قتل پزشک زن ایرانی با شلیک ۱۰ گلوله در یکی از خیابانهای شهر مالمو سوئد

روزنامه شرق : پلیس سوئد در تلاش است ردی از قاتل زنی ایرانی که در یکی از خیابان‌های شهر مالمو با شلیک ۱۰ گلوله کشته شده، پیدا کند. سرنخ‌های اولیه نشان می‌دهد این زن قربانی اختلافات شوهرش با تبهکاران شده است.
 
روزنامه شرق در ادامه نوشت: «زن ایرانی چند روز قبل در حالی که نوزاد دو ماهه‌اش را در آغوش داشت، همراه شوهر سوئدی خود در خیابان سرگل منطقه ریبرش بوری شهر مالمو در حال قدم‌زدن بود که ناگهان مردی به آنها نزدیک شد و شروع به تیراندازی کرد. مهاجم ناشناس ۱۰ گلوله به زن ۳۱ساله شلیک کرد و به‌سرعت از محل گریخت. افرادی که شاهد این صحنه بودند، به سمت زن تیرخورده دویدند و سعی کردند او را نجات دهند. آنها پلیس و اورژانس را از این واقعه مطلع کردند.
 
لحظاتی بعد در حالی که همه در شوک به‌ سر می‌بردند، صدای انفجار از خیابانی در همان نزدیکی شنیده شد. سرانجام امدادگران اورژانس در محل حاضر شدند و زن جوان و نوزاد دو ماهه‌اش را که بر اثر پرت‌ شدن روی زمین زخمی شده بود، به بیمارستان رساندند اما زن ایرانی جانش را از دست داد.
 
از سویی پلیس تحقیقات خود را درباره این جنایت آغاز کرد و فهمید فردی یک خودرو را در نزدیکی محل جنایت منفجر کرده است. به همین دلیل احتمال داده شد قاتل از این اتومبیل برای حضور در محل قتل استفاده و آن را منفجر کرده است تا همه سرنخ‌ها را از بین ببرد.
 
کارآگاهان ابتدا به بازجویی از شاهدان عینی پرداختند. آنها توضیح دادند قاتل ماسک به صورت زده بود و لباس مشکی به تن داشت.
 
یکی از شاهدان گفت: قتل خیلی سریع اتفاق افتاد و همه ما شوکه شدیم اما من توانستم از صحنه فرار قاتل فیلم بگیرم.
 
کارآگاهان این فیلم را به عنوان سرنخ در اختیار گرفتند و در ادامه به تحقیق درباره مقتول پرداختند. آنها فهمیدند این زن یک ایرانی است که سال‌ها قبل به سوئد مهاجرت کرده و بعد از اتمام دوران تحصیل راهی لهستان شده و در آنجا پزشکی خوانده است. مقتول به‌تازگی به سوئد برگشته بود و دوران کارآموزی طبابت را سپری می‌کرد.
 
کارآگاهان جنایی همچنین به سرنخ مهمی نیز دست یافتند و فهمیدند شوهر او که مردی سوئدی است، از تبهکاران مشهور است. این مرد عضو باندی موسوم به «ام فالانگ» است که در سوئد خلاف‌های زیادی از جمله سرقت مرتکب شده‌اند اما نکته مهم‌تری که در پرونده مرد تبهکار وجود داشت، سابقه او در دستبرد به بانکی در دانمارک بود.
 
مأموران پرونده این دزدی را در اختیار گرفتند و فهمیدند عده‌ای سارق حرفه‌ای در سال ۲۰۰۸ به بانکی در دانمارک دستبرد زدند و مبلغ ۱۰ میلیون دلار را غارت کردند. این دزدی بزرگ‌ترین جرم در تاریخ جنایی دانمارک محسوب می‌شود.
 
پلیس دانمارک آن زمان بعد از سرقت بزرگ تحقیقات گسترده‌ای را انجام داد تا این که بالاخره توانست اعضای گروه سرقت را شناسایی کند و به این ترتیب، ۱۴ متهم دستگیر شدند. روند بازداشت و محاکمه این متهمان دو سال طول کشید تا این که بالاخره سارقان در مجموع به صد سال زندان محکوم شدند که سهم شوهر زن ایرانی از این محکومیت هشت سال حبس بود.
 
