کمک مالی مستقیم «مجتبی خامنه‌ای» به طالبان

«آمدنیوز»: بیت رهبری به رهبری «مجتبی خامنه‌ای» نفوذ زیادی بر حلقه رهبران طالبان دارد. بر اساس گزارش منابع خبری «آمدنیوز»، خانواده‌های اعضای ارشد طالبان در ایران زندگی می‌کنند و به صورت رایگان از لحاظ پزشکی و تحصیلی تحت حمایت بیت رهبری قرار دارند. 
 
منابع خبری «آمدنیوز» گزارش کرده‌اند که «مجتبی خامنه‌ای» تمام سعی خود را به کار گرفته که آمریکا هیچ‌گونه توافقی با طالبان به دست نیاورد.
 
فرزند جاه‌طلب رهبر جمهوری اسلامی اعتقاد دارد که نباید آمریکا در افغانستان حاشیه‌ی امن داشته باشد. 
 
از سوی دیگر تیم‌ آمریکایی می‌داند که رژیم ایران تمام تلاش خود را معطوف کرده تا آمریکا با طالبان به توافق نرسد که اطلاع آمریکا از این موضوع، موجب نگرانی حسن روحانی شده است. 
 
تیم آمریکایی اعلام کرده در صورت دخالت حکومت ایران در روند مذاکرات و ساپورت مالی طالبان توسط جمهوری اسلامی، کلیه‌ی نیروهای نظامی ایران که برای آموزش طالبان در افغانستان به سر می‌برند، از این کشور اخراج یا در افغانستان کشته خواهند شد.
 
بامداد امروز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دیدار با رهبران طالبان و رئیس‌جمهوری افغانستان در کمپ دیوید را به دلیل حمله‌ی گروه طالبان در کابل که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر از جمله یک سرباز آمریکایی شده، لغو و گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است.
 
به نظر می‌رسد با توجه به هشدارهای پشت پرده تیم آمریکایی به جمهوری اسلامی در خصوص هدف قرار دادن نیروهای نظامی سپاه در افغانستان و قطعیت یافتن دخالت مالی «مجتبی خامنه‌ای» در ساپورت طالبان، واکنش جدید آمریکا به سپاهیان مستقر در افغانستان، خونین خواهد بود.
+81
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Blackcap - اینهوفن، هلند

  تو این ۳۰ سال جمهوری مولا ای و آخوندی خیلی ضربه به افغانستان زده
  1
  37
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۴۰
  Pir00z - آخن، آلمان

  مرگ بر جمهوری اسـ...
  1
  27
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  اینکه مسئله مهمی نیست تروریستها و واپسگرها هم پیاله همدیگر هستند
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  نظر شما چیست؟