دونالد ترامپ ، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرد

جان بولتون بر سر سیاست آمریکا در قبال ایران و همین طور مذاکره با طالبان با دونالد ترامپ اختلاف نظر داشت بی بی سی :دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در تازه‌ترین توییت خود اعلام کرد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرده است.
 
آقای ترامپ در این توییت نوشته که شب گذشته به آقای بولتون اطلاع داده است که دیگر نیازی به حضور او در کاخ سفید نیست.
 
همزمان به نقل از هوگان گیدلی، سخنگوی کاخ سفید، گزارش شده است که "چارلز کوپرمن" به عنوان سرپرست مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شده است.
 
آقای بولتون به عنوان یکی از مخالفان سرسخت حکومت ایران شناخته می‌شود.
 
دونالد ترامپ در توییت خود نوشته است که با بسیاری از پیشنهادهای آقای بولتون به شدت مخالف بوده و گفته عده‌ای دیگر در کابینه او هم همین موضع را داشته‌اند.
 
آقای ترامپ نوشته است که به همین دلیل خواهان استعفای جان بولتون شده و گفته آقای بولتون امروز صبح نامه کناره‌گیری خود را تقدیم رئیس جمهور آمریکا کرده است.
 
دونالد ترامپ از خدمات آقای بولتون تشکر کرده و گفته است که مشاور جدید امنیت ملی را هفته آینده معرفی می‌کند.
 
دقایقی بعد از توییت آقای ترامپ جان بولتون در توییتر خود نوشت که خود او دیشب استعفایش را تقدیم رئیس جمهور کرده و آقای ترامپ به او گفته است که فردا درباره این موضوع با او صحبت خواهد کرد.
جان بولتون از سرسخت‌ترین سیاستمداران مخالف حکومت ایران در آمریکا است اختلاف بر سر ایران
آقای ترامپ اشاره‌ای به جزییات مسائل مورد اختلاف میان خود و آقای بولتون نکرده است اما در ماه‌های گذشته گزارش‌ها حاکی از آن بود که سیاست و موضع آمریکا در قبال ایران یکی از موارد اصلی اختلاف میان این دو نفر بوده است.
 
با این که هر دو از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران بودند اما آقای بولتون همواره موضعی سختگیرانه‌تر و تهاجمی نسبت به حکومت ایران دارد در حالی که آقای ترامپ خواهان مذاکره برای رسیدن به توافقی تازه با ایران است.
 
یکی از مهم‌ترین وقایع اخیر که اختلاف میان رئیس جمهور آمریکا و مشاور امنیت ملی او را آشکار کرد، تصمیم حمله محدود نظامی به ایران به تلافی سرنگون شدن یک پهپاد آمریکایی به دست سپاه و لغو این تصمیم از سوی آقای ترامپ در آخرین لحظات بود.
 
در آن زمان گفته شد که آقای بولتون از مدافعان سرسخت چنین حمله‌ای بوده است.
مذاکره با طالبان، بولتون در حاشیه
از سوی دیگر گفته می‌شود اختلاف نظر آقای بولتون با دونالد ترامپ بر سر روند مذاکرات اخیر آمریکا با طالبان در افغانستان آخرین ضربه را بر روابط این دو نفر زده است.
 
چند روز پیش روزنامه واشنگتن‌پست از این اختلاف پرده برداشت و گزارش داد که آقای بولتون دراین مذاکرات به حاشیه رانده شده است.
 
این روزنامه گزارش داده بود که آقای بولتون شدیدا مخالف توافق آمریکا با گروه طالبان بود و به همین دلیل از او در یک نشست مهم از مقامات امنیتی آمریکا برای بحث روی این مذاکرات در اوایل اوت دعوت نشده بود.
 