متهمان در حالی به زندان افتادند که بخشی از پول‌های مسروقه هرگز پیدا نشد و آنها نیز حاضر نشدند درباره این مبلغ توضیحی دهند.
 
شوهر زن ایرانی بعد از اتمام دوران محکومیت خود به سوئد بازگشت و باز هم به همدستی با تبهکاران ادامه داد. این در حالی بود که ماجرای سرقت از بانک دانمارک به‌تدریج رو به فراموشی می‌رفت تا این که دکتر ایرانی در خیابان هدف ۱۰ گلوله قرار گرفت.
 
کارآگاهان جنایی شهر مالمو با توجه به نحوه قتل به این نتیجه رسیده‌اند کشته‌شدن این زن به اعمال مجرمانه شوهرش مربوط است، زیرا در وهله اول، قاتل از مدت‌ها قبل طعمه‌اش را زیر نظر داشت و می‌دانست آن ساعت از روز در کجا حضور دارد. دوم این که خونسردی او در شلیک گلوله‌ها و تبحرش در فرار و منفجرکردن اتومبیل نشان می‌دهد او خلافکاری کاملا حرفه‌ای و خشن است. از سویی قاتل با این که می‌توانست شوهر این زن را هدف قرار دهد، به‌عمد همسر او را کشت و از این کار دو هدف را دنبال می‌کرد: اول این که همدست خود را سالم نگه دارد تا بتواند به خواسته‌ای که از او دارد، برسد و دوم این که با این جنایت به او نشان دهد، در تهدیداتش جدی است و اگر این مرد تسلیم نشود، باز هم باید شاهد اتفاقات ناگوار باشد.
 
اکنون پلیس سوئد بعید نمی‌داند بخشی از مبلغ مسروقه از بانک دانمارک در اختیار شوهر مقتول باشد و تبهکاران در تلاش باشند این پول را از چنگ او دربیاورند. با این حال شوهر مقتول تاکنون در این‌ باره صحبتی با پلیس نکرده و ترجیح می‌دهد وانمود کند از علت قتل همسرش بی‌اطلاع است.
 
بنا بر این گزارش، در حال حاضر تحقیقات جنایی درباره این پرونده ادامه دارد و این در حالی است که فیلم ضبط‌شده از صحنه قتل هنوز نتوانسته به کارآگاهان در شناسایی هویت قاتل کمک کند.»
+62
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  کیوار - آنتورپن، بلژیک

