علیرضا پناهیان: رئیس‌جمهور به تبلیغاتچی‌ها در خصوص زنان سوژه می‌دهد

 علیرضا پناهیان در کنار علی خامنه‌ای در مراسم عزاداری «فاطمیه»، اسفند ۱۳۹۴ رادیو فردا :علیرضا پناهیان، از روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، روز جمعه ۲۲ شهریور، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران از سخنان حسن روحانی در جلسه اخیر هیئت دولت درباره دوقطبی‌سازی جامعه انتقاد کرد.
 
علیرضا پناهیان گفت: «عجیب بود که ایشان در یک سخنرانی هم دوقطبی برای انتخابات آینده بسازند و هم از دوقطبی‌سازی انتقاد کنند، هم به تبلیغات‌چی‌ها در خصوص زنان سوژه دهند.»
 
آقای پناهیان همچنین با بیان این‌که برخی می‌خواهند با دوقطبی‌سازی از انتخابات آتی مجلس «سوء‌استفاده» کنند، اضافه کرد: «خدا لعنت کند کسانی را به دوقطبی‌سازی دامن می‌زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می‌دانند.»
 
حسن روحانی، رئیس‌جمهور، در جلسه روز ۲۰ شهریور هیئت دولت با بیان این‌که «اختلاف و دوقطبی راه را برای پیروزی دشمن هموار می‌کند»، افزوده بود: «آحاد و اقشار مختلف مردم، اعم از زنان و کارگران، هر مشکلی که به ذهن‌شان می‌آید و احساس می‌کنند که حقوق‌شان مراعات نمی‌شود، راه اصلی برای کسب حق خودشان انتخابات است.»
 
آقای روحانی در ادامه گفته بود مردم «باید در انتخابات دیدگاه‌های خود را اعلام کنند و افرادی را انتخاب کنند که حقوق‌شان را سریع‌تر و زودتر به دست‌شان ‌برسانند و غیر از این هیچ راه دیگری وجود ندارد». ‎
 
علیرضا پناهیان در سخنرانی امروز خود همچنین با بیان این‌که شورای نگهبان باید به‌موقع کارت قرمز به متخلفان نشان بدهد، اضافه کرد: «با کسانی که دیگر کاندیداها را متهم به دیوارکشی می‌کردند چرا نباید برخورد قانونی شود؟»
 
دو سال پیش، حسن روحانی در یکی از سخنرانی‌های تبلیغاتی خود گفته بود «این‌ها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفته بودند در تهران در پیاده‌روها دیوار بکشند و مردانه زنانه در پیاده‌روها ایجاد کنند».
 
به‌گفته منتقدان، آقای روحانی پس از موفقیت در انتخابات به بسیاری از شعارهای تبلیغاتی‌اش در حوزه زنان و آزادی بیان عمل نکرد.
 
«دوقطبی» یکی از اصطلاحاتی است که پس از درگذشت سحر خدایاری، معروف به «دختر آبی»، در رسانه‌های حکومتی به‌معنای تقسیم‌بندی کل جامعه به مخالفان و موافقان نظام مورد استفاده مجدد قرار گرفته است.
 
سحر خدایاری از هواداران باشگاه استقلال بود که ۱۱ شهریورماه امسال، در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی به‌خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و سپس در بیمارستان درگذشت.
 
محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه تهران، نیز امروز در خطبه‌های امروز با بیان این‌که جامعه دوقطبی نمی‌تواند اقتدار خلق کند، گفت «باید همه در کنار هم و در کنار رهبر صالح، شجاع، بصیر و مقتدر بایستیم».
 
