یک پژوهش: آلمانی‌ها برای سکس وقت ندارند

دویچه وله : ۵۲ درصد شهروندان آلمان جزء کسانی هستند که به ماهی یک مرتبه هماغوشی اکتفا می‌کنند. تحقیقی در این زمینه آشکار می‌کند که کاهش دفعات معاشقه، ناشی از استرس و احساس عدم فراغت است. پنج سال پیش این نرخ ۵۶ درصد بود. 
 
پروفسور اولریش راینهارد، کارشناس و پژوهشگر علوم می‌گوید استرس و کمبود وقت، روی زندگی جنسی شهروندان آلمان تاثیر مستقیم گذاشته است: «تعداد کسانی که برای معاشقه و مغازله وقت ندارند، پیوسته بیشتر می‌شود.»
 
راینهارد می‌‌گوید علاوه بر این، توقعات زن‌ها و مردها از مناسبات جنسی و رفتار طرف مقابل مدام بالاتر می‌رود و این به نوبه خود بر طرفین فشار وارد می‌کند.
 
پژوهش موسوم  به"مطالعات اوقات فراغت" به سرپرستی پروفسور راینهاد به سفارش "بنیاد مسائل آینده" در هامبورگ انجام شده است.
 
نتایج حاصل از این پژوهش غافلگیرکننده‌اند. راینهارد اعلام می‌کند که بر خلاف کلیشه‌های مرسوم، زوج‌های دارای فرزند بیشترین دفعات سکس را دارند: «۵۹ درصد پدر و مادرها در رده سنی ۲۵ تا ۴۹ سال، حداقل هفته‌ای یک مرتبه معاشقه می‌کنند و ۸۲ درصد دستکم ماهی یک بار.»
 
در گروه زوج‌های بدون فرزند ۵۸ درصدشان هفته‌ای حداقل یک بار  همخوابگی دارند و ۸۵ درصدشان دستکم ماهی یک مرتبه.
 
کمترین دفعات رابطه جنسی متعلق است به مجردها: «۲۷ درصد حداقل هفته‌ای یک بار، ۴۹ درصد حداقل ماهی یک بار.»
 
در بین بازنشسته‌ها و میانسالان بالاتر از ۶۵ سال، ۷ درصدشان حداقل هفته‌‌ای یک مرتبه و ۲۳ درصدشان ماهی یک مرتبه هماغوشی می‌کنند. طبق این پژوهش، سن اولین تجربه جنسی نزد جوان‌ها نیز به تدریج دارد بالا می‌رود. 
 
پژوهش مربوطه در حالی تاثیر مشغله فکری، اضطراب و فشارهای جانبی بر سکس و کیفیت آن را مستند کرده که بسیاری از کارشناسان، رابطه جنسی منظم را ضامن آرامش اعصاب و کاهش استرس می‌دانند.
 
سکس می‌تواند هورمون‌های استرس‌زا از جمله هورمون کورتیزول را کاهش دهد. رابطه جنسی می‌تواند در کنار ورزش یا خوردنی‌هایی چون شکلات، سطح دوپامین در مغز را بالا ببرد. ترشح بیشتر دوپامین به خلق و خوی بهتر، تعادل روحی و احساس شادی و نشاط  می‌انجامد. سلامت جنسی تاثیر مثبتی بر سلامت قلب و عروق، سیستم ایمنی، بهبود سیستم ایمنی بدن یا خواب آرام دارد. سکس همراه با رابطه عاطفی و عاشقانه به خودباوری و اعتماد به نفس افراد نیز کمک بزرگی می‌کند.
+17
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  یا فاطمه زهرا، پاشو برو آلمان اگر حوصله غسل گرفتن نداری!
  16
  19
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  برعکس ایرانیها همیشه برای سکس وقت دارن. چون کار و تفریح دیگه ای ندارن. بخصوص عده ای بیکار که چنتا آپارتمان یا مغازه اجاره دادن و با پولش فقط عشق و حال میکنن.
  9
  22
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  ولی آخوندها و مسلمین هم وقتشو دارند هم اینکه استرس ندارند و از روی تفریح و سرگرمی تجاوز هم میکنند و میل آمیزش به انسان و حیوانات را هم دارند به حیوانات هم رحم نمیکنند
  9
  15
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  ۸۱
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تشریف بیارین اینجا کسی باهاتون کاری نداره.. پیر هم که هستین. کسی دیگه نیگاه هم بهتون نمیندازه. ترشیدین. بیایین اردوگاه ما....
  22
  15
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. این چه طرز حرف زدن با خانوم هاست.
  8
  16
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
  ۴۰
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. از کجا معلومه که ایشان خانم هستش؟
  2
  8
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. خجالت بکش بی ادب.ادب را از که اموختی از بی ادبان, ایرانی نیستی. که اگه بودی یه جو مردانگی و غیرت داشتی.
  3
  7
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.