  خبر مال چند هفته پیش است و شوهر این خانم ایرانی اصالت فلسطینی دارد و البته شهروند سوئد است.
  5
  118
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  یه توصیه ی برادرانه و از صمیم قلب دارم امیدوارم گوش کنین. خارج رسیدین از ایرانی جماعت دوری کن. نه نزدیکشون بشو نه سلامی رو علیک کن. تو همون سوئد اونقدر ایرانیا گند زده بودن که تو ژائن فیلم خلافکاری ایرانیا رو پخش میکردن تو پارلمان. شوخی نیستا. جدی جدی پخش کرده بودن. گزارش سازمانای دولتی رو ترجمه کرده بودن و میخوندن. به اسامی خلافکارای سوئدی که تو پارلمان و تو گزارشها قرائت میشد باید دقت میکردی و عرق شرم میریختی. عراقی ایرانی. ده بار عراقی نه بار ایرانی. دو بار ترکیه. ده بار ایرانی دو بار عراقی ده بار ترکیه. همشونم از سوئد اورده بودن. یه زمان بحث این بود با اومدن کارگرای خارجی تو ژاپن خلافکاری هم وارد میشه. برا همین پارلمان چندتا ادم فرستاده بودن کشورای اروپایی بگردن ببینن امار و درصد و میزان خلاف چقدره. به این نتیجه رسیدن که خلاف وارد میشه ولی نه اونقدری که کلا قیدشو بزنن. اما بعضی اتباع و بعضی کشورا حتی تا ارنج داخل عسل بکنی و تو حلقشون بکنی گاز میگیرن. برا همین تو این قضیه ورود کارگر خارجی یه بحث مفصل داشتیم و برا ما که همش ابروریزی بود و اخرشم گفت ایرانیا رو راه نمیدیم
  94
  45
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  متاسفم که یک انسان کشته شد ولی آدم تحصیل کرده با یک گانگستر ازدواج نمیکنه. مثلمأ به اینطور عواقب هم باید فکر می‌کرد که گریبونشو میگیره
  4
  135
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  این کشورهای اسکاندیناوی مخصوصاً سوئد به باغ وحش تبدیل شده، احزاب راستگرا و افراطی هیچوقت هیچ شانسی دربرابر احزاب چپ نداشتند ومردم همیشه ترجیح میدادند که سوسیالها سرکار باشند تا رفاه اجتماعی بیشتر باشه به همین دلیل احزاب راستگرا با نفوذ در اداره مهاجرت و دادگستری کاری کردند تا باندهای جنایتکار وارد اسکاندیناوی شوند و اقامت و پناهندگی بگیرند آنوقت این احزاب با انتقاد از چپ ها و همینطور جنایتکار نامیدن پناهندگان امنیت مردم را به خطر میاندازند تا اولویت مردم که رفاه اجتماعی است به امنیت اجتماعی عوض بشود آنوقت با شعارهای پوپولیستی و ضد مهاجرت مردم را تشویق میکنند که به آنها رأی بدهند.
  22
  41
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  همچین نوشتین زن پزشک ایرانی فکر کردم خودشو پاره کرده تونسته در دانشگاه تهران پزشکی و تخصص بخونه. یارو رفته تو یه دانشگاه بدون کنکور پزشکی خونده و از اونجایی که سطح فکرش در سطح رشته تحصیلیش نبوده به خاطر پول و عشق و حال زن یه خلافکار شده که اینم عاقبتش. البته در ایران هم حتی زنهای پزشک و دندون پزشک ممکنه برای پول همسر یه دزد حکومتی بشن. امروزه دخترای باهوش و تحصیلکرده هم به مردان دزد و بی رحم صفت زرنگ میدن. عقیده دارن خلاف و نامردی هم جزو فاکتورهای زرنگی هست.
  83
  52
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. ایران هم مثل اکثر جاها قشر پایین و بالا و متوسط از نظرفرهنگی وتحصیلاتی داره. ژاپن کشور مهاجر پذیری نبوده برای همین ایرانیها بیشتر (نه همه) قشر پایین و کم فرهنگ و بیسواد جامعه با روشهای قاچاقی به اونجا میرفتن خصوصا از مناطق خلافکار نشین پایین شهر تهران و همینوطور شهرستانها.و اونجا هم بخاطرنداشتن اجازه کار مشغول خلاف ومواد فروشی میشدن طبیعیه اینجور باشه. اما برای مثال ایرانیهای آمریکا اکثرا تحصیلات بالا و موفق و با احترام هستن.سوئد و اسکاندیناوی هم تا ۱۰-۱۵ سال پیش خوب بود وقشر زیادی ایرانیهای فرهنگی و با تحصیلات ساکنش بودن اما الان با هجوم مهجرهای اقتصادی و پناهنده های دروغی که معمولا بی تحصیلات و بعضا به رویای ثروتمند شدن میان اینجور شده.همینطور آلمان.و انگلستان هم هرجند بعضا افراد تحصیلکرده ایرانی داره اما اکثرا باز قشر فقیر و ضعیف جامعه که اکثرا کم سواد و حتی خلافکار هم اونجا رو پاتوق کردن.این فقط مختص ایرانیها نیست بعضی کشورها فقط اقشار پایین جامعشون به اونجاها میرن برای سو استفاده و مفت خوری و..