همچنین گزارش شده بود که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، کپی پیش‌نویس موافقتنامه میان آمریکا و طالبان را در اختیار جان بولتون قرار نداده بود.
+57
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به مجاهدین خلق و مسعود رجوی و بانو باید تسلیت گفت
  9
  74
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  رفیق و شفیق عربها رفت حالا علی مونده و حوزش ﴿ترامپ﴾
  7
  35
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اخراج بولتون بمغنی شروع مذاکرات امریکا با ایران است. مسلما در مجمع عمومی سازمان ملل انجام خواهد گرفت . و بولتون یکی از مخالفین اخوند ها بود و در عالم سیاست برگشت ورق بازی با بودن بولتون هماهنگی ندارد
  8
  26
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اخوندهای ایران انقدر زیرک هستند که بتوانن ترامپ را فریب دهند تا اقای بولتون که مخالف سر سخت وجود رژیم اخوندی ایران بود از کاخ سفید امریکا به بیرون کردن بدهند !
  10
  25
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  از این کامنتهای پر مغز خائنین به ایران بهت زده شدم. واو و.. رفیق جنایتکار منافقین و ازرائیل کثیف گورشو گم کرد. ترانپ یه آدم قمار باز یه احمق متعصبو مشاورش کرده بود. از روز یکه اومد باعث ضررش شده بود.
  17
  16
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. امثال تو که مال آمریکاییها رو میخورید و باهاشون دشمنی میکنید در بین آسیایی های غربتی زیاده. تو بیشتر از اینی که دشمن مجاهدین خلق باشی ، علاقمند مخفی جمهوری اسلامی هستی. اگه با این حکومت حال میکنید خیلی بی جا کردید در خارج زندگی میکنید. گورتونو بردارید بیارید ایران تا شاید جایی در خارج برای ماها باز بشه. من اگه روزی از ایران برم اسم ایرانی رو از خودم پاک میکنم تا فرزندانم قلبا هم شهروند کشور دیگه ای بجز این دیوونه خونه با حکومت ظالم و ملت دیوانه و متوهم باشن.
  41
  15
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در این چهل سال چقدر دل بستیم به این و اون و رئیس جمهور های مختلف آمریکا وهمیشه فراموش کردیم که سیاست خارجی آمریکا ایجاب میکرد و میکند که عالم را بچاپند تا مردم آمریکا آسایش نسبی داشته باشند. هنوز هم نفهمیده ایم که تا وقتی از خود مایه نگذرایم و همت نکنیم همینطور سواری خواهند کشید و همیشه تعدادی مزدور داخلی را هم اجیر خواهند کرد. پس از همین مزدور ها شروع کنیم. هر جا آخوندی را دیدید اول سلام کنید و بعد دعوتش کنید به نهار و از جلو که میرفت از پشت سر محکم بکوبید در ملاجش. باور کنید که سه سوته آمریکا هم بجای سازش و ملاقات و این بازی در آوردن ها غلاف خواهد کرد و خواهد فهمید که ملت ایران دیگر بازیچه نیستند.
  3
  28
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دمت گرم. پیش دستی کردی و حرف خیلی ها را کامنت زدی. این بولتون عاشق جنگ و خونریزی و تجزیه کشور هاست . اگه قدرت داشت نصف دنیا را بمب اتمی میزند . مریم لچک هم در فقدان شازده رجوی بد جوری با بولتون لاس میزد و سبیلاشو چرب میکرد.
  3
  27
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نشد که بشه. من با هرگونه حکومت مذهبی و مخصوصا اسلامی و بالاخص شیعی و بدتر از همه مجاهدین که نشان شیعی و کمونیستی را با هم دارد مخالفم. عاشق مردم مملکتم هم هستم و نه با کسی فالوده می خورم و نه جناق میشکنم و نه پول میگیرم. من مجاهدین را ده ها بار از اخوند کثیف تر می بینم. یادتان هست زمان شاه می گفتید که بگذار شاه برود و بردن خمینی اسان هست! 40 سال هست در لجنزار اخوندها گیر کرده اید و نمیتوانید پیچ را باز کنید و چه جالب که اساسنامه های مجاهدین را خوانده و سوابق ان ها را هم میدانید و باز چون خودتان عرضه ندارید اخوندهای کثیف را ناکار کنید به کثیف تر از اخوند دل داده اید. از از ترس مار به دامن افعی پناه نمی برم و به سختی هم گول میخورم. وای به شما که دل به بولتن بسته اید که حتی اعتقاد داشت ایران را باید بمباران اتمی کرد
  3
