«دختر آبی » که در مقابل دادسرا خودسوزی کرده بود ، درگذشت

دختر هوادار تیم استقلال که به دختر آبی مشهور شده بود، ۱۱ شهریور اقدام به خودسوزی اعتراضی کردرادیو فردا :به نوشته وبسایت خبرآنلاین و بنابر گزارش‌های شبکه‌های اجتماعی، دختری که در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی برای ورودش به ورزشگاه آزادی خودسوزی کرده بود صبح دوشنبه ۱۸ شهریور در بیمارستان مطهری تهران درگذشته است.
 
هنوز گزارشی از واکنش خانواده این دختر و همچنین مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی منتشر نشده است. نام این دختر در برخی منابع «سحر خ.» ذکر شده است.
 
این دختر ۲۹ ساله که هوادار تیم استقلال تهران بود و با عنوان «دختر آبی» در شبکه‌های اجتماعی مشهور شده است، اسفند سال گذشته برای تماشای بازی استقلال و العین به ورزشگاه آزادی رفته و بازداشت شده بود.
 
بر اساس گزارشی که وب‌سایت «رکنا» منتشر کرد، این دختر پس از بازداشت و انتقال به زندان ورامین، با وثیقه آزاد می‌شود اما در مراجعه به دادسرا «می‌شنود شش ماه باید زندانی شود» و «بر اثر ناراحتی شدید اقدام به خودسوزی می‌کند».
 
دادگستری تهران هفته گذشته خبر خودسوزی یک زن در برابر یکی از واحدهای قضایی تهران را تایید کرد اما بدون اشاره به بازداشت او در ورزشگاه، تنها گفت که وی به دلیل «پوشش نامناسب» و «توهین به مأمورین» متهم بود.
 
«دختر آبی» که دچار سوختگی ۹۰ درصد شده بود در روزهای اخیر در بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری تهران بستری بود و با کمک دستگاه تنفس می‌کرد.
 
خودسوزی این دختر جوان بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و برخی چهره‌های فوتبال ایران نیز به آن واکنش نشان دادند.
 
مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، با انتشار یادداشتی در اینستاگرامش نوشت همان‌طور که برخی محدودیت‌های علیه زنان و دختران در گذشته، امروز باعث تجب می‌شود، بدون شک جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها و خودسوزی یک دختر که حکم بازداشتش را به این دلیل تمدید کرده بودند «برای آیندگان غیرقابل درک و نشأت‌گرفته از تفکری پوسیده و چندش‌آور است».
 
وریا غفوری، کاپیتان تیم استقلال، نیز در یادداشتی اینستاگرامی با اشاره به اینکه طرز تفکری که منجر به راه ندادن زنان به ورزشگاه‌ها می‌شود «قابل توجیه نیست، مثل بسیاری از قوانین پوسیده که در گذشته وجود داشت» از «خبر دردناک» خودسوزی این دختر ابراز تأسف کرد.
 
آقای غفوری همچنین نوشت: «کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانم‌ها به حقشون، که ورود با احترام به استادیوم‌های فوتبال است، می‌رساندیم».
 
خسرو حیدری، محمد تقوی، حنیف عمران‌زاده، میلاد میداوودی، میلاد زکی‌پور و فرشید اسماعیلی، از دیگر فوتبالیست‌هایی بودند که به این موضوع واکنش نشان دادند.
 
معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده نیز یک‌شنبه ۱۷شهریور خبر داد که دستیارش با «دختر آبی» در بیمارستان ملاقات کرده است.
+191
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  ننگ و نفرت بر حکومتی که مردمانش حتی از ابتدایی ترین چیزها هم محروم هستند.مملکت کثیف و دزد اخوندی.
  1
  186
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  ۲۰
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  ایشالا همین جرقه ای باشه واسه بهار ایرانی
  1
  176
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
  ۳۰
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  امام حسین خودتون میگه. دنیا به کفر بماند ،اما به ظلم نماند. امام ما که نیست ولی مال شما که هست، نیستش؟
  2
  131
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  متاسف شدم، خدا رحمتش کنه،روح و روانش شاد.ولی لکه ننگی تاریخی برای تاریخ ایران،نظام سیاسی، حجاب اجباری، قوه قضاییه و پلیس و فوتبال و ورزش ایران شد. مُسببین این فاجعه خجالت بکشید.
  1
  91
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  دختر آبی. من که در لیگ ایران تراکتوری هستم، به احترام این دختر آبی بطور سمبلیک ، استقلالی هستم. به امید موفقیت استقلال در این فصل و شادی روح این مرحومه بی گناه.
  4
  87
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  روحت شاد و یادت گرامی و راهت ادامه دار ای فرشته یِ آبی 😪😪😪😪😪😪 . یک دقیقه سکوت
  3
  115
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  دختر آبی دختر سرزمینم علت مرگت نداشتن اتحاد همگانی هست. سحر عزیز. ما را ببخش که در کنار شجاعت و شهامت تو کم آورده ایم . عذر ما را بپذیر که در نبود شما بانوان پا به استادیومها میگذاریم و فقط خودمان را میبینیم
  0
  105
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  تو تونس یک دست فروش خودش را آتش میزنه ؛ انقلاب میشه. در ایران روزی نیست که یک مال باخته ؛ فعال مدنی ؛ سیاسی خودش را نکشه ولی ملت از این خواب زمستانی بیدار نمیشوند .
  0
  85
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  جا دارد جوانان ورزشکاران و مردم ورزش دوست داخل ایران , بخاطر ظلمی که توسط نظام اخوندی به خانم سحر , خ رفته که ناچار به خودکشی شده و همچنین محروم کردن دختران و زنان طرفدار تیمهای فوتبال کشور از تماشای مسابقات فوتبال , همه با هم دست دردست هم و متحد بر علیه ظلم های رژیم اخوندی اعتراض و تظاهرات کنید !
  0
  77
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چه خوشبخت بود که درگذشت و گر نه با ان حجم از جراحات بدنی و بدتر از ان جراحات روانی حتما برای سالیان دراز زجر می کشید. روانش شاد و امیدوارم روزی ایرانیان گمراه بجای فاطمه و زینب و رقیه و سکینه به این دختر آبی افتخار کنند و مجسمه اش را بعنوان شیرزن ایرانی در مرکز شهر کنار مجسمه ی بابک خرمدین و کوروش بگذارند
  1
  71
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  خاک بر سر اون قاضی و حرام لقمه گانی که حقوق طبیعی زنان را پایمال می کنند
  122
  37
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  ببینیم بازیکنان استقلال یا همون تاج چقدر غیرت دارن که از چنین هواداری که با جون خودش این عشق به تیمش رو نشون داد هواداری و پشتیبانی کنن. استقلالیها اگر شرف دارین بازی بعدی یا حاضر نشید یا با لباس سیاه و یک دقیقه سکوت برای چنین قهرمانی بازی رو شروع کنید. والا اسم شما هم با اسم اخوند و خامنه ای و جمهوری اسلامی به ننگ و ذلت کشیده میشه. یک جو غیرت نشون بدید نامردا.
  1
  100
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  خدا رحمت کنه روح حساسی داشته. کاش ما مردم ایران چنین وجدانهایی داشتیم . افسوس که بیشتر ما فکر راحتی خودمون هستیم.
  105
  34
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  لطفا در مورد علینژاد گزارش بزنید. آیا درسته که سالی بیش از 130 هزار دلار از بنیاد بی بی جی میگیره و کلی هم از صدای امریکا میگیره و یه خونه خریده 1.7 میلیون دلار؟ لطفا تحقیق کنید
  149
  10
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ننگ به همه ما
  92
  33
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] فقط خودت کامنتی رو که زیر خبر کشته شدن یک دختر بیگناه بخاطر محروم کردنش از حق طبیعیش نوشتی یک بار دیگه بخون و ببین چقدر حقیر و بدبخت شدین که مرگ زجرالود یک دختر بیگناه رو با چی داری میپوشونی!!! اخه اسم تو رو هم میشه ادم گذاشت؟ اخه شماها چی میخورین سر چه جور سفره ای میشینین که اینقدر بیوجدان و نامرد شدین؟ یعنی اسلام شما اینه؟ یعنی دفاع شما از این رژیم ننگ الود تا این حد حقیر و ناجوانمردتون کرده؟ برو جلوی ایینه و این خبر و کامنت خودت رو بخون بعد اگر تونستی به چشمهای خودت نگاه کنی ، فقط لایق شعر سعدی هستی { نشاید که نامت نهند ادمی } .
  6
  98
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  ۴۱
  behran - کردستان، ایران

