خبرنگار اسرائیلی: «اسرائیل بزودی قاسم سلیمانی را خواهد کشت»

آواتودی: در ارتباط با دو حمله شدید بامداد دوشنبه و نیز شامگاه این روز (18 شهریور/ 9 سپتامبر) به اهداف وابسته به ایران و متحدینش در سوریه و سپس به امکانات حشدالشعبی در عراق، یکی از زبده‌ترین خبرنگاران اسرائیلی ابراز اطمینان کرده که تشدید حملات اسرائیل برای کشتن قاسم سلیمانی است.
 
زویکا یخزقل شامگاه دوشنبه در شبکه تلویزیونی 13 کشورش گفت که کشتن قاسم سلیمانی «نزدیک» است؛ او گفت که تحمل سلیمانی تا پیش از این، برای این بود که شاید ایران رویه خود را تغییر دهد اما حضور و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه تشدید شده و ایران همچنان در سودای فعال کردن دالان زمینی از خاک ایران، از مسیر عراق تا سوریه و لبنان است.
 
خبرنگار اسرائیلی گفته است که ارزیابی کشورش این است که هر تحرک غیرعادی نیروهای متحد ایران در منطقه ممکن است با حضور سلیمانی همراه باشد و ممکن است تشکیلات اطلاعاتی اسرائیل حدس زده بود که سلیمانی شخصا در منطقه «البوکمال» بوده است (نقطه مرزی سوریه در نزدیکی عراق، که بامداد دوشنبه هدف حمله اسرائیل واقع شد و در آن به گزارش سازمان «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» دست‌کم 18 تن کشته شده‌اند – که اکثر آنها احتمالا نیروهای حزب‌الله لبنان بوده‌اند اما ایران نسبت به آن سکوت کرد).
 
این خبرنگار گفت پروژه دقیق کردن راکت‌های حزب‌الله از سوی ایران و با دستور سلیمانی، برای اسرائیل به منزله تعیین تکلیف با عامل اصلی این پروژه است.
 
اسرائیل بامداد دوشنبه یک پهپاد دیگر به سوی آسمان لبنان فرستاده بود در حالی که حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله در روزهای اخیر به اسرائیل «هشدار اکید» داد که از چنین اقدامی دوری کند «و گرنه عقوبت خواهد داشت».
 
اسرائیل کاتز وزیر خارجه اسرائیل به تازگی گفته بود که سلیمانی دندانهای افعیِ نشسته در تهران است و زمانِ کشیدنِ دندانِ افعی فرا رسیده است.
 
قاسم سلیمانی بدون تردید در طول سال‌ها در صدر اهداف اسرائیل و شاید کشورهای دیگر جهان بوده و در محافظت از خود، یقینا تجربیات زیادی اندوخته است؛ اما وقتی دشمنِ او که در نابودی اهداف خاص و کشتن افرادی مانند عماد مغنیه مهارت زیادی دارد اعلام می‌کند که کشتن سلیمانی جزو هدف‌هایش است، به نظر می‌رسد که از این به بعد، هر روز از ادامه حیات قاسم سلیمانی، مانند «زندگی قرضی» است («زندگی قرضی» اصطلاحی است که مقامات اسرائیلی بارها برای «دشمنان» خود به کار می‌برند).
 
اما اعلام آشکار قصد کشتن یکی از مهم‌ترین مهره‌های یک حکومت دشمن، این خطر را هم دارد که به تهدیدی مقابل برای طرف تهدید‌کننده مبدل شود ولی ظاهرا اسرائیل به حفظ امنیت و قدرت اطلاعاتی خود اطمینان زیادی دارد.
 
(در مورد خبرنگار کارکشته اسرائیلی زویکا یخزقل، در اینترنت و مطبوعات جهانی نوشته‌ شده است که او یک شرق‌شناس نیز هست و آگاهی‌های وسیعی در امور دنیای عرب و خاورمیانه دارد و تحقیقات گسترده‌ای در خصوص اسلام افراطی در جهان انجام داده و گاهی خود را به شکل آنها درآورده و به برخی نقاط دنیا سفرهای پرمخاطره‌ای کرده است. با این سوابق بعید نیست که او دست‌کم در گذشته از مهره‌های اطلاعاتی کشورش بوده است).
+198
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ایشالالا لا لا لا لا به امید به هلاکت رسیدن تک تک تروریستها
  31
  182
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  اعزراییل غلط کرد، جای سفت هنوز جیش نکردند! درود بر قاسم سلیمانی
  197
  27
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
  ۲۱
  romano - تهران، ایران

