بنیامین نتانیاهو از یک مرکز مخفی هسته‌ای نظامی ایران خبر داد + ویدیو

آقای نتانیاهو عکس‌هایی را نشان داد و گفت که مربوط به قبل و بعد این بوده که ایران مدارک و شواهد را از بین ببرد
بی بی سی :بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در یک کنفرانس خبری گفت که اسرائیل از وجود یک "تاسیسات هسته‌ای پنهانی" ایران در آباده در استان فارس اطلاع پیدا کرده است.
 
نخست وزیر اسرائیل گفت که ایران با اهداف نظامی "آزمایش‌هایی برای توسعه سلاح‌های هسته‌ای" در این تاسیسات انجام داده است.
 
آقای نتانیاهو با نشان دادن تصاویری گفت که پس از آنکه ایران متوجه شد اسرائیل پرده از این تاسیسات برداشته، تلاش کرد که شواهد و مدارک و خود این تاسیسات را از بین ببرد.
 
او در این کنفرانس خبری که بیشتر آن به زبان عبری بود عکس هایی مربوط به ماه‌های ژوئن و ژوئیه گذشته را به خبرنگاران نشان داد.
 
عکس اول متعلق به ژوئن تاسیسات را سالم نشان می داد و در عکس دوم که به ادعای او در ماه ژوئیه گرفته شده بخش هایی از ساختمان تخریب شده است که به گفته او تلاشی برای پنهان کردن این مرکز بعد از آن بود که اسرائیل به وجود آن پی برد.
نخست وزیر اسرائیل خطاب به مقامات ایران گفت: "اسرائیل می‌داند شما در حال چه کاری هستید. چه وقتی و در چه محلی این کار را انجام می‌دهید."
 
آقای نتانیاهو خطاب به ایران گفت: "ما دروغ‌های شما را برملا خواهیم کرد و به شما اجازه تولید سلاح هسته‌ای را نخواهیم داد."
 
ایران می‌گوید که 'هیچ فعالیت پنهان هسته‌ای ندارد ' و بارها اعلام کرده که نمی‌خواهد از انرژی هسته‌ای برای اهداف نظامی استفاده کند و قصد ساختن سلاح هسته‌ای را ندارد.
 
آباده شهر کوچکی در استان فارس است که به خاطر فرشبافی معروف است.

این چندمین باری است که آقای نتانیاهو با نمایش تصاویری ادعاهایی را علیه حکومت ایران و تاسیسات هسته‌ای آن مطرح می‌کند.
 
جلسه مطبوعاتی آقای نتانیاهو یک روز پس از آن برگزار شد که خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌ها، گزارش داد که در نمونه‌برداری بازرسان بین‌المللی از محلی در ایران که نخست‌وزیر اسرائیل قبلا آن را یک "انبار مخفی هسته‌ای" در تورقوزآباد تهران توصیف کرده بود "ردی از اورانیوم" پیدا شده است.
 
دیپلمات‌ها به رویترز گفتند که آنچه که کشف شده هنوز با خلوص مورد نیاز برای ساخت بمب اتمی فاصله داشته و از آنجا که ایران هنوز نمونه‌ای از این ماده را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نگذاشته، تعیین منشا آن آسان نیست.
 
آقای نتانیاهو که مخالف سرسخت توافق برجام است در سخنانی در سپتامبر سال گذشته میلادی مدعی شده بود که ایران ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو را از تاسیساتی خارج کرده و در مناطق مختلف تهران پخش کرده تا آنها را پنهان کنند.
 
آقای نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نقشه‌ای از تهران و عکسی از ساختمانی در تورقوزآباد، در جنوب تهران را نشان داد و گفت این تصاویر مکان تاسیسات سری جدیدی در ایران را نشان می‌دهد.
سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، آقای نتانیاهو نقشه‌ای از تهران و عکسی از ساختمانی در تورقوزآباد را نشان داد و گفت که ایران در این مکان اورانیوم پنهان کرده است
جلسه مطبوعاتی نخست وزیر اسرائیل ساعاتی پس از آن بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر را برای غنی سازی اورانیوم شروع کرده است. اقدامی که بر اساس برجام ممنوع است.
 
کرونل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم که دیروز به تهران سفر کرده بود، امروزدر وین پایتخت اتریش به خبرنگاران گفت: "تلاش بازرسان برای اینکه مشخص شود مواد پنهان اتمی در ایران وجود نداشته باشد همچنان ادامه دارد و آژانس به نظارت خود در این زمینه ادامه می‌دهد."
+129
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  تا چشمای جنایتکارت کور بشه. شماها که 200 تا بمب اتم دارین پس خ. ه شو..
  147
  37
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  امیدوارم هر چه زودتر ایران بمب اتمی را بسازد، پاینده ایران بزرگ
  153
  28
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  حالا به فرض ایران اتمی بشه به تو چه مرتیکه عوضی، مگه خودت ۳۰۰ تا بمب اتمی داری کسی جرات می‌کنه چیزی بهت بگه؟
  144
  39
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
  ۴۵
  tabatabayi - آلمان، آلمان