  تا احقاق حقوق زنان و پاسداشت خون سوزان این دختر آبی سرزمین ایران، استادیوم آزادی محل حضور پست ترین و فرومایه ترین و مادون حیوان ترین اخته گان پُرمدعای تاریخ خواهد بود!
  0
  99
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. دوست عزیز برات میگم چرا. شما مثل اینکه باندازه کافی ایران زندگی نکردی. دلیلش این هست که ایرانی به همدیگه رحم نداره .براش مهم نیست همسایش نابود بشه اتفاقا میزنه که اونو نابود کنه بچه خودش رو ببره بالا دوست داره فامیلش بدبخت باشه تا بره جلوش پز بده خونه ماشینش رو به رخش بکشه. دلیلش اینه عزیز . برا همین خیلیا میان اینجا بجای اینکه دل بسوزونن برای این دختر حداقل بگن خدا رحمتش کنه یه فحشی به آخوندا میدن میرن ...نمیگم آخوندا خوبن اشتباه نکن میگم اینا قلب انسانی ندارن امیدوارم منظورمو درک کنی
  105
  9
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان در امریکا اینگونه خبرنگاران در امد خوبی دارند. به گنجی که از توبره ی اخوندها می خورد یک جا یک سازمان نیم میلیون دلار پول داد. اینجا اندیشه ارزش دارد و در ایران جای ادمیان اندیشمند در زندان هست
  3
  84
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اون قاضی بیناموس رو رهبر بیشرفی که تو ازش حمایت میکنی قاضی مقرر کرده. اگر وجدان داشتی خودت را امروز به آتش میکشیدی.
  1
  105
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۳
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اگر توانش راداری بجای حسادت ،رقابت کن.و تو هم برو یک کاری بالا تر از او انجام بده و چند برابر او بتو پول خواهند داد.اگر همچین پاداشی گرفتی مطمعنا نوش جانت خواهد بود
  5
  85
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴
  ۴۹
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا

