شش ماه انفصال خدمت یک استاد دانشگاه به بهانه انتشار تصویر نان کپک زده

ایران وایر :«حسن سبیلان اردستانی»، استاد ارتباطات اجتماعی و فعال صنفی دانشگاه آزاد اسلامی به بهانه انتشار تصویر نان کپک زده سلف سرویس دانشگاه در کانال صنفی اساتید، به شش ماه انفصال موقت از کار محکوم شد.
 
به دنبال فعالیت‌های صنفی این استاد دانشگاه و انتشار مطالب صنفی توسط وی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با پرونده سازی‌ علیه وی، او را به بهانه «اقدام علیه حیثیت شغلی همکاران واحد اراک» از طریق «انعکاس و انتشار تصویر نان کپک زده» در کانال تلگرام اساتید، به شش ماه انفصال از خدمت محکوم کرد.
 
دکتر اردستانی پیشتر در مورد «انتقال استادسرای دانشگاه از مرکز شهر به طبقه بالای کتابخانه دانشگاه» و «وضعیت نامناسب وغیربهداشتی حمام و دستشویی محل جدید» نیز انتقاد کرده و نوشته بود: «...در دانشگاه آزاد اراک، برای صرفه جویی طبقه بالایی کتابخانه را به استادسرا تبدیل کنند و استاد سرای مرکز شهر را تعطیل نمایند. استادسرایی با حمام و مستراح عمومی آن‌هم با درهای شیشه‌ای. متاسفانه من نیز متنی نوشتم مبنی بر اینکه: "قرار است بر استاد در مستراح چه نظارتی شود که باید درهایش شیشه داشته باشد؟" و البته دوستان رشته کشاورزی آن‌را ناخواسته منتشر کردند و هیات رئیسه جلسه‌ای برای این امر گذاشتند و حسابی این‌جانب را در جلسه مسخره کردند. به نحوی که وقتی من وارد دانشگاه شدم همه به من می خندیدند. عافیت  را بر عذرخواهی دیدم و با گلدانی بزرگ به ملاقات حضوری آقای دکتر نظام آبادی ریاست وقت دانشگاه آزاد اراک رفتم و مشکل را با عذرخواهی رفع کردم و گفتم که قصد انتشار پیام نبوده. بلکه این اساتید بدخواه هستند که آب را گل آلود کردند.»
 
وی در انتقاد از توزیع نان کپک زده بعنوان غذای سحر ماه رمضان در کانال تلگرامی صنفی اساتید دانشگاه آزاد اراک با گذاشتن کامنتی نوشته بود: «اما ظاهرگرایی دینی سبب شد که افطاری و سحری را از پول اساتید برقرار سازند. این بار "نان کپک زده و عدس پلو با ماست" برای سحری دادند که تصویر آن را مجدد برای اطلاع دوستان که چگونه برای اعتکاف آن همه هزینه می‌شود و از پول اساتید باید سهم‌شان نان کپک زده شود؟»
 
او ۲۱خردادماه ۱۳۹۸در بلاگ «اتحادیه صنفی اساتید دانشگاه آزاد» از برگزاری جلسه‌ مقامات حراست و معاون آموزش دانشگاه با خود در تابستان سال ۱۳۹۷ نوشته: «با عنایت به قراری که در تابستان ۱۳۹۷ در جمعی ناصمیمی با حضور معاون آموزش، فرهنگی و مدیر حراست داشتم قرار بر عدم فعالیت صنفی اینجانب و در عوض نادیده گرفته شدن حضور بی مورد اینجانب در داشگاه بود. اما با انتشار تصویر "نان کپک زده" عهد شکسته شد و دست‌ها دوباره به کار افتادند.»
 
وی در ادامه این یادداشت که خردادماه سال جاری منتشر شده از کسر ماهانه مبلغ حق جذب استادان از فیش حقوقی وی بعنوان تنبیه خبرداده و می‌نویسد: «این‌بار حق جذب اینجانب به مبلغ ۴۵۰هزار توان را از حکم‌ام حذف کردند تا دیگر از این روشنفکری‌ها به سرم نزند. تاکنون ۹۰۰هزار تومان برای تصویر «نان کپک زده» پرداخته‌ام تا آینده چه شود؟»
 
«حسن سبیلان اردستانی» حالا در صفحه اینستاگرام خود خبر شش ماه انفصال از خدمت خود را علاوه بر کسر حقوق منتشر کرده است. او عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و دارای مدرک دکترای علوم ارتباطات اجتماعی است.
+23
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.