قتل در قم دستگیری در تهران

پسر جوان که بعد از قتل در یک دامداری از قم به تهران گریخته بود با ردیابی‌های دو ماهه کارآگاهان جنایی این استان دستگیر شد.

به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 11 تیر امسال گزارش قتلی در شهرک صنعتی قم به پلیس اعلام شد. تیم جنایی استان بلافاصله راهی محل حادثه شدند و در 200 متری دامداری با جسد پسر جوانی رو‌به‌رو شدند که با چاقو به قتل رسیده بود.

در تحقیقات میدانی هویت قربانی جنایت به‌ نام پوریا شناسایی شد. در ادامه کارآگاهان دریافتند پدر پوریا نیز در چند متری این محل یک دامداری دارد. در بازبینی دوربین‌های مداربسته دامداری تصویر متهم به‌دست آمد.
با شناسایی هویت وی، مشخص شد متهم پسر صاحب دامداری است که جسد در نزدیکی آن کشف شده است. تحقیقات برای بازداشت او ادامه یافت تا اینکه کارآگاهان جنایی در بررسی‌ها دریافتند آرش- متهم- پس از قتل از قم فرار کرده و به تهران آمده است. با مشخص شدن این موضوع بررسی‌ها برای یافتن قاتل فراری ادامه یافت تا اینکه کارآگاهان جنایی قم موفق شدند رد متهم را در خانه یکی از اقوامش شناسایی کنند. مأموران پلیس آگاهی قم بلافاصله راهی پایتخت شده و بعد از هماهنگی‌های قضایی با بازپرس کشیک قتل پایتخت، قاتل فراری را شامگاه سه‌شنبه گذشته در یک خانه ویلایی در شمال تهران دستگیر کردند.

متهم جوان در رابطه با این حادثه گفت: دامداری ما در نزدیکی دامداری مقتول بود و من با برادر مقتول اختلاف داشتم. حتی سه ماه قبل از جنایت هم با اردشیر درگیر شدم اما با وساطت اطرافیان این درگیری ختم به خیر شد. اما کینه اردشیر را به دل داشتم و در انتظار فرصتی برای انتقام گرفتن بودم. شب حادثه برادر اردشیر را در نزدیکی دامداری پدرم دیدم و او به طرفداری از برادرش با من درگیر شد چاقو و شمشیر به همراه داشت من هم در دفاع از خود با چاقویی که داشتم به او چند ضربه زدم و محل را ترک کردم. فردای آن روز متوجه شدم که مرتکب قتل شده‌ام و برای همین به تهران فرار کردم و در تمام این مدت هم از خانه بیرون نیامدم. از آنجایی که این جنایت در قم رخ داده بود، پرونده این قتل با قرار عدم صلاحیت به دادسرای قم ارجاع شد.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.