ظهور پلنگ‌های اینستاگرامی در عزاداری‌های محرم

در طی سه چهار سال گذشته، نسل پرورش یافته در جمهوری اسلامی مُد و فشن‌های محرمی را به این مراسم اضافه کرده‌اند و در حالی که اوایل آرایش مو و صورت از سوی پسران و دختران باب شد امسال فشن محرم گسترده‌تر گشته و مواردی از قبیل مانیکورهای محرمی نیز به آن اضافه شده است.
نقاشی بدنه‌ی ماشین یا گل مالیدن بر آن و پخش نوحه‌هایی ریمیکس شده و بالا پایین کردن خیابان‌های شهر از جمله سرگرمی‌های بخشی از جوانان در این روزهاست.
 
یکی از پدیده‌هایی که در محرم امسال به چشم می‌خورد گل‌مالی کردن سر و صورت و بدن است و برخی دختران و پسران جوان تصاویر گل‌مالی شده خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.
 
البته کاربران شبکه‌های اجتماعی این روزها با گروه دیگری از شبکه‌های حسینی نیز آشنا شده‌اند: زنانی که در ایران با عناوینی چون «داف» و «پلنگ» شناخته می‌شوند.
 
آنها ویدیوهایی از خود را در حالی که در وصف و اندوه «امام حسین» و «عاشورا» می‌گویند و یا تعریف می‌کنند که از هیئت عزاداری بازگشته و خوشحالند که «نذری» دریافت کرده‌اند به نمایش می‌گذارند.
 
به نظر می‌رسد «لایک»، «کامنت» و تلاش برای دیده‌شدن مهمترین انگیزه این افرادست که عکس و ویدیوهای خود را با فشن‌های محرمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند اما جالب اینجاست که جمهوری اسلامی پس از ۴۰ سال تلاش و هزینه کردن برای تربیت نسلی شیعه و انقلابی اکنون با جوانانی روبروست که نه تنها اعتقادی به آرمان‌های «نظام مقدس» ندارند بلکه با چنین اقداماتی خواسته یا ناخواسته آن را به سُخره می‌گیرند.
 
سازمان تبلیغات اسلامی و یا حوزه‌های علمیه هم که در برابر انتشار تصویر یک زن در پوستر فیلم سینمایی و تئاتر و یا برگزاری کنسرت هیاهو و جنجال راه می‌اندازند در مقابل این پسران و دختران با فشن‌های محرمی و پلنگ‌های عزادار، دهانشان بسته است و ترجیح می‌دهند اعتقادات شیعی حتی توسط شیوه‌های سخیف نیز مطرح شود.
+19
رأی دهید
-167

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  این پلنگ نیست خرسه
  6
  243
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵
  ۶۰
  zia khan - دبی، امارات متحده عربی

  امیدوارم که خدا شفات بده تا ما از دیدنت نترسیم
  1
  192
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دیگر از این تابلوتر نبود که کسی مدافع حُسَین تَشنه لب بشود
  4
  145
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۴
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  پروردگار آدمتان کند
  25
  131
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  آرقا امام حسین چرا یک دست را شفا نمی دهد و فقط با قرتی ها رابطه برقرار می کنه هاهاها
  8
  117
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۵
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  از همون اول، اگه به جای ً علم بهتر است یا ثروت ً ازمون می پرسیدن دین بهتر است یا عقل الان وضعمون اینطور نبود.
  0
  112
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  فقط بگوید و بنویسید در این سه چهار سال اخر مسخره بازیها را زیادتر کردن در ماه محرم و عاشورا و تاسوعا . بخاطر اینکه حکومت اخوندی ایران صاحب اصلی عاشورا حسینی نیست و فقط ادعا میکنن که پیرو حسین و حسن هستند هر طور که دلشان بخواهد این مراسمهای عزادری ماه محرم را اجرا میکنن . انقدر که اخوند جماعت در ایران تیشه به ریشه مذهب شیعه زد معاویه و یزید و ابن مجلم نزدند!
  2
  52
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  حتما حجت روا مى کنه ،،،از وفور نعمت نگو که آنقدر از برکت امام حسین نعمت فراوان است که بعضى از مردم بدبخت ما سر در سطل زباله مى گذارند و غذاى خود را پیدا مى کنند،،، و بعضى هم کلیه و بچه هاى خود را مى فروشند. ،، تو هم که خوب بلدى چاپلوسى کنى. 🦎😡
  1
  66
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  اگر بخواهیم در عاشورا گریه کنیم، باید بخاطر مرگ انسانیت و حقانیت هزاران جوان ایرانی گریه کنیم ،که برای عشق و صداقت به جوخه اعدام سپرده شدند، ،،درد دختران بی حجاب در زندان،غم میلیونها ایرانی از غم از دست دادن عزیزانشان اند،،عاشورا اینجاست در ما و با ما ، همینجا در ایران
  0
  57
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  وقتی میبینم زنها و مردهای مملکتم عموما خل و چل شدن واقعا غصه میخورم. همه عمیقا افسرده و سرخورده. واقعا یه آدم سالم میره با جراحی قیافه خودشو شبیه موجودات فضایی کنه! لعنت بر جدو آباد اون پزشکایی بی شرفی که اقدام به اینطور جراحیا میکنن. ایشالا پول و درامدشون رو خرج سرطان خودشون کنن. دخترای مملکت قیافه های خوب و طبیعیشونو تبدیل به اوران گوتان میکنن. اینها همش از بیماریه. جامعه پول زده و گند زده از وجود حکومت کثیف ظالمان و شیاطین دهاتی به نام آخوند و پاسدار.
  6
  58
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
  ۳۷
  raha.com - آمستردام ، هلند