  پرسش از شما پست فطرت هایی که از بمب اتمی آخوندی حمایت می کنید، اسرائیل کی کشور دیگری را تهدید به نابودی کرده؟ چه وقتی مردم خودش را سرکوب کرده و به روی جوانان خود اسید پاشیده؟ چه وقتی اموال مردم خودش را خرج یک مشت عرب کرده که ایدئولوژی خودش را صادر کنه؟ فکر می کنید اگر ایران اتمی بشه، اولین بمب آن کجا منفجر خواهد شد؟ درست روی سر مردم خودمان!
  11
  130
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::Zaall - اصفهان، ایران::]. [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. خوشحالم که هم وطنان د راین مورد توافق دارند .اسرایل که با داشتن ۳۰۰ کلاهک اتمی حمایت امریکا و غرب هر روز برای ایران شاخ و شونه مکیشه.امیدوارم ایران اتمی جلوی تو عوضی را بگیره.اگر ایران قوی نباشه میشه سوریه من به عنوان یک ایرای به این مورد نگاه میکنم. این نتنانی یابو دوست ملت ایران نیست.
  128
  17
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. عزیز جان چاقو جیب زنگی مست خطرناک هست. اگر ایران بمب اتم داشت تخم گنجشک را از اسمان بر میداشت
  7
  122
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آخوند جماعت و همپالگی های انان انقدر پست و عقب افتاده و عقده ای و بی شعور و قران زده و عرعری پناه هستند که 40 سال است اسرائیل را که کوچکترین دشمنی با ایران ندارد را تهدید به نابودی میکنند. علت اساسی اینکه این ابلهان فکر میکنند برای خرناس کشیدن یک طفل 6 ساله یعنی داستان امام زمان پوشالی و مسخره باید اسرائیل را از سر راه بردارند و انقدر ابلهند که یک نردبان یا غواص نمی فرستند تا کمک کند طفل 6 ساله ی دست و پاجلفتی از درون چاه خارج شده و برای ابلهان تخم طلا بگذارد. اخوندهای مزور انقدر این دروغ شاخدار را مثل نماز روز و شب تکرار کرده اند که این دروغ شاخدار را خودشان و امت نادان از هضم رابع هم گذرانده اند. حالا این ابلهان با فرهنگ منسوخ قرون وسطائی می خواهند برای دنیای متمدن تعیین تکلیف کنند تا برای دو طفلان مسلم زنجیر و قمه بزنند و توی سر خودشان بکوبند. مدتی کمونیست ها و دول استعمارگر اروپائی برای دوشیدن این دزدان ابله با این ها هم کاسه شدند ولی دیگر اخر خط و بلاهت عاقبت مجبور به شکست هست
  4
  90
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. [::Zaall - اصفهان، ایران::]. [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. شما که اینقدر عاشق اخوند و فقه شیعه و جمهوری اسلامی هستید پس چرا از بهشت فرار کرده و مقیم جهنم المان و امریکا شده اید!!!؟ حالا عذر زال موجه هست ساکن اصفهان و مطمئنا در دی ان ای او تا 50 درصد خون یهودی وجود دارد و برگشتگان یک مذهب معمولا با اعتقاد قبلی خودشان عناد میورزند. ایران به رهبری اخوندها بهشت برین شده است. پس چرا به خودتان و عیال و فرزندان ظلم کرده و در جهنم غرب ان ها را زجر میدهید!!!؟ هم خدا و هم خرما!؟
  11
  94
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اگه شاه فقید زنده بودند؛ دنیا به اتمی شدن ایران واکنش منفی نشان نمیداد. مشکل دنیا با رژیم آخوندی بر این مبناست که این دجالان خواهان نابودی اسراییل و غرب هستند.
  8
  83
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۹
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کلا باید در جهان ممنون بشه نه کشوری که خودش مانند امریکا استفاده کرده بخواد برای دیگران تصمیم بگیره.
  74
  8
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. شاه اگر میبود.. اون که از خودشون بود به امریکا راهش ندادند اون وقت شما از اتمی شدن ایران با شاه حرف میزنید.ایران و کشورهای اسیا و افریقا به چشم غرب اون هم پس از جنک جهانی دوم و سلطه اسرایل بر سرمایه امریکا فقط بعنوان کشورهای زیر نظر غرب به عمل میان.لطفا کتاب دکترمیشایل لودرز را مطالعه کنید.چرا اینجا هر فرد از منافع ایران دفاع میکنه از دید شما ها اخوند و ساندیس خور بحساب میاد .کر شمالی بد بخت است ولی نه به اندازه سوریه و افغانستان.
  66
  6
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. اینکه باید بمب های اتمی در جهان ممنوع شود بحث جداگانه ای هست ولی حالا باید بشدت از گسترش ان جلوگیری کرد. ولی در طول تاریخ هرگز یهودیان متجاوز نبوده و ملت های دیگر را سلاخی یا با زور و جنایت و گردن زدن به ائین خودشان در نیاورده اند اما در اسلام عرعری کاملا برعکس هست تا ید پیدا می کنند بر ضعیف بر می اشوبند تا ان ها را غارت کنند و به خیال خود راه رسیدن به 72 حوری و زن بدکاره را باز کنند
  6
  67
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
  نظر شما چیست؟