  4
  95
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::] . پس با این حرف شما نتیجه اینه که کارگر و اون پناهنده و مهاجر بدبخت بیچاره که واسه کارگری میاد توی یه کشور دیگه و اصلا نه ، توی همون کشور خودش فقط بایستی کار مثل خر از صبح تا شب کار کنه و مالیات بده و آخر ماه هشتش گرو نه ش باشه و ذره ذره ماه به ماه بعد از چند سال پول پس انداز کنه برای خریدن یه ماشین مدل پایین ولی اون پولداره بهترین ماشین ها رو سوار بشه و بهترین مشروب ها و کوکائین ها و بهترین سکس ها و خانوم بازی و پسر بازیها رو داشته باشه و بهترین مسافرت ها رو بره ؟ .
  9
  66
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  [::کیوار - آنتورپن، بلژیک::] اگه واقعا صحت داره قضیه و شوهرش فلسطینیِ پس به درک که زنِ کشته شده . چونکه میدونی قضیه چیه ؟ اکثر زن ها و دخترای ایرانی توی اروپا و آمریکا وقتی میبینن که ایرانی هستی همچین چپ چپ و با کراهت نگاهت میکنن که انگار که بهشون قبلا تجاوز کردی !!! ولی وقتی یه مرد خارجی یا اروپایی میبینن همچین قربون صدقه ش میرن . یه همچین صحنه هایی رو آدم میبینه حالش از ملیت خودش بهم میخوره .
  12
  90
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. دقیقا دوست عزیز زدی تو خال. خیلی زنهای ایرانی هستند که صرفا دنبال شوهر خارجی هستند حتی اگر دکتر مهندس باشند حاضرند زن یه آدم خلافکار یا ایدزی بشند بخاطر اینکه به همکلاسی و فامیلاشون و به خواستگارای قدیمشون پز بدند که ببین من شوهر فرنگی دارم. البته پسرهاش هم همینطور هستند یعنی بعضیا حاضرند با دختر خارجی که شغل ناجور هم داشته ازدواج بکنند تا پز بدند دکتر هلاکویی رو اگه گوش کرده باشی از این موارد زیاد هستش خودش ثابت میکنه که این قضیه واقعیت داره. فرهنگ بد خودمون هست مردمی که به خودشون احترام قائل نباشن ولی بیگانه پرست باشند همه این بلاها سرشون میاد.
  60
  29
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. در اکثر کامنت های شما رگه هایی از ایران ستیزی و عقده گشایی وجود دارد . احتمالا یا ایرانی نیستی شاید افغانی ؟و یا یک نوع قوم گرای تجزیه طلب . به گفته خود سیاستمداران سوعد ؛ ایرانیان با حدود ۱۰۰ هزار مهاجر موفق ترین خارجی های سوعد بودند . کتاب یلو پیج/ که به تقلید از امریکا تبلیغ شرکت ها / رستوران ها/ متخصصین حقوقی/ پزشکی/ درمانی و .. در سوعد چاپ میشه به سوعدی نشان دادم شگفت زده شد
  14
  81
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. شما میگی خارج رسیدید از ایرانی جماعت دوری کنید. توی همین سایتاش هم نمیشه طرفشون رفت با اینکه هزاران کیلومتر فاصله هست اسم و فامیل خودمون رو هم نمیزنیم خخخ . همین صفحات رو ببین دائم دعوا و فضاحت و فحش هست.
  72
  17
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. در مورد فلسطینی بودنش با نظر شما موافق نیستم. کاری ندارم خیلی از فلسطینیا واقعا وحشی هستن بخاطر شرایطی که توش بزرگ میشن مثل همون غزه که شبیه شرایط یاخچی آباد و خاک سفید هستش ولی دوست عزیز همه جا باز خوب و بد داره و فکر نکن یه خلافکار اگه موهاش طلایی باشه سوئدی باشه از یه خلافکار که سیاه باشه بهتره یا اینکه دکتر سفید از دکتر سیاه بهتر هست.
  72
  20
