طرح اقامت دوساله برای فارغ‌التحصیلان خارجی دانشگاه‌های بریتانیا

بی بی سی :دولت بریتانیا از طرحی پیشنهادی خبر داده که به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به مدت دو سال در این کشور بمانند.
 
این پیشنهاد، در صورت اجرایی شدن، طرحی را که در سال ۲۰۱۲ به عنوان بخشی از تلاش ها برای کاهش مهاجرت به بریتانیا به اجرا در‌آمد، ملغی می‌کند.
 
بر اساس قوانین کنونی، دانشجویان خارجی تا چهار ماه پس از پایان تحصیل باید کشور را ترک کنند.
 
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفته می‌خواهد به این ترتیب بهترین افراد را تشویق کند پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای کار و زندگی به این کشور بیایند.
 
مقررات جدید برای دانشجویان دوره های کارشناسی و بالاتر از آن که از سال آینده شروع به تحصیل می‌کنند ، لازم الاجرا خواهد شد. پس از اتمام روادید دو ساله، آن ها می توانند درخواست روادید طولانی مدت برای کار کنند.
 
طبق این سیاست جدید هیچ محدودیتی در تعداد دانشجویانی که می توانند چنین روادید دریافت کنند وجود نخواهد داشت. فارغ التحصیلان این امکان را خواهند داشت صرف نظر از مهارت های خود یا رشته‌ای که در آن تحصیل کرده‌اند ، درخواست شغلی دهند.
 
دولت بریتانیا می گوید یکی از اهداف این طرح، جذب فارغ‌التحصیلان با استعداد در رشته هایی مانند ریاضیات، مهندسی و فناوری است.
+4
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.