  منم با آخرین تکنولوژی دنیا با ریموت کنترل میرم اونور شهر عضنفرو میکشم اگر مرد و سرباز واقعی ام برم چشم تو چشم غضنفر بکشمش. سلیمانی یک تروریسته شکی نیست ولی اونورم یک لجنی هستن در حد والا. همین امروز نیتانیاهو به صراحت از الحاق بخشی از خاک اردن و وست بنک به اسراییل بعد از انتخابات گفت حتی اگر ادای تبلیغاتی هم باشه با توجه به اینکه دو حزب حاکم این کشور هر دو دست راستی هستن نشان از جهانبینی مردم حامی این دو جریان فکری این کشور داره(یعنی آپارتاید یعنی جهان بینی در حد تشیع افراطی مهدویه چاه جمکرانی یعنی مغز بدوی بر مبنای قوم و مذهب و بمب اتم). یادمون نره ترامپ همین دو هفته پیش در خواستی در مورد ایسلند مطرح کرد که همه دنیا تو دهنش زدن اما اسراییل میان 235 کشور تنها بخشی از جهانه که به هر دلیلی حمله به دیگران رو حق خودش میدونه و جواب هم نمیده چه چیزی و قانونی این کشور رو از بقیه مستثنا میکنه. خوب اگر مردم خاورمیانه یا دنیا بعد از 3 هزاره نمیپذیرنشون حتما یک ایرادی در جهانبینیشون وجود داره وگرنه ما اقلیت بهایی با عمر کوتاهتر داریم که هم مریدان و هم احترام بیشتر در دنیا از اسراییل داره.
  138
  30
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  رژیم اخوندی را از پا در اورند نه قاسم سلیمانی ! با کشتن قاسم سلیمانیها هیچ چیز تغییر نخواهد کرد برای اخوندهای ایران !
  13
  147
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  باید این رژیم جنایتکار را به آخر رساند با کشتن این و آن نمیشه صلح ببار آورد هزاران مثل قاسم کله پوچ وجود دارد
  9
  140
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  چرا اخه؟ مملکت گچکار میخواد
  12
  127
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
  ۵۳
  maysamsarvan - میثم، ایران