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  مدتها قبل خاطرات زندگی زلاتان ابراهیمویچ که زادگاهش مالمو بودهرو خونده بودم ، نوشته بود که شهر جرم خیز و ناامنیه. حالا دیگه کاملا باورم شد ، گرچه باورش سخته در یک کشور 450 هزار کیلومتر مربعی و ده ملیونی نفری ، مرفه و با سیستم سوسیالی و تامین اجتماعی گسترده شهر شیکاگو مانندی هم وجود داشته باشه.
  5
  57
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. گرامی . جهت اطلاع در سال ۲۰۱۸ یعنی سال گذشته ۱۰۸ نفر در کشور ۱۰ میلیونی به قتل رسیدند . اکثرا قتل غیر عمد بوده . گاهی در حد شوخی مرگ آور دو دوست ؛ یا زیر گرفتن شخصی با ماشین بخاطر مست بودن. در شهر مالمو بخاطر مهاجرت کثیر از بلوک شرق و اعراب خشونت پر رنگتر میباشد.
  6
  56
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۰
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. جنایت؛ جنایت میباشد . اما بعضی از قتل ها ریشه دیگری دارد . بطور مشخص قتل ناموسی . خصوصا در بین مهاجران مسلمان. نکته دوم تعداد گروه های تبهکار سازمان یافته در مهاجرین بسیار بیشتر است. بحث ۸۰ درصد به بالا میباشد. و البته قربانیان هم اکثرا خارجی هستند.
  6
  52
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۷
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  دوستان خوب: تاریخ ما بویژه در حکومت فعلی در خشونت و توحین و تحقیر زنان یدِ طولانی داره. ما مردا هم بنوعی خاسته یا نا خاسته در چهار چوب این سیاست حرکت میکنم. صادقانه از خودمون بپرسیم , مگه در چه مواردی خانم حا برای ما مردا نسخه می پیچَن, که چکار بکنم و چکار نکنیم؟ اگه به اصول برابری زن و مرد معتقد باشیم, خُب حَمه حق انتخاب دارن! که چگونه زندگی بکنن و با کی ازدواج بکنن. زندگی و اداب و معاشرت بدون اشتباه معنی نداره. در ضمن تحصیلات دانشگاحی در کشورحای مدرن, برای حَمه مقدوره و میتوانن براحتی وام تحصیلی بگیرن ,و احتیاجی ندارن از کسی تقاضای کمک بکنن! دوستان: دمکراسی غرب مدیون شرکت زنان در تمام امور با مردان ان کشوره. هیچ جامعه ای بدون رعایت حقوق زنان به موفقیت و دمکراسی نخاحَد رسید. ما دلخوریم که چرا خانم حا با خارجی حا ازدواج میکُن! و ان دوستانی که از این فاجعه خوشحالند در کجای ثقلِ عقلانیت قرار دارن؟ من این موضوع رو اینطوری برای خودم جمع بندی میکنم: متاسفم یک زن جوان اینگونه عُمرش کوتاه شد و یک کودک بی مادر! و به خانواده اش تسلیت میگم . حق اشتباه برای حَمه محفوظِه.ایامتان خوش
  44
  14
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  تا وقتی میترسی خودتو در آینه ببینی ایرادای خودتو نمیتونی ببینی. واقعا تو مخ شماهایی که انتقاد رو ایران ستیزی میدونن چی میگذره؟ حالت پیشرفته تو میشه طرفداران حکومت ایران که فکر میکنن با تمام کثافتی که در مملکت ما میگذره اما حکومت مقتدر و معروغی دارن و خیلی مطرح هستن. هیچ مردمی انتقاد از رفتار عمومی رو به حساب ستیز نمیزاره الا بعضی ایرانیها توهم وطنپرستی. قبل از اینکه خودتو برای نام و ملیت پاره کنی به این فکر کن آیا رفتار انسانی هست؟ مغزتو محصور مرزهای سیاسی و ملیتی نکن پسرجان.
  44
  9
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. دوست عزیز شما یک فاکتور رو نادیده میگیری . اونهم شاید چون خیلی سال خارج بودی. یک مشکلی در بین ایرانیها هست که اروپایی رو خیلی بالا میدونند. یعنی شما همون شرایط رو مساوی یک اروپایی داشته باشی حتی بالاتر باشی باز احترام بیشتر به اون قائل هستند. دلیلش شاید این هست که فرهنگ خودشون رو پائین تر میدونند. سمپتومش رو میتونی در مهمان نوازی بیش از حد از توریست غربی و مقایسه رفتارشون در شرایط مساوی با انسان شرقی مثلا افغانی یا پاکستانی یا هندی ببینی. شما نمیتونی نقش این خرده فرهنگ رو در ازدواجهای عجولانه نادیده بگیری چون خود ازدواج عجولانه میتونه باعث مشکلاتی بشه. بعضیهاشون خودشون رو زود از طرف حامله میکنن که اقامت بگیرند. اینا همه هست
