشک کروز نصر با وزن ۳۵۰ کیلوگرم، طول ۳٫۵ متر و قطر ۰٫۲۸ متر به نحوی طراحی شده که با یک کلاهک ۱۵۰ کیلوگرمی قابلیت ایجاد انفجار در بدنه کشتی‌ها را دارد. این موشک با برد موثر ۳۵ کیلومتری و و سرعت ۰٫۹ - ۰٫۸ ماخ (معادل ۲۷۰ تا ۳۰۰ متر بر ثانیه) توانایی انهدام اهداف و نفوذ در بدنه شناورهایی با زره نیمه سنگین را برای نیروهای دریایی ایران ایجاد می‌کند. همچنین، نحوه هدایت این موشک به صورت هدایت تلویزیونی و راداری است. البته کلاهک این موشک احتمالا مجهز به حسگرهای سختی‌سنجی است.
 طول باله بزرگ که در میانه طول موشک و روی مرکز جرم موشک واقع شده، موجب حفظ تعادل دینامیکی موشک خود را در زمان حرکت به خوبی حفظ کند؛ همچنین سبب افزایش پایداری پیش از برخورد به هدف می‌شود.
 موشک کروز نصربا کمک سامانه‌های پرتاب ساحلی قادر به هدف قرار دادن اهداف از روی جنگنده‌ها و بالگردها (در مدل هواپایه) را دارد که موجب افزایش قدرت مقابله با شناورهای متخاصم در آب‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران است.
 رسانه‌های خارجی
پایگاه خبری شبکه تلویزیونی شبکه الجزیره در گزارش خود با عنوان رونمایی از موشک کروز جدید ایران خبر داده بود و ویژگی‌های این موشک را تحلیل و بررسی کرده است.
+58
رأی دهید
-167

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  رژیم ایران با نشان دادن و توضیح کارای این موشک میخواهد امریکا را بترساند که اگر هدف حمله به ایران را داشته باشند با همین موشکها تمام ناوها و نیروهای نظامی امریکای حاضر در خلیج فارس را نابود خواهیم کرد.
  15
  181
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  درود بر نیروهای مسلح و کسانی که بدون نام نشان باعث اقتدار و سر بلندی ایران هستند، پاینده ایران بزرگ
  242
  57
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. درود بر شماوطن پرست.
  197
  34
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. [::Zaall - اصفهان، ایران::]. درود به عالَم هپروت که به شما دو نفر ویزا داد!
  22
  156
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. [::Zaall - اصفهان، ایران::]. سلام دوستان خائن من همانند شما و باور عمیق و آذر میانه . عزیزان حکومتی . . اول درون را بساز بعد بر دیگران بتاز ... هر آنچه میبینید ابزار تازیدن است .ملت بیکار که فرط بیکاری موبایل قاپی بیداد میکند . رانت خواری و هر روز سرقت اموال بیت المال و فرار وابستگان حکومتی اینها چیزی نیست که بتوانید انکار کنید . شوروی با صدها برابر سلاح در برابر درون خسته مردمش به زانو در آمد با صدای طبل حضرات شکمی سیر نمی شود بیماری شفا نمی یابد . درد مندی . به آسودگی نمی رسد و ژنهای پلید حکومتی مطرود نمی شود . تعقل چیزی است که قرآن بدان سفارش و توصیه کرده که حضرات کر هستید و کور و لال . درون حضرات پر از منجلاب تبلیغات بزرگنمایی حکومتی است ..
  13
  82
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران

  درود به خرطوم همایونی
  131
  12
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  به آغا بگین دفعه ی دیگه پوسته ی موشک از چین میخرید اون نوک تیزاشو سوا کنید دوشمن بیشتر میترسه بعد هم اینا ریسمون بهشون وصل نبود آغا چطور اینا رو پرتاب میکنه من موندم 😂😂
  13
  78
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. ببین من حتی حیفم میاد بهت منفی بدم ، بعضیا رو بنظر من کاربران سایت باید ندید بگیرن تو هم یکی از اونایی
  7
  80
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. صلوات بر یزید!
  12
  69
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران

