مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ پیروزی قاطع فرانسه و انگلستان، نزدیک شدن رونالدو به رکورد دایی

یورونیوز :در سومین شب از مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۰، انگلستان موفق شد به بردی قاطع دست یابد.

در شب سوم از دور چهارم مسابقات مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در گروه نخست، شنبه شب ۷ سپتامبر، انگلستان موفق شد در دیداری راحت با نتیجه ۴-۰ بلغارستان را شکست دهد. گل‌های سه‌شیرها را در این دیدار هری کین ۳ بار (دو پنالتی) و رحیم استرلینگ به ثمر رساندند. 
در دیگر مسابقه این گروه، کوزوو در کمال شگفتی موفق شد با نتیجه ۲-۱ از سد تیم قدرتمند جمهوری چک عبور کند.
 
در پایان مسابقات امشب، انگلستان با ۳ بازی و ۹ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های کوزوو و جمهوری چک با ۴ بازی و به ترتیب ۸ و ۶ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.
 
از گروه بی این مسابقات هم دو بازی برگزار شد و پرتغال توانست در دیداری دشوار در خانه صربستان با نتیجه ۴-۲ حریف قدرتمند خود را شکست دهد و به نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها دست یابد. در این دیدار کریستیانو رونالدو توانست یکی از گل‌های تیم ملی کشورش را به ثمر برساند تا فاصله خود را با علی دایی در فهرست گلزنان ملی تاریخ فوتبال جهان کاهش دهد. 
در دیگر دیدار این گروه اوکراین در دیداری نه چندان دشوار موفق شد در خانه لیتوانی میزبان خود را با نتیجه ۳-۰ شکست دهد.
 
در پایان دیدارهای امشب اوکراین با ۵ بازی و ۱۳ امتیاز صدرنشین است و پرتغال با ۳ بازی و ۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد. 
از بازی‌های گروه اچ هم، فرانسه با گلباران حریف نه چندان قدرتمند خود، یعنی آلبانی موفق شد به امتیاز ۱۲ دست یابد. در این مسابقه خروس‌ها که میزبان بودند با گل‌های کینگزلی کومن (۲ بار) اولیویه ژیرو و جاناتان ایکونه به نتیجه ۴-۱ حریف خود را شکست دهند.
 
از حاشیه‌های این دیدار، پخش اشتباهی سرود کشور آندورا به جای آلبانی در ابتدای مسابقه بود. بازیکنان آلبانی در اعتراض به این موضوع اعلام کردند تا زمان پخش سرود ملی کشورشان حاضر به شروع بازی نیستند. پس از دقایقی سرود آلبانی به درستی در استادیوم پخش شد اما باز هم در اتفاقی عجیب گوینده ورزشگاه، به اشتباه از طرفداران تیم ملی ارمنستان به خاطر این موضوع عذرخواهی کرد. 
در دیگر دیدار این گروه، ترکیه توانست در دیداری دشوار با نتیجه ۱-۰ بر آندورا غلبه کند. همچنین ایسلند هم با نتیجه ۳-۰ از سد مولداوی گذشت.
 
در پایان دیدارهای امشب که شب پنجم این گروه پر هیجان به شمار می‌رفت، فرانسه، ترکیه و ایسلند هر سه با ۱۲ امتیاز و بنا به تفاضل گل در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.