  37
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خوب برویکی مثل تو کمتربهتر.کسی جلوتوو نگرفته.راه بازو جاده دراز. مثلا روشن فکر متوهم.تو خیلی میفهمی؛ /ححیفه تو که ایرانی .اخی
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خیلی داغونی یه فکری به حال خودت بکن. حالا بسلامتی رفتی خارج چی صدات کنیم
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  3-2 به نفع اخوند.
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. به این میگن فکر بسته و تفکر جیره خوری که فکر میکنی یکی از امریکا بره بیرون برای تو یه جا باز میشه. معلومه از اونا هستی که سالهاست مالیخولیای مهاجرت داری ولی عرضه پر کردن چند تا فرم رو حتی نداری! اگر اینقدر از ایران و مردمش متنفر هستی چرا نمیری که یه خورده تنفر کم بشه!؟ در ضمن مردمان متمدنی توی هارلم و کوئین در انتظارت هستن باور کن خیلی از ایرانیها مهربون تر هستن باور کن! هه البته اگه با اینهمه شجاعتت وقتی اولین اطاقت رو اجاره کردی از نشستن روی توالتش نترسی !! چون ایرانی پر مدعا خیلی زیاده!!! هههه
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان
  خدایا به ترامپ هم عقل بده ... بیچاره مردم آمریکا و دنیا بازیچه چه آدم مریضی شدن مثل مردم ایران . باز جای شکر داره مردم آمریکا نهایتا 4 تا 8 سال درگیرن مردم ایران که 40 سال گرفتارن تا کی معلوم نیست .......
  11
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. رفیق این امروز خودش و ارانی نشون میده فردا میگه ایران باید به دوران حکومت قاجارها برگردد و ایران فارسستان است باید ترک زبان شود و اتورپاتکان بایدد تتمه ان از ایران جدا شود و بجای خلیج فارس باید بگید خلیج ع ر ب ی. اینها اسم خودشون را ایرانی میگذارند صرفا به خاطر اینکه میتونند فارسی را به لحجه بنویسند، یاد ملت نمیره که دورو بریها خمینی که بدترین قتل و عامهای تاریخ ایران را انجام دادند از مغلها و ته ماندهای قاجار و پیروان خاندان خایین و منحوس قاجار بودند،از خلخالی و اردبیلی شروع شد تا به قاز زادهها رسیده. زیاد اعصاب خودتون را صرف یاسین خوندن به گوش بعصیها نکنید که نتیجه ان همان ضرب المسل عامی ایرانی است اسین به گوش فلانی خوندن. پاینده باشید
  3
  15
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. من در مورد شما اشتباه و زود قضاوت کردم.امیدوارم پذیرای پوزش من باشید. برقرار باشید
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عقب افتاده که بالاخره ته خودت رانشان دادی که اسلام پرستی. اخوند نشد لاجرم مجاهدین . هر چی بشود مهم نیست ولی سر مار باید بماند. من هم اگر مثل تو پاچه مال بودم و نان به نرخ روز می خوردم حتما در ایران می ماندم و مطمئنا تا مدارج بالای حکومت بالا می رفتم. ولی من ننگ دارم که قاتلین اجدادم را بپرستم و بطرف ان استعمارگران وحشی و عرعری نماز کوفت بخوانم
  3
  15
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. حالا عاشورا شده و مثل اکثر اذری ها تب حُسَین تَشنه لب یعنی دشمن ایران و ایرانی که شامل آذری ها هم میشود تو را گرفته است ولی فردا عرق سگی را میگذاری جلویت و 180 درجه می چرخی. یعنی امثال تو فرزندان بابک خرمدین بزرگ هستید؟ ننگ بر شما پرستش کنندگان اجنبی و عاشورا پرستان و دشمنان ایران زمین. سرزمین بزرگانی مثل کوروش کبیر و بابک خرمدین بزرگ و زکریا رازی یهودی
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. خودتو کنترل کن. نام مجاهدین خلق رو هم جمهوری اسلامی و پاچه خاران و طرفدارانش که امثال تو هستی زنده نگه داشتین و ملت رو الکی از مجاهدا میترسونید تا حکومت شیاطین جمهوری اسلامی پابرجا بمونه. شرم کن. حیا کن آمریکا رو رها کن. برگرد به همین حراب آباد خراب شده و با حکومت مورد علاقت زندگی کن. نجستر از جمهوری اسلامی طرفدار مخفیهاش هستن. بسیجیهای 1000بار از شماها بیشتر شرف دارن که در ظاهر و باطن یکی هستن. سگ روسیه و چین بودن افتخار نداره بدبخت. هر وقت خواستی درود بفرستی بگو درود بر پوتین که مثل برده خودتون و ایران رو بهش فروختید. برگرد برو شهرستانتون. شماها لیافت زندگی در آمریکا رو ندارید.
