اینستاگرام صفحه «دختر قاسم سلیمانی» را بست

العربیه: اینستاگرام، پس از واکنش دختر قاسم سلیمانی به صحبت‌های صبا کمالی، بازیگری که به اتهام توهین به امام سوم شیعیان قرار بازداشت برایش صادر شد، صفحه او را مسدود کرد.
 
زینب سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی، در صفحه اینستاگرام خود، به اظهارنظر صبا کمالی بازیگر سینما و تلویزیون واکنش نشان داد که در نتیجه آن، اینستاگرام صفحه او را مسدود کرد.
 
صبا کمالی پس از فوت دختر آبی که سال گذشته به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه دستگیر و پس از آن خودسوزی کرده بود، در صفحه اینستاگرام خود متن اعتراضی در حمایت از این دختر منتشر و بلافاصله آن را حذف کرد اما قرار بازداشت برای این بازیگر صادر شد و بسیاری از تندروهای مذهبی به این اقدام او واکنش نشان دادند.
 
زینب سلیمانی در استوری خود نوشته بود: «مردم ما بصیرت دارند و با حرف‌های چرند هر مزدوری از امام حسین و عزاداری سیدالشهدا دست نخواهند کشید».
 
او در ادامه متن خود از الفاظ تند علیه این بازیگر استفاده کرده بود که منجر به واکنش اینستاگرام و مسدود شدن صفحه او شد.
 
پیش از این، اینستاگرام صفحات مجازی برخی شخصیت‌های سیاسی در ایران را مسدود کرده بود. رهبر ایران، فرماندهان عالی رتبه سپاه از جمله کسانی هستند که با محرومیت از طرف این شبکه اجتماعی مواجه شدند.
 
همچنین پس از آنکه، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت، خبرهایی درباره احتمال مسدود شدن صفحه‌های اجتماعی او منتشر شد.
 
آنطور که خبرگزاری‌های بین‌المللی اعلام کردند، دولت آمریکا در نامه‌ای به شرکت‌های فیسبوک، توییتر و اینستاگرام از آنها خواسته تا در اولین فرصت صفحات فعال و رسمی محمدجواد ظریف را مسدود کنند.
فرارو: استوری اینستاگرام دختر سردار سلیمانی

بسم الله الرحمن الرحیم

اتفاقات این چند روز اخیر را شنیدم و دنبال کردم ...

متوجه شدم اول که سعی شد با استفاده از خبر خودکشی یک دختر، توجه مردم از عزاداری برای امام حسین (ع) پرت شود. یک عده ساده لوح، بازیچه شدند تا افکار عمومی نسبت به نظام و قوانین این مملکت بدبین شود.

کاری به همه این‌ها نداریم، چون همه می‌دانیم که مردم ما بصیرت دارند و با حرف‌های چرند هر مزدوری از امام حسین (ع) و عزاداری سیدالشهدا دست نخواهند کشید.

اما؛ روی صحبتم با شما خانوم به ظاهر محترم و در اصل مثلا بازیگر است که اصلا تا به امروز (که با بی‌غیرتی تمام به سرور و سالار شهیدان و مظلوم کربلا توهین کردید) اسمی از شما جایی نشنیده بودم. وقتی نوشته شما را خواندم به مظلومیت سیدالشهدا پی بردم.

در ابتدا به شما می‌گویم که شما کمتر از آن هستید که درباره شخصیت عظیمی، چون اباعبدالله (ع)؛ کسی که هزار و چهارصد سال است از هر دینی (چه مسلمان چه مسیحی چه ارمنی و چه کسی که دین ندارد امام حسینِ فاطمه (س) را می‌شناسد و در غمش سیاه‌پوش و عزادار می‌شود) اهانت بکنید! این راه امام حسین (ع) راه عزت است، راه کرامت و انسانیت است و در طول تاریخ هر قلدری، چون رضاخان هم نتوانسته این نام را از قلب‌ها بزداید.

حسینی که گاندی رهبر آزادی‌بخش هند اوراناجی بشریت می‌داند و جرج جرداق مسیحی می‌گوید: "اگر مسیحیت یک حسین داشت، جهان جهان مسیحیت را می‌توانست متحول کند. "

ثانیا؛ شما اگر نیاز به دیده شدن و مطرح شدن دارید، چرا پای اعتقادات و خط قرمز محبین اهل بیت را وسط می‌کشید؟! خواندم و نوشتید که مظلوم‌تر از اباعبدالله، دختر آبی است! از این قسمت حرفتان فهمیدم که شما نه تنها اصلا درک و فهمی نسبت به واقعه کربلا و امام حسین (ع) و اهل بیتش ندارید بلکه هدف شما از انتشار این مطلب چیز دیگری است!

ثالثا؛ تمام این عزاداری‌ها و مجالس و گریه‌ها از برکت خون سیدالشهداست که بعد از گذشت این همه سال، مدافعان حریم آل الله هم برای دفاع از اهل بیت امام حسین جان خود را فدای حرم حضرت زینب (س) می‌کنند.

