آمریکا نام مقام عربستانی مرتبط با حملات ۱۱ سپتامبر را علنی نمی‌کند

یورونیوز :دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه نام یک مقام کلیدی عربستان را که خانواده قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر به دلیل ارتباط او با این حملات خواستار خروج نامش از فهرست اطلاعات محرمانه شده بودند، از این فهرست خارج کرد..
 
دولت آمریکا با این حال تاکید کرده است که نام این مقام عربستانی به صورت علنی اعلام نخواهد شد. اسم این مقام عربستانی به وکیل خانواده قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ اعلام خواهد شد. وکیل خانواده قربانیان اجازه نخواهد داشت که نام این مقام عربستانی را به صورت علنی اعلام کند.
 
تصمیم خروج اسم این مقام عربستانی از فهرست اطلاعات طبقه بندی شده از سوی پلیس فدرال ایالات متحده، «اف بی آی»، و وزارت دادگستری این کشور گرفته شد.
 
خانواده قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر برای افشای نام این مقام عربستانی تاکنون تلاش زیادی کرده بودند. با این حال پلیس فدرال آمریکا با درخواست آنها برای افشای اسناد دیگر مرتبط با حملات ۱۱ سپتامبر موافقت نکرده است.
 
«اف بی آی» با این حال تاکید کرده است که احتمال افشای اسناد بیشتر در آینده وجود دارد.
 
سفارت عربستان در آمریکا به افشای نام این مقام عربستانی تاکنون واکنشی نشان نداده است. دولت عربستان هرگونه ارتباط با حملات ۱۱ سپتامبر را رد کرده است.
+2
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  قابل توجه اونایی که از عمو ترامپ گداییِ " عدل و عدالت " میکنند !
  6
  22
  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  زر بر سر پولاد نهی نرم شود.. تمام راه ها به پول ختم میشوند!
  0
  11
  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بالاترین مقام عربستان که به حملات ۱۱ سپتامبر ارتباط پیدا میکند. محمد رسول الله است که این تحفه دین اسلام را در بشقاب مردم عالم گذاشت!
  5
  8
  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این هم ازدمکراسی کج و کوله امریکایی اولان چرا رسانیی شده اون مردمیکه کشته شدن در اصل تقدیم شیطان شدن(سکروفایس) هیچ شکی نیست وقتی رییس جمهور وقت امریکا جزو تشکیلات سکالر بون باشد معلومه میوه بهتر از این نمی تواند داشته باشد وجایه تعجبی نیست از خبر.
  0
  5
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  حالا برای همین یازده سپتامبر از پولهای ایران برمیدارند به قربانیان میدند با وجود اینکه ایران هیچ نقشی نداشته. معلومه امثال همین سبکبلای توی اون امریکا هستن که هر آنچه دوست دارند رو به هر آنچه دوست دارند بطور زورتپانی وصل میکنند تا سود مربوطه حاصل بشه
  3
  6
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  حماقتی ازین بیشتر؟ میگه اسمتو از حالت محرمانه دراوردم ولی فقط وکیلت اجازه داره بدونه ! خب الاغ ، وکیله به هر حال که میدونه موکلش کیه و راجع به کی قراره حرف بزنه ! باز این ترامپ داره عربها رو میدوشه
  0
  2
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.