جنگ توئیتری وزارت خارجه ایران و آمریکا :آقای پومپئو، شما اصلاً می‌دانی معنی «متمدن» چیست؟

رادیو فردا :مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه با انتشار توئیتی نوشته بود که امیدوار است بریتانیا، فرانسه و آلمان که همگی «کشورهای متمدن» هستند، گام‌های قاطعی برای جلوگیری از «اخاذی» هسته‌ای ایران بردارند.
در پاسخ به این توئیت پومپئو، همکار ایرانی او محمدجواد ظریف روز شنبه توئیت کرده‌است که «آقای پومپئو، شما اصلاً می‌دانی معنی 'متمدن' چیست؟ آیا فرستادن پهپاد بر سر عروسی‌ها برای کشتن مردم بیگناه است؟ یا دزدی دریایی در آب‌های آزاد؟ شاید هم‌معنی‌اش ریختن سلاح‌های مرگبار به یک منطقه برای دامن زدن به جنگ‌های غیرانسانی است؟ یا معنی‌اش یک کشور هزاران‌ساله است که قرن‌هاست به هیچ‌کس حمله نکرده.» در جواب ظریف، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه توئیت کرده‌است: «آیا وزیر خارجه بزرگترین حامی تروریسم در جهان، دار زدن همجنسگرایان با جرثقیل، سنگسار زنان، سرکوب اقلیت‌ها، مجاز کردن ازدواج دختران ۹ ساله و بازداشت معترضین به حجاب اجباری را نشانه تمدن می‌داند؟ بیخود نیست مردم ایران از این رژیم واپسگرا متنفرند». مورگان اورتگاس روز چهارشنبه ۱۳ شهریور نیز در واکنش به اظهارات دیگری از محمدجواد ظریف در توئیتی نوشته بود: «پس از ناکامی در راهزنی دریایی، مقامات ایران آشکارا به باج‌گیری متوسل شده‌اند - ۱۵ میلیارد دلار به ما بدهید وگرنه ما توسعه هسته‌ای را بیشتر خواهیم کرد.»
 
محمدجواد ظریف روز چهارشنبه در توئیتی دولت آمریکا را به «باج‌‌دهی» متهم کرده و نوشته بود که ایالات متحده برای ضبط و مصادره نفت ایران به پیشنهادهای «چند میلیون دلاری» و تهدید متوسل شده است.
+33
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  از نظر اخوند و ظریف تمدن یعنی فرهنگ عرعری و جریان بنی قریظه:/جریان بنی قریظه هم اینست:. محمد درپی گرفتن جزیه و خمس و باج از یهودیان بود و تصور میکرد که ان ها گنج دارند. پس به انجا یورش برد. بعد از چند روز جنگ یهودیان امان خواستند و محمد امان داد. ولی وقتیکه تسلیم شدند خلف وعده کرد و تمام مردان قبیله را که تواریخ تعداد ان ها را 700 تا 900 نفر ذکر کرده اند سر برید/. موضوع به اینجا خاتمه نیافت و به طمع یافتن گنج رئیس قبیله را انقدر شکنجه داد (با دست های مبارک!) تا رئیس قبیله زیر شکنجه جان داد/ ابعاد زشتکاری محمد وقتی فجیع تر میشود که از شدت غضب و نیافتن گنج های خیالی اش، به تعرض به بیوه ی بدبختی که شوهرش را زیر شکنجه به دست خودش کشته بود و برادر و پدر و مادر و تمام اقوامش را به فرمان او گردن زده بودند، جلوی چشم تمام سربازانش پرداخت ....تا ابوبکر از شدت شرمساری چادری بر روی محمد می اندازد. بعد هم زن ها و کودکان بخت برگشته و بی گناه را هم بعنوان برده می فروشد. عرعری با همینگونه جنایت ها به مملکت ایران فائق امدند و هنوز هم گرفتار فرهنگ نداشته ی انان هستیم
  3
  28
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا

  یاد بگیرید از تمدن آخوندی اشاعه خرافات٫اعدامهایه ضد انسانی فحشا اختلاس تفتیش عقاید ووواین است تمدن ایرانی اسلامی خار را که در جشم خودت است را بیرون بیار وبعد میتوانی خاری که درچشم دوستت است بیرون بیاری.
  1
  21
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  تمدن هرچی هست رفتن با پای چپ تو مستراح و روزی ١٧ بار باسن هواکردن نیست. شما لطفا خودتون رو در تمدن نپلکونین.
  1
  30
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این تازی پرستان مرتجع و واپسگرا ,نان را به نرخ روز میخورند . در عمل متنفر از تمدن ایرانزمین ؛ اما در کل کل کردن با غرب مدافع گذشته این خاک هستند
  0
  16
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.