عکس روز : ابراز تاسف ۲ کوه‌نورد ایتالیایی از وضعیت دماوند

کوهنوردان ایتالیایی از وضعیت نامناسب کمپ دماوند ابراز تاسف کرده و خواستار حفظ این کوه شدند.
 
به گزارش ایسنا، دو مسافر و توریست ایتالیایی که صعود خود را از مسیر جنوبی دماوند آغاز کرده بودند از وضعیت نابسامان کمپ دماوند گلگی کردند و خواستار حفظ محیط زیست دماوند شدند.
 
حمید مساعدیان رئیس انجمن پزشکی کوهستان با تائید این موضوع، در این باره به ایسنا گفت: مشکلات باقی گذاشتن زباله در کوهستان و رعایت نکردن مسائل محیط زیستی را علاوه بر دماوند، در علم کوه و سبلان هم داریم که نیاز به فرهنگ‌سازی دارد. با فرهنگ مورد نظر فاصله زیادی داریم و توصیه می‌کنم که با اصلاح خود و فرهنگ کوهنوردی‌مان، حداقل آبروی خود را در سطح بین‌المللی حفظ کنیم. این قبیل مشکلات در کشورهای دیگر بسیار کم است.
 
دو کوهنورد ایتالیایی با ارسال عکس بالا به انجمن پزشکی کوهستان نوشتند:
" این آن چیزی است که در کمپ بارگاه سوم دماوند پیدا کردیم. دماوند یک میراث جهانی است، آن را تمیز نگه دارید و از آن محافظت کنید. "
 
این عکس متعلق به دومین کمپ مسیر جنوبی دماوند است. انتظار می رود که فدراسیون کوه نوردی و کوه نوردان در باره این معضل فکری کنند تا توریست هایی که برای اولین بار به ایران می آیند سفر آخر خود را تجربه نکنند. البته متاسفانه کسی پاسخگوی وضعیت کمپ ها و مسیرهای دماوند نیست!
+57
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  اینو که دیگه خانوادهء خمینی و خامنه ای و قرارگاه ثارالله نیامده اند آنجا آشغال خالی کنند. خود ملت بیشعور ایران باعثش شده اند. امیدوارم دوباره یک عده نگن این از خودشونه و بسیجی و سایبریه!
  7
  56
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۲
  ۳۰
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  یکبار از یکی از شهرستانها داشتم رد میشدم نزدیک یک قصابی دیدم یک چیز سیاهی آویزونه رفتم جلو خوب دقت کردم دیدم کندوی مگسه که روی یک تکه گوشت آویزون درست شده گفتم جای توریست های ژاپنی خالی تا بلافاصله یک عکس توپ بگیرند
  2
  28
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
  ۵۳
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::] .... فوران کرده، آخه بفهم چی‌ میگی‌. حکومت مانند معلم مردم هست این دزد‌ها پول را عوض اینکه صرف آبادی و رشد و تربیت ادب کنند صرف آبادی و تزربیت لبنان و سوریه و ... میکنند کجاست آموزش؟ تربیت فقط برای جنگ و تروریست می‌شه. اصلا اگه مردم هم کرده باشند وظیفه دولت هست که تمیز کنه
  4
  13
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  اینها یک هدف مهم از ایجاد این رعب و وحشت در ایران دارن و اون اینه که ایران رو به شکل یک کشور صادر کننده نفت خام نگه دارند. وقتی توریست ها بیان داخل کم کم سرمایه گذارها هم میان و به چشم خودشون میبینن مردم ایران شاخ ندارند. درنتیجه ثبات سیاسی و اجتماعی ثبات سرمایه گزاری رو هم سبب میشه. نتیجه: تبدیل ایران به یک کشور صنعتی بدون وابستگی به فروش منابع طبیعی. چون اون نفت و گاز و آهن و طلایی که استخراج میشه با جای فروش به کمترین قیمت به اجنبی به صنایع پیشرفته داخلی تزریق میشه که نتیجه اش تولید کالاهایی با چند صدبرابر ارزش هست. یعنی همون اتفاقی که در ژاپن و کره و آلمان افتاد و الان در چین داره رخ میده. وقتی هم که کشوری صنعتی بشه دیگه توپ هم تکونش نمیده و این یعنی خداحافظی همیشگی غول های نفتی و صنایع غربی نیازمند به نفت مفت ایران. حالا شما جای این غول های نفتی و کمپانی های لاشخور باشید چکار میکنید؟ از آخوندها و آتش به اختیارها و توسری زدن به مردم ایران حمایت نمیکنید؟! اینها با همین کار تا الان قریب صدها تریلیون دلار از ثروت کشور ایران رو غارت کردن. چین با یک صدم این الان شده رقیب اقتصادی آمریکا.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۲
  نظر شما چیست؟