  33
  4
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. من هم بعضی جاها انتقادی صحبت میکنم فورا میگند افغانی هستی . این خودش یه جور کینه گشایی با افغانهاست. در کل موافق جمله اون آقا که میگه از ایرانی دوری کنید نیستم مخصوصا وقتی خودش ایرانی هست یه خودزنی محسوب میشه که باید دلایل خیلی عمیق داشته باشه. ولی انتقاد خیلی برای یه مردم سازنده هست شما همون ژاپن رو ببین یه مدیر کار غلطی میکنه قبل از اینکه بیان سراغش خودش رو مجازات میکنه نشون میده چقدر وجدان داره ولی صدها مدیر ایران همه چیز رو به باد دادند همش میشینن توجیه میکنن هیچی هم نمیشه.
  30
  7
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. نه کی گفته اما تجربه بعضی چیزا رو ثابت کرده
  16
  0
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. ایرانی ستیزی؟ کدوم کامنتم؟ برام نشون بده. بعدم اگه این چیزی که گفتمو باور نداری به انگلیسی ماجرای قانون ورود کارگر خارجی تو ژاپن رو جستجو کن. مال ده سال پیش نیست. همین پارسال بود. چه قشقرقی داشتیم تو ژاپن سر این ماجرا. پارلمان ژاپن هیئت تحقیق فرستاده بود کشورای غربی تا تاثیر و تاثیرات این ورود نیروی کارگر خارجی رو مطالعه کنن. نمیدونم شما تو کدوم خراب شده تو سوئد زندگی میکنی و از همه چی بی خبری. یا تو روستاتون اینترنت نیستش یا مثل کبک سرتو کردی تو برف. یا شما قضیه کارگرای ایرانی تو ژاپن رو نمیدونی یا خودتو زدی به اون راه. میدونی چقدر برا یکی مثل من عذاب اوره که تو ژاپن یه قانون تصویب کنن و بعدم بگن کارگرای ایرانی حق ندارن بیان؟. شما انتقاد رو اشتباه گرفتین. من انتقاد میکنم به چه وضعی افتادیم که کاگر ایرانی نمیخواد ژاپن بعد شما این حرف منو برعکس متوجه میشی؟ وقتی من میگم ژاپن ورود کارگر ایرانی رو ممنوع کرده یا میگم از ایرانی دوری کن لبخند رو لبم نیست. دارم با یه حالت غم میگم ژاپن حتی کارگر ایرانی نمیخواد.
  20
  1
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. مالمو متاسفانه در تسخیر مهاجرهای در پیتی،بیسواد و فرهنگ پایین از نوع آلبانی،چچن ،عرب و سیاه و...هست و خیلی جرم خیز هست و توکشور سوئد که به امنی معروف بوده رکورد داره درگیری مسلحانه و قتل و تبه کاری باندهای خلافکار و شده و ۱۰۰ درصد هم کار مهاجرین یا کسایی که والدین مهاجر دارن هست.پلیس سوئد هم برای اینجوروحشیگریهایی جوابگو نیست و خیلی شل و ول هستن و قوانینشون هم برای سوئدیهای تی تیش مامانی و افراد متمدن و با فرهنگ نوشته شده و جوابگوی برخورد با این آدمخوران نیست برای همین هر چیزی درباره مالمو خوندی درسته.
  2
  21
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. نکته ی دوم. چرا شماها فکر میکنی اگه یکی انتقاد کنه یا ایرانی نیست؟ یا اسرائیلیه و یا جدیدا یاد گرفتن بگن یا عربه یا افغانیه؟ اخه این کارا یعنی چی مرد حسابی؟ اون از خوندا که یه ذره گله کنی بهتون و تهمت زنی شون شروع میشه که طرف اسرائیلیه جاسوسه. غربیه. اینم از شماها. اقا شما یه سر بیا ژاپن همه چی رو درک میکنی. من همیشه انتقاد کردم و میکنم. چرا ؟ تا اصلاح بشیم. تا ادم بشیم. شما باید برعکس بگین. اگه یکی راضی به این وضع و فرهنگمون هست قطعا ایرانی نیست. اخه کدوم ایرانی رو دیدی از بی فرهنگی هموطناش راضی باشه که من دومیش باشم؟ . تا حالا فرودگاه امام رففتی؟ یه بار برو بیا و تجربتو تعریف کن. یه بار برو تهران بیا تجربتو تعریف کن. شما نمیتونی بگی دلسوز مملکتی و به این اوضاع گند و شرائطی که بدتر از سگدونیه راضی باشی و اعتراض و انتقاد نکنی.
  20
  4
