ماجرای حذف اشعار از روی سنگ قبر قاتل امام جمعه کازرون

ایرنا می نویسد : متن حک شده روی سنگ قبر قاتل امام جمعه شهید کازرون واکنش هایی در پی داشت که به حذف این متن منجر شد.

به گزارش ایرنا، روی این سنگ قبر، اشعاری در مدح جوانمردی قاتل ذکر شده بود که مغایرت آن با اقدام به سوء قصد به امام جمعه فقید کازرون، انتقادهایی را برانگیخت.
بررسی‌ها حاکی از آن است که این شعر با دستور مقام قضایی از روی سنگ قبر حمیدرضا درخشنده حذف شده است.
حکم قصاص قاتل امام جمعه شهرستان کازرون طبق رأی صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس ششم شهریورماه جاری در شهرستان کازرون و در ملاء عام اجرا شد.
 
بنا بر اعلام رئیس کل دادگستری استان فارس، حکم قصاص نفس حمید رضا درخشنده که در شب بیست و سوم ماه رمضان اقدام به شهادت امام جمعه کازرون در حین بازگشت از مراسم احیاء شب قدر کرده بود پس از طی کلیه مراحل قانونی و تأیید در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور و استیذان ریاست قوه قضائیه در محل وقوع جرم به اجرا درآمد.
 
حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه قاتل پس از دستگیری در چندین مرحله و در حضور مقام قضایی به جرم ارتکابی با طراحی قبلی اعتراف کرده بود گفت: تلاش گردید با توجه به حساسیت موضوع و جریحه دار شدن احساسات عمومی رسیدگی به این پرونده در سریع ترین زمان ممکن صورت پذیرد.
 
حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون حوالی ساعت ۳:۳۰ بامداد چهارشنبه (هشتم خرداد ۹۸) در حالی که به اتفاق همسر خود از مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان (شب قدر) بازگشته بود، با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید.
 
حجت الاسلام خرسند که عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود از شهریورماه ۱۳۸۶ امامت جمعه شهر کازرون را برعهده داشت.
 
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.
+35
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  ممکنه بتونید اون شعر را از روی سنگ پاک کنید ولی جوانمردی این بزرگوار هیچوقت از ذهن ها پاک نخاهد شد. و کسی که حکم اعدام صادر کرد نچندان دور مجازات خاهد شد
  4
  60
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  با پاک کردن شعر نمیتوانید شجاعت و دلیری و کار بزرگی که این شیردل کرده را از تاریخ پاک کنید یادش گرامی و راهش پررهرو با آرزوی به هلاکت رسیدن بیشتر و بیشتر آخوند و پاسدار و بسیجی و ساندیس خور
  4
  36
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  از اول حکوم رانی ننگین رژیم اخوندی رژیم سانسور و حذف بوده وهست و از هرچیزی وحشت دارند !
  3
  34
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  مردم ایران مثل یک قهرمان همیشه یادشون می مونه این آدم عین قهرمان ها هستش و کشتن این گردن کلفتهای بی خاصیت به دست هر کسی باشه شک نکنید اون دنیا رستگار میشه.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  درخشنده یه انسان کاملا طبیعی با کنش و واکنش طبیعی بود ! برخلاف من و ما مردم باقیمونده ایران که نقطه مقابل این مرد هستیم.افسوس که بی فایده فرسوده شدیم...
  0
  0
  شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
  نظر شما چیست؟