اتباع خارجی قاچاقچی سوخت در هرمزگان دستگیر شدند

العربیه :فرمانده دریابانی هرمزگان ایران از کشف و دستگیری عده‌ای از اتباع خارجی که اقدام به قاچاق سوخت از این کشور می‌کردند خبر داد.
 
عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور ایران، پیش از این، با دادن اولتیماتوم جدی در رابطه با قاچاق سوخت از تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از قاچاق این کالا خبر داده بود، اما طی ماههای اخیر قاچاق سوخت ادامه داشته است. حسین دهکی، فرمانده دریابانی هرمزگان، شنبه 7 سپتامبر 2019، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ارزش ریالی گازوئیل توقیف شده در یدک کش خارجی، «322 میلیارد و 712 میلیون ریال» بود.
 
او قاچاقچیان سوخت را از اتباع خارجی دانست و محل توقیف آنها را آب های سیریک عنوان کرد.
 
مطابق گفته فرمانده دریابانی هرمزگان، 12 نفر از متهمان، تبعه کشور فیلیپین هستند که دستگیر و اقدامات قانونی برای آنها در حال پیگیری است.
 
دهکی، مقدار سوخت کشف شده را 283 هزار و 900 لیتر اعلام کرد.
 
حیدر میرزایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان نیز پیش از این، از کشف حدود 23 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در مسیر زاهدان به میرجاوه خبر داده بود که در پی آن، قاچاقچی سوخت به ضبط گازوئیل‌ها و مخازن مکشوفه و پرداخت مبلغ یک میلیارد و 69 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، در مواردی قاچاق سوخت قربانی نیز گرفته است.
 
غلامرضا توکلی، فرمانده انتظامی سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان، ماه گذشته از برخورد یک دستگاه وانت حامل سوخت قاچاق با یک دستگاه وانت دیگر در محور خاش-پسکوه خبر داد که منجر به مرگ چهار نفر شد.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.