  باسلام، دولت اسرائیل باید اول جایگاه خودش را بشناسد. با یک ملت و اندیشه واحد نمی شود جنگید.تفکر یک انسان مسلمان با تفکر یک دولت که در پی نابودی کشورهای منطقه است .فرق می کند. یک مسلمان را ترور نترسان. اندیشه شیعه ؛ اندیشه ای پویاست نه خمود و واپسگرا، بیش از آنکه در پی نابودی کسی باشی، در فکر تصحیح افکار غلط خودت باش.
  120
  12
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خودمون که عرضه نداریم، مگه اونا به دادمون برسن!
  13
  87
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  باید جوری بزنه که آثاری از اثرش باقی نمونه یعنی پودر بشه.
  12
  84
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::maysamsarvan - میثم، ایران::]. أندیشه شیعه پویاست؟؟ شما دیشب از کدوم سیاره رسیدی زمین؟
  8
  75
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  ای قربون دستت تک تک این انگل های اجتماعی از رو زمین برشون دارید
  5
  60
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  اسرائیل چرا باید این گچکار رو بکشه؟ این مرتیکه, دقیقا همون کاری رو کرده که اسرائیل شصت سال دنبالش بود و نتونسته بود انجام بده! انهم اتحاد کل اعراب با اسراییله !! این گچکار, مرغ تخم طلاست برای اسرائیل!!
  5
  52
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  میبینم جمع خائنین اجنبی عزرائیلی و عرعرستانی اینجا جمعه. ازرائیل جراتشو نداره.. یک موی سلیمانی به صد تا از شما خائنین میارزه.. شماها فقط جنگ زیر لحافو بلدین.. برین زیر اربابهاتون گرم بشین.. شما خائنا کجا فارسی یاد گرفتیم؟
  63
  13
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::منوچهری - کرمان، ایران::]. عرب واسراییل متحدن و دوست میشن اما تو چی؟ توی ایرانی کی میخوای بفهمی که با قلدری و دعوا و بزن بزن و تهدید به نابودی نمیشه زندگی کرد؟.
  17
  1
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. اول از همه تو المان چه .....میکنی؟ برو ...تو همون جمهوری اسلامی که ازش اومدی. بعدم تا الان که هرچی زده چه تو سوریه چه عراق چه ایران شماها دو سه تا موشک فرستادین و بس. حتی اونقدر شکست سنگین بوده شعارتونو کلا عوض کرردین. قبلا هی... میزدین قدس رو میگیریم اسراییل رو نابود میکنیم یهودیها رو تو دریا میریزیم. کوره های ادم کشی راه میندازیم. اما بعد شکستهاتون برا ضایع نشدن اومدین بیانیه دادین ما این کارا رو نمیکنیم خود اسراییل خود به خود نابود میشه و لفظ شعار نوشتنتون رو از میکنیم به میشه تبدیل کردین. قبلا اگه ..... میزدین اسرائیلو نابود میکنین بعدش ... زدنتون تبدیل به اسراییل نابود میشه شد. به قول مموتی میمون ابو بریز همونجا که میسوزه. ادم یاد این ژنرالهای ابله میوفته وقتی تو جنگ شکست میخوردن ... میزدن بله ما پیروز شدیم ولو اگه شکست خوردیم. ادم تو منطق اینا میمونه واقعا. مثل اینه بگی اتیش ادمو نمیسوزونه هرچند ادم تو اتیش کباب میشه.
  10
  17
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  اسرایل خودش لجنه از کی تا بحال ناجی شده.
  26
  11
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. از وقتی توی ... رو تو المان راه دادن و اونجا داری ازادانه برا نابودی یه کشور فعالیت میکنی.
  8
  16
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
  ۳۱
  صلاح الدین ایوبی - تل حبیب، فلسطین
  یه مشت اسراییلی و مجاهد فسیل نشستن کامنت می نویسن اسراییل اینده رو نخواهد دید همون طور که صدام و داعش و امریکا ندید.
  20
  8
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  از کامنتها معلومه که کشورهای غربی درست میگن و ما ایرانیها اکثرمون تروریست هستیم. دلیل دوم تروریست بودنمون هم اینکه در مقابل کسی استدلال نمیکنیم و میخواهیم به زور نظر خودمون رو تحمیل کنیم .
  20
  4
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  من سر نوشت معمر قذافی حاکم لیبی را برای این حضرت قاسم پیش بینی میکنم. البته زمانیکه قذافی دستور داد هواپیمای پان امریکن را در اسمان منفجر کنند و این بزرگوار بعد از این شاهکار دستور داد ان چادر معروف خودش را در یک صحرایی بر پا کردند و بسیار مغرورانه دست بر بالای کوهان شترش که همه روزه از شیر ان میخورد گذاشت و شروع به کل کل کردن نمود . من در همان زمان گفتم این بچه گروهبان که یک شبه به سرهنگی رسیده روزی خواهد رسید که از زنده بودن خودش پشیمان شود . یعنی بلایی بروزگارش خواهند اورد که ارزوی مرگ بکند. کما اینکه دیدیم شمربن ذی الجوش لیبی ان چنان دشنه را بما تحت اقا فرو کرد که تا امروز طرفدارنش به شمر و یزید لیبی لعنت میکند. روزگار را چه دیدی . امیدوارم این حاجی قاسم بسرنوشت ان بزرگوار دچار نشود
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  اینجا هم چند تا ... داریم
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. ...., ساندیس خور!
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. تو تو ازرائیل چکار میکنی؟ اینجا مینویسی ژاپن.. اولأ اومدم حال خائنین به ایران مثل تو رو بگیرم و دوم اینکه ببینیم چند تا خائن از ایران در رفتن لیست کنم دعوت نامه بدم بیایین داخائو در کمپی که براتون هیتلر حاضر کرده. در خدمتتون باشیم... در ضمن به ژاپن مشخصه چه دسته از آدمای آسو پاس رفتن...
  7
  4
  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
  ۱۰۳
  Farhad.Konjkav - ایر، ایران
  رژیم نتانیاهو در ترور و جنایت فعلا رودست نداره طبعا این تهدیدش هم واقعیه. اما با شهادت دکتر ابراهیم فتحی شقاقی، عباس موسوی، شیخ احمد یاسین، عماد مغنیه و بقیه ی سران مقاومت، آیا الان رژیم نتانیاهو پیروز شد؟ اتفاقا کار بجایی رسیده که وزیر خارجه ی سوئد هم بخاطر سخنان ضد رژیم صهیونیستی توسط نتانیاهو ممنوع الورود شده و حتی مردم اروپا کالاهای ساخت صهیونیستها را تحریم می کنند و ایران هم سال به سال به مرزهای رژیم صهیونیستی دارد نزدیکتر می شود. چشمها را باز کنیم و ببینیم از چند دهه پیش تابحال چه کسی بیشتر پیشروی داشته
  2
  1
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. تو فعلا برو تکلیف أسمت رو معلوم کن که از یه دستمالکشی جانانه زده بیرون
  0
  2
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
  نظر شما چیست؟