در پایان؛ توصیه‌ام این است که سکوت کنید و اعتقادات پوچ خود را در ذهن محدود خود نگه دارید و همانطور که نوشتید در کنج خانه خود با امام حسین (ع) صحبت کنید نه بلند بلند!

والسلام

زینب سلیمانی، شهریور ماه ۱۳۹۸
+156
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بسیار کار خوبی کردند که صفحه این کثافت تخم و ترکه تروریست را بستند
  15
  211
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران

  تو اینستاگرام را میخواهی چه کنی؟ بهتره بری سوریه حضور برادران محافظ حرم برای جهاد نکاح، کلی هم ثواب اخروی میبری.
  13
  210
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  زینب سلیمانی نان و موقعیت و مقامی که پدر جنایتکارت در نظام اخوندی بدست اورده بخاطر طرفداری از حسین و خرافات کربلا میباشد.
  11
  170
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  نخود هم جزو میوه ها شد!! کسی از این داناتر نبود که جواب اون خانم رو بده؟ یا اون خانم عددی نبود که این جوابش رو داد؟
  9
  115
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  میوه سیب زیر درخت سیب میافتد!
  6
  106
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  متاسفم از اینکه یک زن بر علیه یک زن که فدای محیط مرد سالار فعلی ایران شده ، قلم می زنه. هر چند که این زن دختر یک جلاد باشه.
  6
  111
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  . اینستاگرام مگه فیلتر نیست؟ مگه علما فتوا ندادند که فیلترشکن حرام است؟ یعنی این آبجی قاسم گچکار حرام کاری میکنه؟ چشم خان داداشیت روشن!!
  7
  90
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  خانم زینب سلیمانی راجع به فواید صیغه صحبت کنی بهتر است.آیا خودت حاضری صیغه یک شبه بشوی
  6
  108
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مگر توقع دارید از دردار سلیمانی چی بروید؟ پدر و مادر شریعتی و مهاجرانی و سروش و ال احمد و رائفی پور را ببینید. از ان پدران این عقب افتاده ها می رویند هر چند 60 تا دکترا بگیرند
  8
  89
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  هردم از این باغ خری میرسد کره خر از کره خری میرسد .
  6
  93
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  برای جهاد نکاهی بد نیست.
  4
  75
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا

  هر حیوانی در روند طبیعت منافعی برای محیط زیست دارد۰جزاین اشغالهای صد پدرعرعر۰۰۰حتی درعربستان محل تولید و انتشار این دین رفته رفته تغییراتی مثبت برای زنان درحال انجام است انوقت درکشورما روزبروزتیرگیها بیشتر پس مرگ براین دین مولد جنایت و هزاران مرگ بر عنقلابی که عده ی کثیری خیانتکارچپی مجاهدو حزب اللهی به انجام رسانیدندو خود الفرارررررررر
  5
  56
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  ۷۲
  samson - استکهلم ، سوئد

  حاضرم به وجه المعلوم و مدت المعلوم صیغه اش کنم
  4
  68
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  حیف شد میشد ازش یه پرستو بسازی . بدک نیست
  5
  70
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  زال، بیا برات همسر پیدا کردیم که از تنهایی در آیی و مجبور نباشی دیگه قرص بخوری!
  4
  44
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۱
  ۵۳
  maysamsarvan - میثم، ایران

  باسلام؛ خوب معنی آزادی و دموکراسی و مردم سالاری و آزادی بیان را از متوجه شدم؛ باید توجه داشته باشیم. که این دختر خانم فرزند هر شخص اعم از سیاسی و . باشد فرقی نمی کند .وما یاد گرفتیم و یاد بدهیم که به اظهار نظر دیگر بدور از هر گونه توهینی احترام بگذاریم. که اگر غیر این باشد. فقط مخاطبین خاص جلب می شوند. اگر قائل به این هستیم که انسان دارای شعور اجتماعی است پس نظر ایشان نباید منجر به توهین و یا فیلتر کردن اینستاگرام و امثالهم بشود.
  40
  8
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۶
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. بزودی از خانواده همشون یک پرستو خانه بزرگ راه اندازی میشه اونم بصورت رایگان
  5
  55
  دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۸
  ۲۸
  siavashpars - روستای بادمجون، جیبوتی
  بوقتش شما هم به سرنوشت خانواده هایی همچون قذافی و صدام و امثال این جنایتکارها دچار میشوید و همیشه سکان این کشتی دست شما جنایتکاران نخواهند ماند.امام حسین برای شما بروید کربلا و نجف و کوفه و کعبه هر جای لجن دیگه ای که دوست دارید زندگی کنید
  1
  16
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. زال و تفکر دست اول میخواهند باکره این ضعیفه صیغه ای دست چندم است و ساندیس خوران هم رغبت نمیکنند با این عجوزه
  1
  7
  ‌سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  نظر شما چیست؟