  تکلیف این ملت با خودشونم روشن نیست همین آدم بشینی پا حرفاش دام از حقوق باربر و آزادی میده
  0
  36
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  ۴۹
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  آخونده داشت رو منبر میگفت روز قیامت اعضای بدنتون تک تک ازتون جدا میشن و در محضر خدا به گناهاتون اعتراف میکنن, یه پیرمردی گوشه مجلس قهقه خندید, آخونده ازش پرسید چرا میخندی ملعون؟ طرف گفت تجسم کردم .....
  0
  39
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
  ۷۲
  samson - استکهلم ، سوئد

  آقات که امام حسینه حتمأ ننت هم زینبه
  1
  56
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  زنجیر زدن دختران ده یازده ساله،صف مردم در هیئت ها برای خوردن قیمه پلو،مانیکورهای محرمی،مانتوها لباسهای محرم،نقاشی بدنه‌ی ماشین یا گل مالیدن بر آن و پخش نوحه‌هایی ریمیکس شده و بالا پایین کردن خیابان‌های شهر ووووووو خوب فکر نمیکنید همین رژیم جنایتکار از سر همین مردم زیاد باشه؟
  2
  34
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  یعنی آقات امام حسین تا حالا حاجاتت رو روا کرده و تو این شکلی هستی؟ اگه روا نمیکرد ببین چی میشدی؟!!
  3
  56
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  احتمال زیاد پدرش از مفتخوران دولتیه. سرمایه داری و دین دستشون تو یک کاسه است. نگاهی به هندوستان و پاکستان ، آفریقا و افغانستان بندازید.مسبب همه فلاکت و بدبختیشون دین و مذهب و خرافات و قیود اجتماعی مختص خودشونه.
  1
  29
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  همشیره خداییش بگو چقدر خرج لب و لوچه شده تا باین شکل امام حسینی پسند در بیایی ؟؟. اگر واقعیت را گفتی من ضامن تو میشم که اقا امام حسن حاجت ترا براورده بکنه. چون امام حسین خانم باز نبود. حاجت ترا باید امام حسن براورده بکنه
  2
  31
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  لابد حاجتش این بوده که امام حسین بهش لب های شتری بده!
  1
  54
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  عشوه بیشتر، مشتری پولدار تر!
  1
  53
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  نمی‌دونم ، شاید هزار و یک دلیل برای مسخره کردن این دختر داشته باشیم، خصوصا من که متنفر از دستگاه مذهبی هستم. اما اگه همین دختر متوهم از روی محبت و با همان بینش عقب افتاده ، دو نفر را با نیت خوب با همین غذا سیر کرده باشد ، هزار تا شرف داره به اون حاجی متظاهر .
  11
  23
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  شمر هم از این جونور میترسه
  0
  39
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. قربانت شوم، نیت این دختر را از بطن صحبتش نمیشه فهمید؟! حکومت کم تبلیغ حسین پارتی را میکنه که حالا ما هم به جمع سینه زنان هیأت بپیوندیم؟
  0
  30
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان

