علی پروین: فیفا ما را مجبور می‌کند زنان را به ورزشگاه راه دهیم

العربیه :علی پروین، بازیکن سابق تیم ملی ایران، با بیان اینکه فیفا در نهایت ایران را مجبور می‌کند، زنان را به ورزشگاه راه دهد، خواستار اقدام اختیاری در این زمینه پیش از اعمال فشار توسط فیفا شد.
 
این بازیکن سابق تیم پرسپولیس، در گفت و گو با همشهری، یکشنبه 8 سپتامبر 2019، گفت: «بیایید یک برنامه‌ریزی کنید. الان بیشتر پدرها می‌ترسند بچه‌های‌شان را ببرند استادیوم! به خاطر همین شعارهای زشت و فحش‌هایی که می‌دهند. اجازه دهند خانم‌ها به ورزشگاه بیایند تا فضای ورزشگاه بهتر شود».
 
او با اشاره به ورود زنان به ورزشگاه‌های سرپوشیده در بازی‌های والیبال و بسکتبال، خواستار ورود زنان به ورزشگاه‌های ویژه فوتبال شد.
 
پروین، فشار فیفا به ایران برای ورود زنان به ورزشگاه را یادآور شد و اظهار کرد: «چرا خودمان شرایط حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها را فراهم نکنیم تا با فشار بیرونی مجبور به انجام این کار شویم».
 
او معتقد است که ورود زنان به ورزشگاه منجر به فرهنگسازی شده و «فحش‌ دادن و حاشیه‌ها پاک‌تر و سالم‌تر می‌شود».
 
پروین تاکید کرد که در نهایت که فیفا ایران را مجبور می‌کند، زنان را به ورزشگاه راه دهد، مانند اتفاقی که در بازی پرسپولیس مقابل کاشیما در فینال آسیا رخ داد.
 
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با اعلام یک مقام مسئول، بانوان به زودی طی شرایطی وارد ورزشگاه آزادی خواهند شد.
 
حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران پس از وقوع انقلاب سال 1979 ممنوع شد. اما این قانون پیوسته مورد اعتراض فعالان زنان و برخی چهره‌های سیاسی و ورزشی قرار گرفته است. طی ما‌ه‌های اخیر نیز بار دیگر این بحث داغ شد، به خصوص پس از خودسوزی دختری جوان که به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه دستگیر شده بود.
 
مسئولان ذی ربط در ایران وعده دادند که در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اجازه ورود زنان به ورزشگاه را می‌دهند.
+17
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.