آقای ابوترابی‌فرد همچنین با اشاره تلویحی به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: «نباید دغدغه امروز زن‌های ما این باشد که در فلان حوزه بیایند یا نیایند.»
+0
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مدت زمانی طولانیست که جامعه دو قطبی شده است : مزدوران حکومتی و.. بقیه ی مردم!
  0
  11
  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  یک سوال از تمام این سایت دارم. علت اینکه مردم ایران با اینهمه ظم و ستم دزدی خیانت مقامات دولتی سکوت میکنن . چیست اگر کسی یک جواب منطقی و درست بدهد من هر کجا باشی صد دلار برایش ارسال میکنم . چون واقعن گیج سر در گم هستم
  0
  3
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  ایا این خایین ایران زن وبچه یا دختر دارن بفکر روز مجازاتشان هستن که ایروزها چه بلایی سر ملت میاورن فردا نبینیم شما زن و دختر خامنه و خمینی دجال حق طلب باشن چون امروز به مردانشان میگوین اینهمه ظلم در ایران . را تمام کنید روز مجازات نزدیک هست مردم رحم به سگوتتان نمی کنن پس از امروز کاری کنید که فردای ایران . تف سربلای جمعت ایران نباشید هشدار جدیست ای زن ای دختر مقامات ایران
  0
  3
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::naderali63 - گوتمبر، سوئد::]. اول ترس از خدا و پیغممبر که در ضمیر ناخودآگاهشان بصورت اعتقاد در امده. دوم هر کدام به طریقی مواجب بگیر دولتند و ترس از اینکه موقعیت بدتر شود. سوم چون انقلاب 57 توزرد از کار در اما بدنبال انقلاب دیگر نیستند. چهارم اکثر معنای ازادی و دموکراسی را نمی فهمند و گرفتار ذهنی امام حسین هستند. پنجم بیشترین تعداد نخبگان از ایران رفته اند.
  0
  3
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  [::naderali63 - گوتمبر، سوئد::]. گرامی،حس عدالتخواهی در همه زنده هست بجز ......که معمولا حکومتی هستن!اما اینکه مردم بلند نمیشن برا عدالت اینه که هم یاد نگرفتن بدون لیدر قیام کنن هم اینکه اون عده ای که توان بالقوه قیام هم دارن رو تو ما شناسایی میکنن و مانع از قیام میشن!میدونی چجوری؟دوسال پیش مردم جرقه های قیام رو زدن ولی خاموش شد!چون اکثریت مردم قانع نشدن! اینها از محرک هاشون تو مخصوصا فضای مجازی استفاده می کنن و یه انقلاب رو زمانیکه نورس هست تحریک کرده و مانع از به بلوغ رسیدنش میشن.و دوم اینکه بازار ایران رو دستکم 60درصد از دستفروش تا بازرگانش پر شده از دلال.ینی تو سال 96 دویست میلیون ابزار و یراق می خریدی مغازه 30 متری خودتو پر میکردی حالا همون ابزار تو مغازت ارزشش شده سه برابر! پس خیلیها ازین تورم بازی حکومتی راضی هستن!کجا بهتر از ایران که با موج سواری رو تورم به سرمایه کلان برسی!
  0
  2
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  هنوز قریب به اتفاق مردم ایران مذهبی هستن و یک جامعه مردسالار که با خیلی از دستورات اخوندی درباره زن و حجاب موافقن! اکثریت عوام که تو ایران زیاده حاضر نیست قیام کنه تا دموکراسی غربی زن رو به عرش بکشونه! شما اگه کوروش کبیر رو هم بیاری الان زنده کنی بذاری تو پاسارگاد و درفش کاویانی رو هم بهش بدی 70درصد مردم تکونی به اون نشیمنگاشون نمیدن.چون آلوده شدن! ما برای رسیدن به دموکراسی چیزی بیشتر از قیام مردم نیاز داریم.شما فرض کن همین فردا قیام بشه و تا یکماه آینده حکومت سقوط کنه بعدش چی؟ ما تو ایران اندیشه یگانه ای نداریم! میشیم یه چی تو مایه های لیبی.مسائل قومی ،عقیدتی و اقتصادی و سیاسی همه باهم میان وسط و مردمی که همدیگرو قبول و اعتماد ندارن براش باهم می جنگن.حکومت اسلامی خوب میدونه که مسائل کلان رو ول معطل بذاره که هرگز به اندیشه یگانه نرسیم. 80میلیون نفر عقلشون رو دادن دست یه انگشت شمار که هرگز ترک قدرت نمیکنن و خییلی غیر طبیعی دارن فکر میکنن طبیعی زندگی میکنن!
  0
  3
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.