  پلنگ هم یک نوع پرستو هست دیگه درسته؟
  1
  23
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  این افراد هیچ فرقی با اون بسیجی فاسد حرام خوار نداره فقط اون با ریش و امامه و چادر و تسبیح میخواد خدا رو خر کنه این افراد هم با آرایش و موی بلوندش میخواد مردم رو خر کنه واسه چهارتا فالوور
  0
  15
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست خوب. در نوجوانی کتاب جنایت و مکافات داستایوفسکی را خواندم . جوان دانشجویی به نام راسکولنیکُف تو همان حالات درونی خویش ؛عشق و محبت و بزرگواری را در دختری تن فروش میبیند ؛ تعظیم میکند و جمله معروف: من در مقابل درد های یک انسان تعظیم میکنم. .... گاهی در این دنیای آلوده با افرادی مواجه میشویم که ظاهرا شایسته هیچ ستایشی نیستند. اما هزار بار شرفشان بالاتر از دولتمردان و عمامه داران و کاسه لیسان است
  0
  9
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
  ۵۰
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  دیگه از هرچی ازاین ایرانی نماها حالم هم میخوره
  1
  13
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران
  این یه سور ده تایی به خرمگس زده!
  0
  13
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این خانوم یه زمان فیلمهای چرت و پرت درست میکرد برای اینستاگرام تا اینکه فتا یقه اش رو گرفت و گفت باید با حجاب باشی توی فیلمها. از اون به بعد نمیدونم چی شد که حسین شد اقاش. جمهوری اسلامی هیچ کاری نکرده باشه، حداقل مهارت چرخندگی رو خوب یاد مردم داده.
  0
  11
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. محترم، خیلی دوست دارم که بقدر شما روشن بین باشم. شاید اگر من هم مطالعه بیشتری داشتم، نگاهم نسبت به مسائل و در کل، دنیا نگاه دیگری بود. اما با همین تجربه و معلومات ناقصی که دارم وقتی میبینم که چهار گوشه عالم، حتی روستا ها از طریق نِت به هم وصل هستند نمیتوانم باور کنم که این دختر خانم چشمش به مسائل مذهبی کشور ما باز نشده که هنوز ضمن ادعای داشتن ایمان حسین حسین هم میکند. زمانی که به یاد خونهایی که همین مبلغین حسین از جوانهای ما ریخته اند میفتیم چطور وجدان ما اجازه بدهد که ابراز ارادت این بانو به حسین را بشنویم ولی دم نزنیم؟
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست همیشه سخن سنج ،من هم فکر می‌کنم که فرمایشات شما بیشتر به واقعیت نزدیک است تا ذهنیت من ، گاهی اوقات آدم میخواهد با هزار و یک دلیل سر خودش را کلاه بگزارد ، شاید خیلی از این کلیپ ها با سناریو رژیم تهیه شده باشد ، ، در انتخابات هم دیدیم که یکسری زن کم حجاب و خوش سیما را در دکان رییسی جلاد قرار دادند تا تبلیغ بشه ، در ضمن فروتنی شما قابل تقدیره ، من همواره نظرات شما را دنبال می‌کنم ، چرا که شما از زوایای متفاوت نظر میدهید و این مسئله در راستای تبادل اندیشه ارزشمند است
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵
  ۳۶
  RedBull - تهران، ایران
  این یک زامبی ناقص الخلق هست که از دیوانه خانه فرار کرده بدبخت تا حالا غذا ندیده
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. لطف دارید. فروتنی شما کمتر از من نیست. دست شما را به گرمی میفشارم.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
  ۵۱
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  امام حسین و اسبش تو رو میدین 3-0 میباختن .
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
  ۳۲
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. وقتی آدم تنها وبی پناه است به هر چیزی چنگ میزنه تا نجات پیدا کنه یکی میره هیت یکی با مواد مخدر یکی هم مرگ رو انتخاب میکنه امیدوارم زودتر شوهر کنه و به آرزوش برسه
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  متاسفانه تو خیلی خیلی دیر بدنیا اومدی اگه در همان عاشورا تو باهمین قیافه تو صحنه جنگ بودی و امام حسین تورو میدید,برای برآورد(حاجت)تو دست از جنگ میکشید و 1400سال مار را گرفتار این جنگلوبازی نمیکرد,در ضمن کدوم زنبور نا درستی لباتو گزیده؟
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۳
  نظر شما چیست؟