  باید به هر وسیله ای شده فیفا را متقاعد کرد که این بی شرفها آدم شدنی نیستند تا هر چه زودتر فوتبال ایران را تعلیق کنند. خودم طرفدار سرسخت فوتبال هستم ولی جان و حرمت انسانها بیشر از فوتبال مافیایی این مملکت ارزش دارد.
  1
  87
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  باعرض تاسف فراوان در خصوص مرگ این هموطن عزیزباید عرض کنم که: تاریخ ثابت کرده است و این یک واقعیت است . تمامی ادیان مخصوصاً اسلام تفکری پوسیده و چندش‌آور دارند.من معتقدم که یکی از راه های بسیارمهم برای نجات تمامی بشریت و همچنین تمامی موجودات جاندارکره زمین و همچنین از بین بردن هرج و مرج و رسیدن به ارامش و خاتمه دادن به تمامی جنگ ها و نابرابری ها نابودی تمامی این ادیان دروغین وضد بشری است. با خرد اندیشی و درک واقعیت زندگی راه زندگی برای تمامی بشریت هموارتر می شود. چرا که دست سوداگران و سود جویان دین کوتاه میشود.
  1
  69
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. یک بار بهت گفتم‌! گیرم پدر تو بود فاضل از بهر پدر تو را چه حاصل! به فرض که قاضی را شخص خامنه ای سر کار گذاشته باشد! چه ربطی دارد!؟ نادان
  87
  1
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. میگم ایرانی جماعت یکی از اولین مشخصه هاش نداشتن احترام به خودش هست . از نوشتن تو پیداست ! معلومه از اوناش هستی که با ننه بابای خودت هم دعوا کردی حالا دنبال مورد جدید میگردی واسه دعوا!! چی نوشتم؟ اگه واقعا درست باشه که علینژاد اینهمه پول گرفته و خونه خریده داره دخترای مردم رو به کشت میده میره هر ماه گزارشش رو میده بجاش پول میگیره. هرچی بیشتر بکشندشون اینا هم بهش بیشتر پول میدن. اونم با آخوندا فرق نداره اونا از دین پول در میارن این از ضد دینی پول در میاره
  79
  8
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز اینا پولای سیاسی هستش که میدن مطمئن باش گنجی یک دهم خود امریکائیها مغز نداره ولی اینا بخاطر رقابت سیاسی این پولا رو میدن. من این خبر رو دیدم امین فردین زده ولی مطمئن نیستم درست باشه اگه واقعا درست باشه این علینژاد که ادعای فقیر بودن میکرد واقعا داره از این دخترا پول در میاره یعنی میده آخوندا اینا رو زندان کنن بجاش میاد پول میگیره درست نیستش . ما که میگیم آخوند داره از دین پول در میاره نباید یکی رو بیاریم اونم از ضد دین پول در بیاره . واقعا یه غذا و لباس اینقدر مهمه که آدم بره حقوق بگیر امریکایی بشه؟.
  76
  8
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز مگه نمیگی ایران باید با علم مدیریت بشه. درسته؟ خوب برو دوباره نگاه کن اونجا که من رفرنس از کتاب دادم برو ببین چند تا منفی بهش دادن. اینه ایرانی علم دوست که ازش حرف میزنی؟ کسی که با کتاب مشکل داره از اونور میاد بهت میگه اینارو قایم کن نگو دشمنان سو استفاده میکنن؟ واقعا دنبال شعار دادن هستی یا اینکه میخواهی واقعیت مردم خودت رو بدونی؟ همینجا من چون خبرش رو از امین فردین دیدم اومدم پرسش کردم ببین چه بلبشویی بپا شد. میخوام بدونم مردم خودت رو میبینی یا نه
  69
  6
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::hassan5 - تهران، ایران::]. مزدوری حسادت نداره اتفاقا آسونترین کار هست.
  70
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. شما برای Sabokbalam نوشتید که (فرض که قاضی را شخص خامنه ای سر کار گذاشته باشد! چه ربطی دارد!؟) حکایت معنی حرف شما این است که: موتور ماشین من سوخته ولی چه ربطی داره که راه نمیره. باکش پر از بنزینه .واقعا که چه توقعی میشه از ادم های سبک مغزی مثل شما داشته باشیم. یک چیزه دیگه بهت بگم ختم کلام. در حال حاضر سید علی گدا خلیفه مسلمین تروریست در جهان هستند. حالا بگرد و معنی و ربطش را پیدا کن. باور کن به همه جنایت های که در ایران و سایر کشورهای دیگه میشه ربط مستقیم داره. در ضمن یکم از اون سلولهای خاکستری مغزت استفاده کن و نگذار مثل دندونات سفید بشه
  0
  70
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. ابله اگر خامنه ای را به موتور ماشین و خود ماشین را به ایران تشبیه می کنی ، هنوز این ماشین در حرکت هست و مثل شما قمپوزیسیون یاتاقان نزده و نسوخته! مگر چشم نداری
  72
  0
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. سپاسگزارم استاد.
  0
  53
