آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران در حال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر است

یورونیوز :آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد که ایران با نصب سانتریفیوژهای پیشرفته در راستای غنی سازی اورانیوم با این سانتریفیوژها گام بر می دارد.
 
ایران براساس برجام تنها اجازه غنی سازی اورانیوم با بیش از پنج هزار دستگاه سانتریفیوژ نوع اول خود (آی آر ۱) را دارد.
 
بنا به اعلام سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران نصب زنجیره ۱۶۴ دستگاهی سانتریفیوژهای نسل دوم و چهارم را آغاز کرده است.
 
بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران پیش از این اعلام کرده بود که تهران در راستای کاهش تعهدات برجامی خود راه اندازی زنجیره ای از ۱۶۴ دستگاه نسل دوم سانتریفیوژ را در دستور کار قرار داده است.
 
نصب سانتریفیوژهای پیشرفته بنا به توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی ممنوع است.
 
طبق اعلام سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، سانتریفیوژهای نصب شده ایران آماده آزمایش با «یو اف ۶» (اورانیوم هگزافلوراید) است.
 
آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی نصب سانتریفیوژهای پیشرفته از سوی ایران را تائید کرده است که کورنل فروتا، مدیر کل موقت آژانس برای دیدار با مقامات ایران به تهران سفر کرده است.
 
کورنل فروتا روز دوشنبه از ایران خواست که «بی درنگ» به پرسشهایی که از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح شده است پاسخ دهد.
+45
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  من جای ترامپ باشم یه بمب اتمی تا دم در خونه چلاغعلی میارم میدم بهش ببینم این چه شکری با اون بمبه میخواد بخوره. اینا الکی بازار گرمی میکنن که از دنیا باج بگیرن والا اعزاییل اینا حاج بنیامین بیش از ۲۰۰ بار آخریش هم امروز پایگاهاشونو زده این چارپایان پفکی حتی خاویار نداشتن یه سنگی کلوخی مستقیم به آنها بندازن از ترسشون. این س ف ها هم خدا میدونه پسمانده‌های کدوم کشوره که ۱۰ برابر قیمت انداختن بهشون از طریق یه انگلزاده غربنشین.
  12
  23
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  هر چیزی بجاش
  4
  4
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. جفنگیات و جوگ که میگی.. تو اردوگاه لیبرتی مفت میخوری میخوابی.
  12
  2
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. حالا اونجا رو که گفتی ساندیس و قیمه مفت هم میدن ؟ برای شما مفتخوران شاگرد بشکه‌ای باید هم بربخوره ! زیاد طول نمیکشه که بغیراز کویر لوت کره ماه و هم با شما ها شخم بزنیم. تو یادت نره قیمه امامت رو بری از سفارت بگیری که تا حداقل این ماه شور و جنگو گشنگی نکشی . بهت برخورد که از حمله حاج بنی به حاج گچکارت یادآوری کردم ؟ نوبت توهم میرسه برجگ بخاطر این خیانت به مردم ایران جلو دادگاه مردمی بایستی البته تا اونموقع اگه از گشنگی نمیری چون کاکا ترامپ شاهرگ مفتخوریتونو گرفته و از من میشنوی هرچه تونستی و فرصت داری ساندیس جمع کن که ایندفعه دوقلو زاییدن. اونایی هم که لیبیرین کسایی هستن مثل تو ماله‌کش فرقش اینه توماله یه چلاقو میکشی اونام ماله یه مرده ده ساله.
  1
  9
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.