دستگیری قاتل ایرانی در رستوران اوکراینی

قاتل فراری که از 15 سال قبل به اتهام جنایت در پاساژ گلدیس تهران تحت تعقیب بود به خاطر درگیری در یک رستوران اوکراینی دستگیر شد.‌
 
به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، رسیدگی به این پرونده از ۲۴ تیر سال ۸۳ با گزارش قتل پسر جوانی در پاساژ گلدیس فلکه دوم صادقیه آغاز شد.

 مأموران کلانتری 118 ستارخان موضوع را به بازپرس کشیک قتل و تیم جنایی اعلام کردند. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که قربانی این جنایت به نام علی صاحب مغازه لباس فروشی رزمی کار و دارای مدال قهرمانی بود اما در جریان درگیری با چند جوان دیگر به قتل رسیده بود.

در تحقیقات یکی از شاهدان به تیم جنایی گفت: حدود 12 ظهر علیرضا معروف به رضا اهورا که خودش در پاساژ مغازه عروسک فروشی داشت به بوتیک علی – مقتول- آمد و خواست تا لباسی را که دیروز از علی خریده بود به او برگرداند. سر همین مسأله بین آنها درگیری لفظی پیش آمد و علیرضا با عصبانیت مغازه را ترک کرد. یک ساعت بعد علیرضا به همراه دو نفر از دوستانش در حالی که هر سه قمه بدست داشتند وارد مغازه و با علی درگیر شدند. بعد از مجروح کردن علی و دوستش مردان قمه بدست بوتیک را ترک کردند. بعد هم از برج خارج شدند و یک تاکسی گرفتند. راننده که آنها را در آن وضعیت دید از سوار کردن آنها خودداری کرد اما راننده را هم با قمه زدند و با تاکسی فرار کردند.

با شناسایی هویت عاملان جنایت، تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه یافت. بررسی‌ها نشان می‌داد که قاتل و دوهمدستش پس از این جنایت متواری شده‌اند.
فرار به آلمان
درحالی که هیچ رد و سرنخی از متهمان در دست نبود، بازپرس جنایی دستور ممنوع الخروج کردن متهمان و انتشار تصویر عامل اصلی این جنایت را در رسانه‌ها منتشر کرد.

تحقیقات در رابطه با شناسایی مخفیگاه متهمان ادامه داشت تا اینکه تیم جنایی سرنخ‌هایی بدست آورد که نشان می‌داد علیرضا پس از این جنایت مخفیانه از کشور خارج شده و به کشور آلمان رفته است.

بدین ترتیب مکاتبات با کشور آلمان برای دستگیری و استرداد متهم آغاز شد اما در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که علیرضا کشور آلمان را به مقصدی نامشخص ترک کرده است.
دستگیری در اوکراین
 تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه متهم فراری ادامه داشت تا اینکه تیم جنایی از طریق پلیس بین‌الملل به اطلاعات جدیدی دست یافت. طبق اطلاعات بدست آمده علیرضا در کشور اوکراین به خاطر درگیری در یک رستوران بازداشت شده بود. باتوجه به این‌که مشخصات متهم دستگیر شده در سیستم پلیس ثبت شده بود، پلیس بین‌الملل از سرنوشت متهم فراری با خبر شده بود. با برملا شدن مخفیگاه علیرضا بازپرس جنایی طی مکاتباتی از اینترپل خواست تا علیرضا را از کشور اوکراین در اختیار پلیس ایران قرار دهند.   
+38
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  باید به این همه تلاش و همت نیروی انتظامی حکومت ولایت فقیه تبریک گفت. بعد از 15 سال با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر؟ مطمن هستم حتما خانواده این بدبخت آخرش به این اطلاعات دست پیدا کرده و پیگیری کرده و حالا اینا خبر برای خودشون میذارن. کسی که نیروی انتظامی فاسد حکومت رو بشناسه میدونه اینا دنبال همین کارای ساده حجاب و عفاف و سرعت زیاد و یه سری کارهای سطحی هستند و مابقی کارها همه توسط خود مردم پیگیری میشه و اینا فقط نقش مطلع رو دارند. ماشینم رو دزدیدند رفتیم آگاهی مشخصات و مدارک رو دادیم به طرف گفتم خوب چطوری از پیگیری شما با خبر بشیم گفت: پیگیری؟ یه اتاق پرونده هستش حالا میزنیم تو سیستم ببینیم چی میشه ولی اگر خودت بیافتی دنبالش زودتر جواب میگیری چون نه ما وقتش رو داریم نه نیروش رو داریم. حالا یک اتاق بزرگ با کلی صندلی و میز دورتادور اون درجه دار و سرباز نشستن چای میخورن! تصادف کردم تو روستا و طرف مست بود زد به ماشین. رفتیم پاسگاه روستا طرف آشناشون بود اصلا قبول نکرد رفتم دادگاه شکایت کردم قاضی پرونده رو فرستاد پاسگاه ولی نیرو نمیداد بریم طرف رو بگیریم
  0
  8
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.