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. میرزا ابله خان، یاتاقان رهبرت رو چند سال پیش در حالیکه چرخنده ازش آویزان بود از بدنش جدا کردند!
  1
  60
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیزجان. هدف مهم هست. پول سیاسی یعنی چی. طرف دارد برای ازادی و برابری زنان کشورش مبارزه میکند و کسانی هم مشوق او هستند. هدف درست که سیاسی غیر سیاسی ندارد
  2
  54
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. عزیز من امریکا دلش برای من و تو نسوخته خودشون هم هزار بار گفتند ما دنبال منافع خودمون هستیم اونا میخوان ایران رو تقسیم کنند نفتها رو بکشند بالا
  59
  4
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. البته که نسوخته. اکنون دنیا بهم پیوسته هست و برای رسیدن به هدف باید از تمام امکانات استفاده کرد. مگر اخوند بدون استفاده از امکانات خارجی به حکومت رسید؟ مگر اکنون از استعمارگران روسیه و اروپا برای بقایش سود نمی جوید؟.
  2
  45
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] فقط شما بیشرمهای اطلاعاتی هستین تا مزخرفات و چرندیاتتون برملا میشه توهین جنسیتی و خانوادگی میکنید. حرف تو و همه بیوجدانهای حافظ این نظام اهریمنی همینه که نوشتی ، ای مردم ، ای خانومها اگر ما و گزمه های رژیم دزدی میکنیم ، بساط دیکتاتوری ظلم و اسیدپاشی و حجاب اجباری و ضد زنی بپا کردیم ، همه خفه خون بگیرن و حرف نزنن! ابله این کلک تشتش افتاده ، مسیح علینژاد رو ظلم و دروغ و ریاکاری شماها ، که اون روش انگشت گذاشت بزرگ و پر بیننده کرد، زنها از ظلم و ناجوانمردی شما بیغیرتهای شیعه به مسیح پناه بردن و تصویر زشت و کریهتون رو براش میفرستن. فقط شبکه های امریکایی نیستن که باهاش مصاحبه میکنن ، همه دنیا بهش تریبون میدن از کنگره امریکا تا پارلمان اروپا . بیچاره ها امریکا 12 میلیون نفت در روز تولید میکنه ، این فقط چشم گرسنه و سیرنشدنی شما دزدها و مفت خورهاست که دنبال نفت ملت ایرانه ، نه امریکا. تا ظلم شماها هست مبارزه و شجاعان مظلومی مثل سحر و ندا هم هست.
  4
  60
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. من اگه طرفدار آخوندا بودم همینجا میگفتم هر کاری هم میخواستی میگفتم برو بکن. فکر کردی کسی اینجا از تو یه الف بچه میترسه؟ اون کلاغ رشتی اگه میخواست واسه مردمش کار کنه میرفت یه لقمه نون از کار بدست میاورد نه اینکه میلیونها دلار از کسانی که واسه ایران و منطقه نقشه های خودشون رو دارند بگیره. نیک آهنگ کوثر با اونهمه هنرش میرفت توی یه اتوشویی کار میکرد عرق میریخت در کنارش هنرش رو عرضه میکرد .. خودت نوشتی که از دست شیعه ها به مسیح پناه میاره معلوم شد از اونا هستی که کیس عیسوی درست کردن صلیب تو گردنت شب هم از گردنت در نمیاریش که مامور کلیسا نفهمه هر یکشنبه هم صف اول نماز جمعه تو کلیسا هستی که یه لقمه نون گیرت بیاد.. دیگه دهنم رو باز نکن زندگی امثال تورو توی روزنامه ها هزار بار نوشتن بیشتر بهت نمیگم چون دلم نمیاد بهت ظلم خواهد شد افسردگیت بیشتر میشه.
  56
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. رجوی هم با همین روش رفت از صدام میلیونها دلار گرفت ..بختیار هم همینکار رو کرد حالا همه ببین چطور نسبت بهشون حرف میزنن؟ همین رضا پهلوی رفته میلیونها دلار از عربستان گرفته خودش گفت اولش که باباش مرد 5 میلیون دلار رفت از عربستان گرفت تازگی هم که خبرش رسید رفت دست بوس محمد بن سلمان 300 میلیون دلار گرفت. حالا اینا دو رو برشون حقوق بگیر دارند اون علینژاد قمی خودش تنهاست با یه لپ تاپ میخواد یه لقمه نون بخوره خیر سرش بره کار نیمه وقت بگیره یه جایی نون حلال بدست بیاره نه اینکه از دخترای مردم پول بدست بیاره.
  57
  5
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. در مورد نفت هم امریکا تولیدش نصف مصرفش هم نیست ثانیا باید فکر آینده هم باشه .
  56
