آمیب «مغزخوار» پسر بچه کالیفرنیایی را کشت

 نمونه بافتی «مننگوانسفالیت آمیبی اولیه» (آمیب مغزخوار) صدای آمریکا :بنا به یک گزارش جدید، پسر بچه ای در کالیفرنیا در اثر عفونت حاصل از یک آمیب مغزخوار نادر، درگذشت.
 
به گزارش سایت علمی «لایو ساینس»، این کودک در اکتبر سال ۲۰۱۸ در استخر طبیعی آب گرم در ناحیه ای به نام «هات دیچ» (به فارسی: جوی داغ) در کالیفرنیا که یکی از گردشگاه های محبوب در بین بومیان و جهانگردان است، شنا کرده بود.
 
۱۲ روز بعد، نشانه های بیماری ظاهر شد. بعد از دو روز تب، سردرد، و استفراغ، این پسر را به بخش مراقبت‌های ویژه بردند که در آنجا دچار نارسایی تنفسی شد.
 
آزمایش سی‌تی اسکن نشان داد که مغز کودک متورم شده است. پزشکان سپس متوجه حضور «نگلیریا فاولری» یکنوع آمیب تک یاخته ای نادر شدند که به آمیب مغز‌خوار شناخته می شود.
 
این یک مورد، جدیداً (۲۲ شهریور) توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در «گزارش هفتگی عوارض و مرگ و میر»، منتشر شد.
  تصویری از سه مرحله مختلف چرخه زندگی نگلیریا نگلیریا فاولری در آب‌های شیرین گرم پیدا می شود و بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری می تواند از طریق مجرای بینی به مغز راه یابد. این آمیب از راه دهان و بلعیدن آب آلوده تأثیری بر روی بدن ندارد.
 
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری می گوید تست کردن آب برای وجود این آمیپ هفته ها طول می کشد و راه سریع‌تری برای پی بردن آلودگی آب نیست. به گفته این سازمان این آمیپ خیلی نادر و خطر گرفتن آن خیلی کم است، ولی به مردم توصیه می کند که مواظب باشند آب وارد بینی آنها نشود.
 
این آمیب در ۹۷ درصد از موارد مبتلایان را می کشد.
+10
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.