  16
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. تورو سنه نه. تو شهرستان خودتون با حماقتهای خودت و اطرافیانت در فلاکتت بمان و خاموش باش. بد جور پاچه خاری حکومت رو میکنی. نمیدونم سرت تو کدوم آخوره.
  15
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. پان ترکیزم و پان اسلامیست چنان وجودت را احاطه کرده که به هر مناسبتی مثل بوقلمون رنگ عوض میکنی و اصل تا این حد شعور نداری که اسلام وو نژادپرستی با یکدیگر پدر ایران را در اورده است. اخوی من را به تیر اعدام هم بسته شده و بعد از سالیان دراز ممنوع الخروجی فرار کردم تا مبارزه کنم. بگو بدانم جز پان ترکیزم و اسلام کثیف مخرب تو چه کرده ای؟ بگو تا من و دیگران بیاموزیم
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دروغ که حناق نیست. بباف. تو و امثال تو صرفا مزدورید. مزدور بامواجب یا بی مواجب. تو اگه برادرت اعدام شده بود ایجا زیر پوستی طرفداری جمهوری اسلامی رو نمیکردی. شرم کن از دروغگویی. برگرد شهرستانتون.
  7
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. واقعا اون کردستان کذایی عراق سایتی چیزی نداره تو نیای اینجا پاچه لیسی کنی. برو با همولایتیها ورور کن. از لیسیدن چیزی عایدت نمیشه. تا کی میخوای شخصیت عقب مونده و پشت کوهی خودتو اینجا به نمایش بزاری. تا آخر عمرت هم فارسها رو بلیسی برات تره هم خورد نمیکنن. اگه منه تورک جلوی فاسیم شیعه-فارسی ایستادگی میکنم برای اینه که اولا ایران سرزمین کهن اجدادمه و دوما جمعیتمون با فارسها برابری میکنه. شما که 200سال نیست پاتون به فلات ایران باز شده و هنوزم فرهنگ عراقی دارید چه ادعایی داری خدا میدونه. فارسها خودشون میدونن این حکومت کثیف زاییده تفکر حس کمبودی که سالها داشتنه. ما دلمون میخواد به راه راست هدایت بشن. گرچه تورکها هم گلی به سر خودشون نزدن و با این حکومتهای دست نشانده فاشیستی همسویی کردن. اما به هرحال این دو حکومت دست نشانده و فاشیست اخیر از ملت تورک نبوده. آخرین زحمات ملت تورک برای ایران تجمیع این سرزمین توسط قاجارها بوده. گرچه اصالت رضاخان و همسرش و طبعا پسرش تورک بوده اما اونها فارسیزه شده و متوصل به همین فرهنگی فاشیستی و حس کمبود بودن. .
  7
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. امثال تو وقتی کم میارن دست به فرافکنی میزنن. تو هم با کشوندن بحث به قومیت خواستی طرفدار جمع کنی. فقط بدون کل اعضای این سایت هم طرفداریتو کنن من حرف کاملا حق خودمو میزنم . اجازه نمیدم گندهای خودتون رو به گردن دیگران بندازید. اگه اینجا هم پیامم منتشر نشه مطمئن باشن خیلی جاهای دیگه خیلی دفعات دهن خیلیها رو گل گرفتم. فعلا تو باید اعتراف کنی که مثل خیلی های دیگه طرفدار مخفی جمهوری اسلامی هستی.
  7
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. زیاد دو پهلو حرف میزنی . بسیاری از دوستان متنفر از اسلام سیاسی چه از نوع جمهوری اسلامی و چه از نوع مجاهدین و یا از نوع ترکی/ مصری آن یعنی اخوان المسلمین هستند . از طرفی امثال من با سیاست های آمریکا و امثال بولتون دیوانه زاویه دارند . حالا بطور شفاف از اندیشه ات دفاع کن. تا جواب بگیری
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. میدانی مشکلت چیست؟ اینست که گرفتار قوم پرستی هستی. شاخه ای از اسلام برادرت را اعدام کرده و حالا دنبال شاخه ی دیگر و خدا و پیغمبر هستی. اصل و تمام دکترین اسلام جنایت هست. وقتیکه این را فهمیدی راه درست را هم پیدا خواهی کرد. در دنیا اسلام خوب وجود ندارد چون موسسش دروغگو و غارتگر و راهزن و جنایتکار هست. دنبال عدالت و خدا میگردی؟ از اسلام به بیغوله هم نمی رسی
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. خخخخ. اینکه منو بچسبونی به اسلام قطعا خودت هم باورت نمیشه چه برسه سایرین. دست از فرافکنی بردار.
  5
  6
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.