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] اخوی مارموز نشان ، مسیح دکترای ژورنالیسم داره ،با خودت و ایل و تبار بسیجیت مقایسه اش نکن که باید مستراح مسجدها رو بشورین و کارت سوخت و بنزین و گوشت کوپنی بهتون بدن اون جور «کارهای نیمه وقت!» رو برای شماها گذاشتن، اگر سواد نداری و فقط دیکته شده ها رو قرقره میکنی اینجا مطمئن باش هستن کسایی که دست خودت و معلم قرعانت «سعید خان طوسی» رو خوندن و سریع میشناسنتون. بدبختیتون اینه که یکی مثل مفیدی رو که تو سریال دائی جان ناپلئون رو سی سال خونه نشین چون نقش اخوند بازی کرد اما همتون گرفتار همون توهم «دژمن و اینگیلیزا»یِ دائی جان هستین. تو نگران منطقه نباش و تروریستهای قدس رو توجیه نکن، تو باید نگران در خونه خودت و طویله رهبر فرزانه ات باشی که دو قدم مونده مردم برسن در این طویله ها و با عمامه هاتون دارتون بزنن. درست مثل جد بزرگتون «شیخ فضل الله» در ضمن هر چی سعید طوسی گفت گوش نکن ، امریکا 11.5 میلیون بشکه تولید میکنه و کمتر از 9 میلیون مصرف داره. یه کم بخون تا اینجوری سنگ رو یخ نشی. در ضمن اون صلیب و ماه و ستاره و عکس تشنه لبتون همه دکوراسیون توالت منه.
  4
  29
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیزجان من فرد پرست و مذهب پرست (حکومت فردی ولایت فقیه) نیستم بلکه طرفدار مردمم و در این میان حتما رجوی را نه تنها خائن بلکه بعلت بافت اسلامی دوست ندارم. محال است در کشوری قوانین وحشیان مسلمان عرعری باشد و پیشرفت کند. در مین اشفته بازار ایران ناسیونالیست ها بهترینند
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. دیگر اینکه نه تنها امریکا دیگر نفت وارد نمی کند بلکه صادر کننده هست و با این همه در غرب نیروهای جایگزین دارند عمومی میشوند و نفت دیگر ان اهمیت قبل را ندارد. ایران از نظر سوق الجیشی تقریبا مرکز 3 قاره و اهمیت دارد و نه بخاطر نفت.
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  متاسفانه همین دختر و صدها دختره دیگر قربانی بیخیالی مسئولان مملکت میشن و متآسفانه تر اینکه نه فریادی است و نه فریاد رسی
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] عزیز جان میگن کافر همه را بکیش خود پندارد ، این بیچاره ها همه شریان حیاتیشون به فروش نفت بنده ، برای همین هم دقیقآ همون دزدی از منابع ملت ما رو میخوان به بیگانه ها ببندن، 40 سال از این ان قلاب کثیفشون گذشته ، کسایی که با شعار «ما شیرهای نفت را میبندیم!!!» الان 4 ماهه نمیتونن بفروشنش به گدایی افتادن و ظریف رو با کاسه گدایی و التماس هر روز میفرستن یه جا . اخرین شاهکارش هم که اومده بود برای روزی 700000 بشکه فروش التماس میکرد. بعد از رو نمیرن و این پادوی اطلاعاتی اومده میگه امریکا نفت ما رو میخواد! باور کن سواد اینها زیر سیکل و حتا راهنماییه.
  3
  27
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. ببین . تنها شگردتون اینه از هرکی بدتون میاد به آخوندا میبندیدش ..هر انسانی از نظر شماها دو نوع هست یا طرفدار آخونده یا ضد آخونده ...هر کس تفکر مستقل داشته باشه میندازید سمت آخوندا شروع میکنید به فحاشی بهش. ولی کورخوندی معلومه خیلی هم تجربه داری... همه شگرداش رو میدونی برای همین میبندی به دیگران!!. اینم لینکه که مصرف امریکا حدود 20 میلیون بشکه در روز هست:........ خودت اگه سواد داشتی میرفتی توی گوگل میزدی قبل از اینکه ضایع بشی. من افتخارم اینه که نه جیره خوار آخوند هستم نه مثل تو جیره خوار اجانب هستم. حالا برو حشیشتو بکش توی ردلایت دیستریکت بچرخ واسه خودت
  27
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز به هر حال هیجوقت خارجی خیرخواه مردم یه کشور دیگه نبوده و نخواهد بود. من اینو میگم. این خانوم برای خودش بیزنس راه انداخته پس این وسط نفع شخصی دخیل شده بنابراین غلط هستش. شما دوست داری ببینی رضا پهلوی جیره خوار دست بن سلمان هست؟ فردا میره خیلی راحت جزایر رو میده به اونا یا اینکه حتی خوزستان رو یه جاهائیش رو میده به اونا چون نمک گیر شده درسته؟.
  29
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز میبینی میاد پشت سر آدم تهمت میزنه میره. حالا شما بزرگتر ما هستید من چیزی بهش نمیگم هنوز وگرنه میتونم یه چیزی بهش بگم بره سرش رو بکوبه به دیوار از غصه ضربه مغزی بشه
  27
  1
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
  ۶۱
  سردار الکی - سیدنی، استرالیا
  از امروز فقط نامردها میروند به دیدنه مسابقه های فوتبال
  1
  15
  ‌پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  (طلوع)/در سرزمین شجاعان/کسی از مرگ/نمی ترسد./در سرزمین شجاعان/چیزی که ترس دارد/نکبت هست./ای دختر آتش/سحر با تو آغاز شد/خدا یارت باد/خدایار!(کامران فرزان)
  0
  6
  جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
  نظر شما چیست؟