پلیس فرودگاه وین ۴۳ مار سمی و ۴۵ خزنده دیگر در چمدان یک مسافر پیدا کرد

العربیه :مقامات فرودگاه بین‌المللی شوخات وین اعلام کردند در چمدان یک شهروند اتریشی که از فیلیپین به این کشور آمده 43 مار سمی و 45 خزنده سمی و غیرسمی دیگر شامل انواع مارمولک و خزندگان دیگر پیدا کرده‌اند و کارشناسان برخی از این خزنده‌ها را «به شدت خطرناک» توصیف کرده‌اند.
به گزارش وبگاه «در استاندارد» مقامات گمرک فرودگاه بین‌المللی شوخات وین، روز پنج‌شنبه 12 سپتامبر 2019 هنگام بازرسی چمدان یک شهروند اترشی که در فیلیپین زندگی می‌کند، متوجه شدند که او 43 مار سمی و 45 خزنده دیگر در چمدان خود پنهان کرده است. این فرد گفته که قصد داشته این گونه‌های جانوری که 20 عدد از آنها جزو گونه‌های حفاظت شده هستند، در یک نمایشگاه خزندگان در آلمان بفروشد.
با توجه به احتمال سمی بودن برخی از این مارها، گمرک فرودگاه وین آنها را به باغ وحش شونبرون این شهر فرستاد و کارشناسان باغ وحش پس از باز کردن چمدان این مرد، برخی از گونه‌های جانوری که او قاچاق می‌کرده را «به شدت خطرناک» توصیف کردند. در چمدان این مرد که هویت او فاش نشده، دو مار کبرای ساماری، 18 بزمجه آبی که از گونه‌های حفاظت شده به شمار می‌روند، به همراه تعدادی خزنده و مار سمی حفاظت نشده دیگر از جمله یک کفچه مار، افعی گودال، گربه‌مار حلقه طلایی و مار قهوه‌ای فیلیپینی پیدا شد.
براساس توافق مقامات اتریش بخشی از این خزندگان در باغ وحش شونبرون و بخشی دیگر در زیستگاه حفاظت شده خزندگان در کلاگنفورت نگهداری خواهند شد.
 
براساس قوانین اتریش حمل و نقل و قاچاق غیرقانونی گونه‌های جانوری و به ویژه گونه‌های حفاظت شده، جریمه نقدی قابل توجهی در پی دارد.
+15
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.