حزب‌الله لبنان : یک پهپاد اسرائیلی را سرنگون کردیم

 نیروهای ارتش لبنان در حال گشت‌زنی در مرز کشورشان و اسرائیل هستند رادیو فردا :گروه حزب‌الله لبنان می‌گوید یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل را پس از ورود به آسمان لبنان سرنگون کرده‌ است. این در حالی است که مقام‌های اسرائیلی گفته‌اند پهپاد یاد شده «در جنوب لبنان سقوط کرده است».
 
شبکه تلویزیونی «المنار»، وابسته به گروه حزب‌الله لبنان، در گزارش بامداد دوشنبه ۱۸ شهریور خود گفته که این پهپاد در جنوب «شهرک رامیه» هدف قرار گرفته‌ است.
 
المنار گفته که این هواپیمای بدون سرنشین «اکنون در دست نیروهای حزب‌الله» است.
 
ارتش اسرائیل در مقابل می‌گوید: «یک پهپاد این کشور در زمان فعالیت معمول خود در جنوب لبنان سقوط کرده‌ است». در این بیانیه اشاره‌ای به دلیل سقوط پهپاد نشده‌ است. ارتش اسرائیل نشت اطلاعات از این پهپاد را رد کرده‌ است.
 
حزب‌الله لبنان گفته که هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل را «با کمک سلاح‌های مناسب» هدف قرار داده‌، اما جزئیاتی از این سلاح‌ها ارائه نکرده‌ است.
 
روز سوم شهریورماه، ساعاتی پس از حمله هوایی اسرائیل به مراکزی در دمشق، حزب‌الله اعلام کرد «دو پهپاد اسرائیلی» در جنوب بیروت، مرکز حضور نیروهای این گروه و هوادارانش، منفجر شده‌ یا به زمین برخورد کرده‌اند.
 
یکی از دو پهپاد حامل مواد انفجاری، به ساختمان مرکز رسانه‌ای حزب‌الله در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت برخورد کرد. گزارش شده است که حزب‌الله پهپاد دوم را که منفجر نشده بود، پس از پنج روز بررسی، به ارتش لبنان تحویل داده است.
 
اسرائیل مسئولیت ارسال پهپادها به لبنان را برعهده نگرفت، اما این واقعه در کنار مجموعه‌ای از حملات دیگر به گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در لبنان، سوریه و عراق رخ داده‌است.
 
در ششم همین ماه نیز ارتش لبنان گفت به‌سوی سه پهپاد اسرائیلی که به حریم هوایی این کشور در نزدیکی نوار مرزی تجاوز کرده بودند تیراندازی کرده و هر سه پهپاد به خاک اسرائیل برگشته‌اند.
 
در نهم شهریورماه حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله، از «آمادگی فرماندهان میدانی» نیروهایش برای «مجازات اسرائیل» خبر داد. از سوی دیگر، ارتش اسرائیل کاروان‌ طولانی از نیروهای پیاده‌نظام زمینی و خودروهای زرهی‌اش را راهی مرز شمالی آن کشور کرد.
 
یک روز بعد پس از آن‌که حزب‌الله لبنان با راکت‌های ضد تانک به سوی چند هدف نظامی در یک پایگاه ارتش اسرائیل حمله کرد، اسرائیل نیز واکنش نشان داد و به برخی مراکز و مناطق لبنان حمله کرد.
 
طی روزهای گذشته اما از شدت تنش‌ها کاسته شده است.
 
ارتش لبنان استفاده از پهپاد بر فراز مناطق شیعه‌نشین این کشور در جریان روز عاشورای امسال را ممنوع کرده بود.
+14
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من با این سن و سال به اینجا رسیده ام که اسرائیلی ها بعلت تعدد احزاب اغلب مجبورند که راست بگویند وو رژیم های دیکتاتوری مسلمان اغلب دروغ می گویند. از رسول تا خمینی تا بعد از ان همه دروغگو بوده اند
  3
  29
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما را با این سن سال باید مدال داد، که چطور با این همه سنت ایران ستیزی می کنی و از اعزراییل و عمریگا و عرعر آویزان هستی!
  27
  4
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  KTLIEBE - کاونتری، انگلستان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. جناب زال حساب آمریکا و اسراییل که روشن است آنها به دنبال منافع ملی خود هستند اما حکومت ایران با این همه دزدی و فسادی که خودشان در رادیو و تلوزیون حکومتی اعلام میکنند جزو فاسد ترین حکومت های دنیا هستند که البته همه را با نام اسلام انجام میدهند. مگر شما کور و کر و جیره خور حکومت باشید که چشم خودتان را بر این ظلم و جنایت میبندید. دو شارع و قاضی که دو امامتان بر مسند قدرت گذاشتند هم که دست یکدیگر را رو کردند. شما از چه دفاع میکنید؟ از دزدی و غارت این مملکت توسط این اوباش. مسلما شما هم شریک دزدها هستید. شما به کجای این حاکمان جنایتکار آویزان هستید؟
  1
  19
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. عزیزم من عاشق ایرانم ولی ایران من با فرهنگ استعماری عرعری جور در نمی اید. این ها خودشان هم میدانند که ایرانی نیستند و به جهان وطنی تشیع قرون وسطائی فکر میکنند و متجاوزین مسلمان را اصلا ایرانی نمیدانم. ایرانی تابع گفتار و پندار و کردار نیک ننگ دارد تابع یک پیغمبر زنباره و جنایتکار باشد و در خیال به ارزوی 72 حوری دروغین بنشیند و تمام هدفش یهودی کشی باشد. در فرهنگ کوروش کبیر بهترین دوست و یار ایرانیان یهودیان هستند
  3
  20
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::KTLIEBE - کاونتری، انگلستان::]. بفرمایید بگویید کجا دزدی نمی شود!؟ حداقل توی ایران می شود دست های هم را رو می کنند! بیشتر این دزدی ها از جنس خود مردم هست نه حکومت، در ضمن رئیسی وعده اینچنین و آن داده، باید دید چه می کند!
  10
  1
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Zaall - اصفهان، ایران
  . [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. نادان جهود ها خود را قوم برتر خدا می دانند توی ابله که هستی که به جای آن ها سخن می گوی! همین صهیونیست بود که خمینی را تا دسته به ایران فرو کرد و البته همین خمینی بود که با تشیع تا دسته به صهیونیست فرو کرد، پروردگار آدمتان کند.
  8
  1
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.