جمهوری اسلامی تحصیل برای دانش‌آموزانی که اظهار پیروی از ادیان غیررسمی کنند را ممنوع کرد

صدای آمریکا :جمهوری اسلامی که حق تحصیل دانشجویان را به خاطر اعتقادات مذهبی همچون بهائی بودن بارها سلب کرده است، این بار اعلام کرد تحصیل برای دانش‌آموزان «پیرو ادیان دیگر» که اعلام کنند پیرو دینی دیگر هستند، ممنوع است.
 
محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش روز چهارشنبه ۲۰ شهریور در حاشیه جلسه هیئت وزیران گفت: اگر دانش آموزان اظهار کنند که پیروان ادیان دیگری بجز ادیان رسمی کشور هستند و این اقدام آن‌ها به نوعی تبلیغ محسوب شود، تحصیل آن‌ها در مدارس ممنوع است.
 
این اولین بار نیست که دانش‌آموزان و دانشجویان اقلیت‌های مذهبی و دینی در ایران به محرومیت تحصیلی تهدید و یا روبرو می‌شوند. پیشتر سایت‌های حقوق بشری گزارش داده بودند که تعداد دانش آموزان بهائی محروم شده از ادامه تحصیل در دانشگاه در سال ۹۷ افزایش یافته و به ۵۸ نفر رسیده است.
 
چندی پیش نیز سازمان بهزیستی اعلام کرده بود که به کارگیری پرسنل از اقلیت دینی تحت هر عنوان در مهدکودک، به غیر از مهدهای مخصوص اقلیت‌های دینی، ممنوع است که این موضوع پس از واکنش‌های انتقادی منتفی شد.
 
اقلیت های دینی در ایران با نقض حقوق بشر و نابرابری مواجه هستند. به طوری که در بخشی از گزارش وضعیت حقوق بشر جهان در سال ۲۰۱۸ که از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، به نقض حقوق بشر در ایران نیز اشاره شده است.
 
ایالات متحده بارها سرکوب پیروان اقلیت‌های دینی و مذهبی از جمله بهائیان، دراویش، نوکیشان مسیحی، و حتی مسلمانان سنی‌مذهب توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده است.
+16
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  حالا مگر چه گلی به سر مذاهب رسمی زدند که به غیر رسمی بزنند. در جمهوری اسلامی خدا دین و مذهب یعنی ولایت فقیه حالا شما بچه باز و دزد باش هیچ کاریت ندارند فقط چیزی برضد ولایت فقیه نزن اما اگر یک کلمه بگی اگر سرت صبح تا شب روی سجاده از بچگی تا الان بوده باید بره بالای دار.
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  علی ع می­فرماید: از رسول خدا (ص) شنیدم که فرمودند: به درستی که امت موسی بعد از موسی هفتاد و یک فرقه گردیدند که از آنها یک فرقه اهل نجاتند و هفتاد فرقه دیگر در دوزخند و امت حضرت عیسی بعد از عیسی به هفتاد و دو فرقه تقسیم شدند که یک فرقه آنها اهل نجات و هفتاد و یک فرقه آن در دوزخند و بدرستی که امت من بعد از من زود باشد که بر هفتاد و سه فرقه تقسیم شوند که یک فرقه از آنها نجات یافته (شیعیان اهل بیت ع) و هفتاد و دو فرقه آنها در دوزخند. یعنی بقیه برن و از تو نت سواد بیاموزند.
  63
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آپارتاید شیعی هست و شاخ و دم هم ندارد. فردا تحصیل اقلیت ها را هم ممنوع میکنند و بزودی جز طرفداران ولایت فقیه کسی حق زندگی در ایران نخواهد داشت.
  3
  35
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  اسلام دین خرافات و تبعض
  3
  43
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  جمهوری اسلامی ایران چون نتوانسته مردم دیگر ادیان کشور خودش را به شیعه بودن بیاورد ناچار است بر انها فشار اورد تا این مردم از دین خودشان جدا و شیعه شوند . در این زمان هم مثل قدیم نیست اگر بتوانن مردم را با زور شمشیر و مصادره کردن ثروت و سامانشان از دین خودشان دست بردارند و شیعه شوند.
  0
  31
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یکی از این عرزشی ها که زر میزد که شیعه أندیشه پویا هست میشه بیاد بگه که بالاخره دین در خدمت بشریت هست یا اینکه بشریت باید در خدمت دین باشه؟؟
  0
  19
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  جوجه کمونیستها و روشنفکر نماهای وطنی کلاهشون رو بگذارند بالاتر! نوبت دیگر اقشار جامعه نیز خواهد رسید. تنها کسانی میتونند درس بخونند و سربزیرباشند که همراه و هم نوای بیت رهبری باشند.بر عکس جرم و جنایت و توزیع مواد مخدر برای خودی های وابسته به دستگاه حکومتی آزاد! جل الخالق !
  1
  20
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  جمهوری اسلامی تحصیل برای دانش‌آموزانی که اظهار پیروی از ادیان غیررسمی کنند را ممنوع کرد .چرا خودتون را خسته می کند آقا از فرزند شرعیتون داعش یاد بگیرید جوانانشون و مردمشون را بکشید و دختر خانمها و خانمها بر حسب زیبائی و سنشان بفرست قم پشت حرم حضرت معصومه بغل فیضیه در بازار بفروشید اونجا بازار شلوغه اگر کسی نخرید و قیمتها گرون بود کرایه بدید شماها در این زمینه اطلاعات و مهارت کافی دارید نمونش مرکز هدایت اسلامی کرج بود .......خانم و دخترهای بی پنان شبها به مسئولین این نظام الهی کرایه می دادید.
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  اینا همه شو هست مثل همون شویی که امریکا انجام میده که هر دفعه میگه چند تا بانک و شخص رو تحریم کردیم! مثلا نمیتونستی یه بار چهل سال پیش یا حتی ده سال پیش یه تحریم کامل بزنی کار تموم بشه؟ الکی یه جور بازی هست که بعداز فروپاشی شوروی امریکا اینو با ایران شروع کرده کل کل میکنن باهم. هیچ اثر عملی هم نداره
  12
  11
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  این مسئله دین در مدرسه کاملا خالیبندی هستش حتی توی دانشگاه اولش یه فرم میدن فرض کن تو بی دین باشی یا هر چیز دیگه باشی خوب میزنی اسلام شیعه میره ...دیگه کی میتونه از توی قلب تو بره بفهمه تو به چی اعتقاد داری؟ ...برای همین میگم اینا خبرای سر کاری هست برای امت همیشه در صحنه
  17
  9
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. یعنی فقط قاتلها به بهشت میرند؟
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. تو مدرسه ممکنه کلک بزنی، ولی تو استخر نه. مگر اینکه بگی .....
  9
  2
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیزم جز در فقه شیعه دروغگوئی همه جا مذموم هست. ضمنا برو قیافه ی وزیر فرهنگ این مملکت را ببین. کوچکترین فرقی با شیاف ندارد
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.