اخراج کارشناس فوتبال ایتالیا برای نظر نژادپرستانه

بی بی سی :یک شبکه تلویزیونی ایتالیایی کارشناس فوتبالش را برای اظهار نظر نژادپرستانه کنار گذاشت.
 
لوچانو پاسیرانی در شبکه "تاپ‌کالچو۲۴" در مورد روملو لوکاکو مهاجم بلژیکی باشگاه اینتر میلان گفت: "اگر شما به مصاف تک به تک با او بروید، کشته می‌شوید. تنها راهی که به مشکل نخورید شاید این باشد که به او ده موز بدهید که بخورد."
 
فابیو راوتزانی، تهیه‌کننده برنامه گفت با این که پاسیرانی "بلافاصله عذرخواهی کرده" اما او دیگر نمی‌تواند با شبکه ما همکاری کند."
 
لوکاکو که این تابستان از منچستر یونایتد راهی اینترمیلان شد روز شنبه به اینتر کمک کرد اودینزه را با یک گل شکست دهد.
 
فابیو راوتزانی همچنین گفت: "آقای پاسیرانی ۸۰ ساله است و می‌خواست از لوکاکو تعریف کند اما از استعاره‌ای استفاده کرد که لحن نژادپرستانه پیدا کرد."
 
"به نظر من این یک اشتباه وحشتناک اما ناگهانی و زودگذر بود. ولی من نمی‌توانم چنین اشتباهاتی را تحمل کنم حتی اگر سهوی و ناگهانی باشد."
 
روملو لوکاکو پیش از این نیز هدف توهین‌های نژادپرستانه تماشاگران حریف قرار گرفته بود. بیش از دو هفته پیش هنگامی که این مهاجم ۲۶ ساله پنالتی تیمش را تبدیل به گل کرد، هواداران کالیاری برای او صدای میمون درآوردند.
 
او پس از گل کردن ضربه پنالتی، ایستاد و به تماشاگران پشت دروازه که این صدا را درآورده بودند، خیره شد.
 
آنتونیو کونته، سرمربی اینتر میلان که لوکاکو را با ۷۴ میلیون پوند از یونایتد خرید پس از بازی گفت: "راستش را بخواهید من از روی نیمکت چیزی نشنیدم. ولی به طور کلی این اتفاق‌ها رخ می‌دهد و در ایتالیا ما به تربیت بیشتری نیاز داریم."
 
لوکاکو نیز یک روز پس از آن بازی در اینستاگرام نوشت: "فوتبال برای لذت بردن است و ما نباید اجازه دهیم هیچ عمل تحقیرآمیزی موجب شرمساری این ورزش شود. خانم‌ها و آقایان ما در سال ۲۰۱۹ بجای این که جلو برویم، به عقب بازگشته‌ایم."
+18
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.