نماینده ایران در سازمان ملل: با وجود تغییر جان بولتون، ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد

نماینده ایران در سازمان ملل گفته تا لغو تحریم های آمریکا، امکان مذاکره دو کشور منتفی است بی بی سی :مجید تخت‌روانچی، نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک گفته است که با وجود تغییر جان بولتون، ایران با ایالات متحده مذاکره نخواهد کرد.
 
یک روز پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که به ماموریت جان بولتون در سمت مشاور امنیت ملی آمریکا خاتمه داده است. آقای بولتون شخصیتی تندرو است و از حامیان جدی سازمان مجاهدین خلق ایران در کاخ سفید محسوب می شد.
 
با نزدیک شدن به زمان برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک و حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران در آن، گمانه زنی هایی درباره احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا مطرح شده بود.
 
نماینده ایران گفته "ما بارها اعلام کرده ایم و رئیس جمهور ایران هم به صراحت نظر داده تا زمانی که این تحریم های ظالمانه و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا علیه مردم ایران، ادامه دارد، جای صحبت و مذاکره نیست".
 
آیت الله خامنه ای رهبر ایران گفته به هیچ وجه به رئیس جمهور و مقام های دولتی اجازه نخواهد داد تا با دولت ترامپ مذاکره کنند. او تماس با دولت کنونی ایالات متحده را "سم مضاعف" خوانده است.
روحانی: هم جنگ طلبان باید بروند هم فشار حداکثری
آیت‌الله علی خامنه‌ای گفته دولت اجازه ندارد با آمریکا مذاکره کند حسن روحانی که در مواردی تمایلاتی برای مذاکره با آمریکا از خود نشان داده بود در آخرین اظهاراتش در این باره، دیدار با رئیس جمهور آمریکا را منتفی خوانده و گفته در صورت لغو تحریم ها و بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای برجام امکان مذاکره صرفا در قالب گروه ۱+۵ وجود دارد. او یک روز پس از برکناری جان بولتون گفته "هم جنگ طلبان باید بروند و هم فشار حداکثری آمریکا باید برداشته شود".
 
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک هرگونه تغییر دیگری در دولت دونالد ترامپ را برای مذاکره دو کشور بی ثمر دانسته و گفته "سیاست ما در این زمینه بسیار روشن است، این سیاست ربطی به تغییرات دولت آمریکا ندارد. اگر سیاست تروریسم اقتصادی آمریکا لغو نشود، جایی برای گفت و گو وجود ندارد".
 
او تازه ترین تحریم های آمریکا علیه ایران را نشانه ادامه "فشار حداکثری" دولت ترامپ به ایران دانسته است.
 
ساعاتی پس از اعلام برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، وزیر خزانه داری و وزیر خارجه این کشور در یک کنفرانس خبری مشترک در کاخ سفید از اعمال تحریم های جدیدی علیه ایران و منافع حکومت این کشور خبر دادند. تحریم های تازه ۱۵ فرد و نهاد مرتبط با حماس، القاعده و سپاه پاسداران را هدف می گیرد.
 
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس خبری گفته که کنار گذاشته شدن جان بولتون به معنای تغییر سیاست های دولت ترامپ نیست.
 
دونالد ترامپ با خارج کردن آمریکا از توافق برجام مجموعه بی سابقه ای از تحریم ها را علیه ایران برقرار کرده و گفته با هدف "عادی شدن رفتار حکومت ایران" به "فشار حداکثری" به این کشور ادامه می دهد.
 
از زمان شروع تحریم ها صادرات نفت ایران از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه به کمتر از ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.
+9
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  kata1379 - مشهد، ایران
  سلام . اگر روابط با تمام دنیا عادی شود . اگر مذاکرات صورت پذیرد . اگر تحریمها برداشته شود . در هر شرایطی . هیچ تغییری در وضعیت زندگی مردم و ملت بی پناه ایران اتفاق نخواهد افتاد . در بر خورد همین پایوران دون پایه حکومتی همانند باور عمیق و یا فاطمه و تفکر با مردم و نظرات اونها موضوع کاملا نمود دارد . حمله . هجوم . حذف افراد و نظرات مخالف . فرقه گرایی همین اینها نشانه هایی از رتبه بندی ملت همانند زمان هخامنشیان هست در اون زمان هم بچه کارگر باید کارگر میشد بچه کفاش . کفاش و برترین طبقات موبدان و دبیران بودند طبقه برگزیده . در واقع در این حکومت طبقه اکثریت متوسط و پائین سوخت اجتماع محسوب می شوند . نقل است حدیثی که اگر یک نفر خود را بالاتر بداند ولو بیک صلوات . این فرد در سراشبی سقوط منهی به دزوخ است حالا ببینید رفتار اشرافی توام با فخر فروشی مذهبی حضرات را. نمونه اش همین یا فاطمه غرور از تمام وجود این فرد تراوش میکند . خدا به همه ما رحم کند
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چقدر برای خودشان نوشابه باز میکنند و قورباغه ها در ائینه ی خیال خودشان را فیل می بینند. این ابلهان فکر میکنند که جان بولتن بخاطر زیبائی لقای انان عوض شده است! جل الخالق
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  بی خود ترامپ جان بولتون را از کابینه اش بیرون انداخت . رژیم اخوندی تصمیم گرفته اند چه به نفعشان باشد چه به ضررشان با امریکا وارد مذاکره نشوند.
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز اینا شدن عین داعش، گاز پیکنیکی توی سیزده بدر میترکید میگفتن کار ما بوده. بولتون اون موقع که اومد برای امتیاز دادن به تندرو ها بود، و الان که نزدیک انتخابات هست داره کابینه رو از عناصر جنگ طلب پاک میکنه. دوما کوپرمن که طراح فروپاشی شوروی در زمان ریگان بوده کاندیدای جایگزینی بولتن شده. اینها دارن مو به مو استراتژی فروپاشی شوروی رو پیاده میکنن. درگیر کردن ایران با جنگهای مختلف، بالا بردن هزینه های نظامی، تحریم و توقف در أمدها، و همراهی تفکر توده مردم با فروپاشی. اینها به محض پیدا کردن الترناتیو، به طرفه العینی رژیم رو کله پا میکنن. دلیل حضور نظامی در خلیج فارس هم جنگ نیست. بلکه پرکردن خلا احتمالی قدرت در منطقه بعد از فروپاشی است.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بگو ما مذاکره نمیکنیم فقط بچه هامون رو میفرستیم اونجا خودمون هم تابستونا میریم باهاشون پارتی خانوممون هم توی اون مدت کوتاه بیکینی میپوشه با ایوانکا میره تفریح
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز دعوا بر سر لحاف ملاست. واقعیت اینست که اینا از طریق یمن الان عربستان را در تیر رس خود دارند کافیست منابع نفتی انجا را هدف قرار دهند خیلی راحت اقتصاد امریکا و اروپا متلاشی میشود. بهت قول میدم
  7
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.