شهردار شهر صدرای شیراز از ایران فرار کرد

انتخاب: دادستان عمومی و انقلاب شیراز با تاکید بر اینکه اقدامات برای بازگرداندن شهردار اسبق صدرا به کشور انجام شده است، گفت: با وزارت دادگستری و امور بین الملل قوه قضاییه مکاتبه‌ای انجام شده و از طریق اینترپل بازگرداندن شهردار اسبق صدرا دنبال می‌شود.
 
منوچهر قائدی شهردار اسبق شهر جدید صدرا شهریور ماه سال گذشته به تحمل حبس و جزای نقدی محکوم شد اما همان زمان از کشور گریخته است.
 
حیدر آسیابی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس اتهامات و رای دادگاه قائدی ممنوع الخروج بوده و امکان خروج از مبادی قانونی را نداشته بر همین اساس نامبرده سال گذشته از طریق غیر قانونی از کشور خارج شده است.
 
دادستان شیراز با تاکید بر اینکه وثیقه‌های ضامنان این فرد به مزایده می رود بیان کرد: در حال حاضر وثیقه‌های مربوط به ضامنان این فرد که یکی در داخل استان و دیگری خارج از استان است به مزایده گذاشته شده است.
 ارتشا، مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر، مشارکت در جعل پروانه‌های ساختمانی از جمله اتهامات شهردار اسبق شهر صدرا بوده است .
 
منوچهر قائدی شهردار اسبق صدرا به اتهام ارتشا به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وجه نقد، ۲۱۰ عدد سکه بهار آزادی و یک دستگاه آپارتمان به ارزش ۳ میلیارد ریال به ۱۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل وجوه اموال محصله و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.
 
وی به اتهام عدم اطلاع رسانی وقوع بزه در حوزه محل خدمت به ۳ سال حبس تعزیری و ۳ سال انفصال موقت از خدمات دولتی، به اتهام مداخله در معاملات و مناقصات شورای شهر به ۶ سال حبس تعزیری، ابطال کلیه معاملات ناشی از شرکت وی در مناقصه و به اتهام مشارکت در جعل پروانه های ساختمانی به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری، امحا و معدوم کردن کلیه اسناد مجعول و از جهت تتمیم کیفر به ۲ سال منع اقامت در شهرستان شیراز و ۲ سال منع خروج از کشور محکوم شده بود.
+68
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ایا در نظام اخوندی مسئولیکه دستانی پاک داشته باشد وجود دارد؟ حتماجوابش هرگز است!چون نه اینکه مسئولا" حکومت اخوندی دستانشان پاک نیست بلکه رفتار و کردارشان هم پاک و بی عیب نیست !
  3
  73
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  درود بر قوه قضائیه
  106
  8
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  این که یک خرده پای درجه ۵ هست اینو میگین به پلیس بین‌الملل بگیرن پس اصل کاری‌ها چی‌ درجه یک‌ها چی‌ سه هزار ملیارد چی‌ سکوی نفتی‌ چی‌ پول نفت‌های که چهل سال دزدیدن چی‌ این رو بگیرین اما سراغ اونها هم برین نه اینکه با گرفتن این سر پوش بذارین روی دزد‌های اصلی‌ و بزرگ ایران
  4
  64
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  چقدر درفرقه اسلام مردان پاک نیت وپاک طینت و دلسوز فراوان است عجب دین دزد پرور و اختلاس گر و غارتگریست این فرقه اسلام و رژیم اسلامی از بالا تا پایین همه دزد متجاوز و بیشرف
  6
  46
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران

  سلام . تفکر و باور عمیق و یا فاطمه و میانه و همه کاسه لیسان اونها نظری ندارند؟ آیا فقط در مورد یک دختر بی پناه و یک زن ستمدیده و یک کارگر بی کس و مستضعف یقه چاک کرده و خشتک می درند . در شب معراج خداوند از پیامبر پرسیده یا احمد از دوستان من چه خبر ؟ پیامبر پرسیده دوستان تو چه کسانی هستند . خداوند فرمود فقرا دوستان من هستند . باور و تفکر و یا فاطمه با دوستان خدا درگیر شدند وای بر اونها . این زینت و زیور حیات دنیا را شیطان برای اونها مهیا کرده بخود بیائید و سرنوشت خودتان را با حکومت ظلم گره نزنید
  4
  27
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  قوه قضاییه عراقیان مسلط بر ایران
  3
  34
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. اون زالو از اصفهان هم خودشو لو داد و عراقی هست
  3
  33
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  درنظام اسلامی اختلاس زیر ۳۰۰۰ میلیارد افتاب دزدی محسوب میشود.حالا برای خر کردن ساندیس خور های دون پایه این دزدی ۵_6 میلیاردی را بوسیله اینترپل پی گیری کردن
  2
  30
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  [::kata1379 - مشهد، ایران::]. اگر ما با دوستان خدا درگیر شدیم، لعنت خدا بر ما . اگر تو بهتان میزنی لعنت خدا بر تو
  16
  3
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
  ۳۸
  باور عمیق - قم، ایران
  دو تا خبر گذاشتید بالا پایین همدیگه در ارتباط با شهردار دارقوزآباد شیراز . تو یکیش میگید اسم شهردار عباس ملک زاده هست و توی اون یکی میگید منوچهر قائدی . این کارارو میکنید خل و چلایی مثل این کاتای سنی زاده میاد پاچه مارو میگیره
  14
  1
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
  ۷۲
  samson - استکهلم ، سوئد
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. زالو ننگ اصفهان زیادی.... نکن
  1
  17
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
  ۷۲
  samson - استکهلم ، سوئد
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. زالو نه تنها عراقیست بلکه هر جائیست او احتمالأ زیر پل خواجو نیز کار کرده است
  1
  19
  یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  نظر شما چیست؟