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. یه سوال. ایا این به قول شما یلو پیچ شما چه دردی رو دوا میکنه؟ مگه ما کشورمون سوعد یا ژاپنه که به این چیزا افتخار کنیم؟ یا شما مثلا یه ژاپنی یا سوعدی هستی؟ . یا شما واقعا سنتون کمتر از 15 ساله و هیچی از شرائط مملکت نمیدونی یا ببخشیدا ساندیس خوری. جدیدا این ساندیس خورا یاد گرفتن وقتی به چیزی اعتراض میکنی میگن کشورای افریقایی اینو ندارن پس برو خدا رو شکر کن ما داریم. میگی مردم گرسنه هستن سریع میگن در وضع جاده داریم و کشورای افریقایی ندارن پس خفه شو و ننال. شما رفتارتون همینه. من میگم مملکت وضعش خرابه. فرهنگ مردم به تباهی کشیده شده به مملکت گند زدن. شما سریع میایی میگی در عوض مهندس و دکتر داریم پس خفه شو. این شد حرف؟ جدیدا تو کشورای پناهنده پذیر چندتا سایت خبری فارسی و ایرانی باز شده یه چیزای دروغ به خورد مردم میده. وقتی بخونیشون فکر میکنی ایران سوئیسه. شما کمتر به این سایتا مراجعه کن.
  20
  4
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. یه تبی بینمون افتاده هرکی پزشکی نخونه بیسواده. منی که انسانی خودم بارها سر این قضیه بحث کردم. انسانی و رشته های انسانی رو اصلا سواد حساب نمیکنن. حاظرن تو یه کشور اروپای شرقی زور بزنن و پزشکی بخونن اما تو کشوری مثل سوئد یا المان یه رشته ی دیگه رو نخونن. بحث اینه. وگرنه پزشکی رشته ی خیلی خوبیه اما نه اینکه یه جوی درست بشه هرکی پزشکی نخونه بیسواده و هرکی انسانی بخونه تنبل کلاسه. یا مثلا خیلیا هستن رشته های مهندسی رو اخر بیسوادی میدونن برا همین هرکی مسئولی بوده تو پزشکی و داروسازی و دندونپزشکی سهمیه ایجاد کردن و پسر و دخترشونو با سهمیه وارد این رشته ها کردن.
  17
  0
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ایرانیها در کشورهای مختلف پروفایلهای مختلف دارند . مثلا در امریکا موفق و سرمایه دار در سوئد موفق و تحصیلکرده . البته ژاپن بیشتر بچه های جوادیه و خزانه رفتند و خلاف زیاد کردند. قاطی کردن اینا صحیح نیست. اینم که کسی برگرده بگه توی خارج از ایرانی دوری کنید خودزنی هست و نشان از مشکلات خودش داره چون با این حرفش همه ایرانیا رو یه رنگ میزنه و حتی خودش رو بد حساب میکنه! کسی هم که خودش رو بد حساب کنه تکلیفش معلومه چون حتی آلکاپن هم اینکار رو نمیکرد!!
  4
  16
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. گرامی. سرآغاز کامنت اول شما چنین است »« یه توصیه ی برادرانه و از صمیم قلب دارم امیدوارم گوش کنین. خارج رسیدین از ایرانی جماعت دوری کن. نه نزدیکشون بشو نه سلامی رو علیک کن» من این توصیه شما را ایران ستیزی میبینم. وقتی شما یک کشور ۸۰ میلیونی را زیر سوال میبری ؛ و هر ایرانی مهاجر را بی فرهنگ و تبهکار میدانی . خب جواب منفی میگیری. بدبختی اینجاست که هزاران ایرانی خودشان را مثلا ایتالیایی معرفی میکنند تا جلب احترام کنند . تو اگه خوبی و یا با فرهنگی ؛ تو همان محیط ژاپن تاثیر گزار باش ؛ نه اینکه هویت خودت را قایم کنی
  0
  20
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. باز خوبه اکثر این 108 مورد قتل که گفتین ، غیر عمد بوده.
  1
  14
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::kadash - استکهلم، سوئد::]. امیدوارم وضع درست بشه. ضمنا سوئدی های تی تیش مامانی رو خیلی خوب اومدین.
  1
  14
  دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. حرفت نشون میده ساکن خارج نیستی. از همون ایران کانکت میشی. اگه خارج بودی میدونستی این جمله یعنی چی. اگه خارج بودی میدونستی این حرف یه توصیه هست و ورد زبون همه ایرانیا. اینو خودم اولین بار وقتی داشتم میومدم شنیدم. از کی شنیدم؟ کسایی که خارج بودن.
  20
  0
  ‌سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  نظر شما چیست؟