دختر وزیر با ۲۲ حساب شخصی: ۵ سال بیکار بودم و فعالیتم به واسطه رانت نبوده

فرارو:  اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا، صبح امروز(دوشنبه) ۲۵ شهریور ماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه قاضی مسعودی مقام از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست را قرائت کند.
 
نیازآبادی نماینده دادستان با حضور در جایگاه با ذکر مشخصات و اتهامات متهمان پرونده گفت: خانم شبنم نعمت زاده فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد و او متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سواستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق.
 
وی افزود: متهم دیگر احمدرضا لشگری پور فرزند هوشنگ متهم دیگر پرونده بازداشت بلحاظ عجز از تودیع وثیقه و متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال با علم به موثر بودن اقدامات در ضربه به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع با سواستفاده از امتیاز تفویض شده، مشارکت در اخلال در نظام توزیع و تولید دارویی کشور.
 
نماینده دادستان در بیان اتهامات شرکت توسعه دارویی رسا گفت: این شرکت با مدیرعاملی احمدرضا لشگری پور و با هیات مدیره خانم شبنم نعمت زاده متهم است به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نطام توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال، مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع دارو برای ایجاد انحصار دارو در کشور، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور است.
 
متهمان باعث کمبود دارو در کشور شده‌اند نماینده دادستان با اشاره به شکایت برخی شرکت‌های دارویی مانند اسوه و جابربن حیان، گفت: متهمان از سال 92 اقدام به خرید دارو کرده اند اما چک‌های آنها برگشت خورده و 189 میلیارد تومان بدهی آنها در آن سال بوده است. متهمان با فریبکاری سعی کرده‌اند به فعالیت دارویی خود ادامه دهند و مدیران دارویی را در خرید دارو با مشکل مواجه کرده‌اند و از طرفی باعث کمبود دارو در کشور شده‌اند. در تحقیق انجام شده در سال 97 از دو تن از مدیران دارویی مشخص شد که مدیران شرکت دارویی رسا اقدام به خرید بیش از حد دارو کرده‌اند و با علم و اطلاع اقدام به این امر داشته‌اند.
 
نماینده دادستان گفت: فعالیت‌های متهمان ضربه سنگینی به حوزه منابع عمومی در بخش دارو وارد کرده است و همچنین موجب عدم تولید داخلی دارو و کمبود دارو به عنوان نیاز اساسی مردم شده‌اند.
 
نیاز آبادی گفت: شرکت‌های داروسازی ازجمله جابربن حیان، شرکت دارو پخش، شرکت پارس دارو، شرکت کاسپین، شرکت لابراتوارهای رازک، شرکت فارابی و برخی دیگر از شرکت های وابسته به هلدینگ شستا به دلیل تضییع و تصرف در اموال و تحصیل مال از طریق نامشروع از شبنم نعمت زاده، علیرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا شکایت‌های جداگانه ای مطرح کردند. همچنین شرکت استراژن دارو، شرکت شفاطب پرتو دارو، شرکت ایران سرنگ، شرکت البرز دارو، شرکت فارماشیمی، شرکت داروسازی ریحانه اصفهان هم از دیگر شاکیان هستند.
 
وی اضافه کرد: 90 درصد از سهام شرکت سهامی خاص دارویی رسا متعلق به دختران نعمت زاده است و 40 درصد از سهام آن را خانم شبنم نعمت زاده دارد.
 
نماینده دادستان گفت: اگر شرکت رسا در فرایند عادی دارو فعالیت می کرد باید فاکتورها و وجوه فاکتورها و مستندات فعالیت تجاری خود را ارائه می کرد اما علی رغم توقیف‌هایی که صورت گرفته، مطالبات هنوز تامین نشده و این نشان از عدم یک کار تجاری سالم است.
 
وی افزود: 100 میلیارد تومان از بدهی‌ها مربوط به شستا است و 200 فقره چک بلامحل صادر شده است که وزارت اطلاعات در تاریخ 23 اسفند 96، مراتب را به رئیس جمهور اعلام کردند که رئیس جمهور در پاسخ پی نوشت کرد با پیگیری وزارت اطلاعات حقوق مردم تامین شود.
5 سال بیکار بودم/ فعالیتم به واسطه رانت نبوده است وی افزود: من فارغ التحصیل سال ۷۵ دانشکده شهید بهشتی هستم و تا سال ۸۰ بیکار بودم. پدرم وزیر بود ولی ۵ سال بیکار بودم. کار هنری می کردم و فقط داروسازی می کردم. از طریق یکی از دوستانم در سال ۷۹ الی ۸۰ مشغول شدم و داروخانه‌ای را راه اندازی کردم و عصرها ویزیت مطب به مطب و کوچه به کوچه می رفتم با وجود اینکه پدرم وزیر بود. من فعالیتم نه بواسطه رانت بوده و نه چیزی. من از صفر شروع کردم این اتفاق بخشی از امتحان یا چیزی است که رخ داده است.
 
وی افزود: حدود ۱۰ سال فعالیت داشتم و کارآفرین هستم و تصمیم گرفتم کار شخصی را شروع کنم‌ و شرکت کوچکی را در سال ۸۸ راه اندازی کردم و یکسال شروع کردم و مجوز گرفتم و هدفم چیز دیگری بود. نه من ارز دولتی گرفتم ونه چیزی. من در مزایده شرکت می کردم و برنده می شدم.
+17
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  "عصرها ویزیت مطب به مطب و کوچه به کوچه می رفتم" تا اینکه دزدی, طناب انداختن رو دیوار مردم و کلاهبرداری رو یاد گرفتم!
  2
  55
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  پاپا جون وزیر بوده و تو مجبور بودی عصرها مطب به مطب و کوچه به کوچه دکترها رو ویزیت کنی؟ بابا عجب ظلمی در حق تو شده! خدا لعنت کنه این دولت بی تدبیر رو!
  3
  63
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  دزد‌های کثیف
  2
  47
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  اخیییی طفلک
  2
  39
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  هرکه به هرجوری میتونه از این مملکت مال مردم را میبلعه . ان شاءالله روزهای آخرشون است و بزودی مردم ایران صاحب کشور و ثروت میشن
  1
  31
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در حکومت های دیکتاتوری دانه ریز ها را میگیرند تا تب جامعه را بخوابانند و دانه درشت ها همچنان به چپاول ادامه میدهند
  3
  33
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  این توله گرگها براشون 10 بار حبس ابد با اعمال شاقه در بندر عباس باید براشون برید.. اعمال شاقه: توالت عمومی شستن و چاه فاصلاب خالی کردن.. هرشب با ترکه فلک کردن.. که دیگه این باباهای بیشرف وزیر توله گرگها ی کثیفشون رو تو جامعه ول نکنن. که هی با رانت بازی مزایده برنده بشن..
  2
  29
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  بچه ها تو رو خدا جمع شیم یه پولی براش جمع کنیم حیوونی پنج سال بیکار بوده ناراحته اون پنج ساله . دیگه بقیه ش که باکار بوده رو نمیگه که ریا نشه . مطب به مطب خونه به خونه یعنی بهش زنگ میزدن میگفتن بیا اینجا یه آمپول بزن برو ؟
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  نظر شما چیست؟