  خدازده ی عمیق، از شهر فاسدان، بزودی دوباره به غار بازخواهد گشت! انقدر حکام اسلامیش در طول سال تر میزنن که همین دم را غنیمت شمرده و خوش رقصی می کند وچون میداند باز مدتها در غار باید سر کند و دم نزند فعلا خنده کفتاری سر می دهد .
  9
  54
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  ایران با این حرکتش به عربستان درس داد که این همه پول دادید اف 35 خریدید ما خیلی راحت با موشکهای دست ساز خودمان به شما حمله کردیم واقعیت هم اینه که دنیای آینده دنیای موشکه نه هواپیمای جنگی بخاطر همین هم نیکسون به شاه گفته بود ما هر سلاحی به تو می فروشیم بجز موشک و شاه مخفیانه سعی کرده بود با کمک اسرائیل برنامه موشکی راه بیاندازه که واقعا جای تعجبه که شاه چرا از اسرائیل کمک گرفت چون آنها هم پیمان آمریکا بودند و در نهایت هم کلی پول از شاه گرفتند و هیچ کمکی نکردند در حالی که شاه می توانست با کمک پاکستان یا هند یا چین به این تکنولوژی برسه کما اینکه جمهوری اسلامی هم با کمک لیبی و کره شمالی برنامه موشکی را آغاز کرد و امروز قدرتمندترین برنامه موشکی را در خاورمیانه داره این برجام هم فقط یک بهانه بود برای برجام بعدی و اصلی که قرار بود برنامه موشکی ایران را کنترل کنه
  41
  13
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  خدای من شاهد است از همان روزی که این قاصبین خلافت در سوریه شروع به کشتار بی‌رحمانه شیعیان مظلوم، این بندگان خاص خداوند کردند، یک به یک عمریهای در سایت شروع به رجزخوانی و تهدید که ولایت آریایی هم بزودی در چنگال خونین ما در خواهد آمد. بهشون گفتم، فقط صبر کنید تا یه پوزی ازتون بزنیم که به شکر خوردن بیافتید. بازم بهتون میگم، اگه مثل سوسمار هم بخزید تو کعبه، اونم رو سرتون میاریم پایین. بزدلای چلپاسه و شترکولا خور با شیعیان طرفید.
  61
  7
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. آورین، آورین در مورد پایین آوردن کعبه با شما موافقم.
  3
  26
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. چند بار از شما خواهش کنیم که چرندیاتِ پیدا کرده در ویکی پدیا را فرغون فرغون در اینجا خالی نکنید. در زمان شاه کارگر ساختمان از پاکستان یا در نهایت پزشک از هندوستان به ایران مهاجرت میکرد، آنوقت شما انتظار داری که پادشاه میبایست از پاکستان تکنولوژی به ایران وارد میکرد؟
  3
  24
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دنیای آینده دنیای تانک و جنگنده نیست . کشورها فقط به هم موشک پرانی خواهند کرد. هرکس موشکهاش دقیقتر باشه و موشکهای سام دقیق برای محافظت از خود داشته باشه برنده هست
  20
  7
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  اینا که توهم صنایع نظامی زدن نمیدونم چرا نمیرن دنبال برنامه واردات کارت سوخت و کارت ملی هوشمند که ملت پولشو دادن و 2ساله ثبت نام کردن ولی هنوز تحویل نگرفتن.
  1
  25
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] خوشحالم از اینکه میبینم شما جیره خورهای بیت چلاغ علی نه دنیا رو میشناسین نه زمان رو. با طناب همون تفکرات بچه گانه یک پیرمرد خرفت و مفنگی همتون به چاه سپاه و لاتهای شیشه ای افتادین. بدون یک سنت خرج کردن و تنها با چند تا ویروس میلیونها دلار دود هوا شد ، با یک خارج شدن از معاهده و ننگ نامه اتمی به جایی رسیدین که ظریف بیاد التماس کنه برای روزی 700000 بشکه فروختن. حالا برو بازم موشک و فشفشه هوا کن. همینجوری عربستان اعلام کرده روز اول 500 میلیارد ضرر کرده بزودی اسناد دخالت مقام عظمی و سپاه بیرون میاد اون وقت لباس زیر افراد اندرونی رو هم عاغا باید بذاره حراج. شماها هم فکر خودتون باشین که هر چی حقوق از اخوند جماعت گرفتین از حلقومتون در میارن. خوددانید.
  7
  11
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. برا حرفت سندم داری یا از هپروت اعلا داری نظر میدی
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا کعبه پایین بیارند مشهد میشه کعبه !! چه فرقی میکنه ؟ هدف اینا همینه . نسل آخوند باید منقرض بشه و دارو دسته اش نا همه جا پیشرفت و در آرامش قرار بگیره
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. شنیدی که رفقای عمریت چی گفتند: زمانی که جماعت شما دنبال شتر جست و خیز می‌کردند، ارتش شیعیان آریایی، ملخ رو رو هوا می‌زدند. امروز یه درجه ترقی کردین، واسه همدیگه شترکولا وا میکنین. ولی ما از قلب ولایت خالتون رو میزنیم. دیدی که عرعرستان رو.
  5
  0
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  مشخصه این خبر هم سفارش شده هستش برای این وبسایت وگرنه این موشک ها اگر مهم بودند رسانه های خود رژیم مانور میدادند نه اینکه سایت شما انقدر اصرار داره این خبر سر تیتر باشه!؟ عجیب نیست؟
  5
  1
  ‌چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. من افتخارم به اینه که به هیچکس وابسته نیستم نه آخوند نه غرب. ولی تو ازت معلومه برای کمپانیهای اسلحه سازی بلژیک که سلاحهای سبکشون قلب بچه های یمنی رو میدرد کار میکنی. اوج بدبختی یعنی نون خوردن از مرگ بچه های بیگناه. من یک تحلیلگر مستقل هستم و خودم نون بازوی خود و خانواده ام را میخورم.
  0
  1
  جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
  نظر شما چیست؟