عبدالله السویدی ، نواده اولین پادشاه سوئد که در مسجد النبی درس اسلام می‌دهد

العربیه :مدیریت مسجد النبی از دکتر عبدالله السویدی، نواده گوستاو اول، نخستین پادشاه سوئد خواست تا در این مسجد به زبان انگلیسی درباره اسلام سخنرانی کند. این تصمیم از آن رو اتخاذ شد که پیامبر اسلام نیز در این مسجد به تدریس اسلام می‌پرداخت.
 
به گزارش وبگاه «اسکاندیناویا دیلی‌نیوز» مدیریت مسجد الحرام در حال بررسی طرحی است که به حجاج و عمره‌گذاران سوئدی به زبان سوئدی اسلام تدریس شود. در صورت اجرایی شدن این طرح، این اولین بار خواهد بود که در مسجد النبی و جایی که روزی پیامبر اسلام به تدریس آموزه‌های آسمانی می‌پرداخته، به زبان سوئدی درس اسلام داده می‌شود.
 
دکتر عبدالله السویدی در استکهلم پایتخت سوئد به دنیا آمد و از نوادگان دختری گوستاو واسا اولین پادشاه این کشور است. پدر بزرگ دکتر عبدالله استاد تاریخ دانشگاه‌های سوئد است و در حال حاضر در قصر پادشاهی سوئد فعالیت می‌کند. پیشینه فرهنگی و تاریخی خانواده این شاهزاده سوئدی او را به مطالعه و پژوهش درباره سایر ادیان واداشت. عبدالله در ماه رمضان سال 2002 به اسلام گروید. او پس از آن به تحصیل در زبان عربی و شریعت اسلامی پرداخت. او دکترای خود را از دانشگاه اسلامی مدینه گرفته و متخصص نقد الحاد و بی‌دینی شد و سخنرانی‌های متعددی در شهرها و کشورهای مختلف در این‌باره ایراد کرد.
 
گوستاو یکم، جد بزرگ دکتر عبدالله السویدی در ماه می 1496 به دنیا آمد و سپتامبر 1560 از دنیا رفت. او در 6 ژوئن 1536 به پادشاهی رسید و 37 سال پادشاه سوئد بود. مردم این کشور او را مؤسس سوئد مدرن می‌دانند و او را ملقب به پدر ملت کرده‌اند. او دوست داشت که خودش را با حضرت موسی مقایسه کند، زیرا که اعتقاد داشت هردوی آنان مردم را از سلطه بیگانگان آزاد کردند.
+0
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  اگر متخصص نقد الحاد است ریچارد داوکینز و استفان هاوکینز را مسلمون می کرد. یا حداقل باهاشون مناظره می کرد. زیره به کرمان آورده این لارنس عربستان؟!
  5
  33
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان

  عجب احمقی و کودنی بوده که به اسلام گرویده
  4
  38
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  حتما که از نظر عقلانی شیرین میزند و هنوز گرمه و نفهمیده که از چاله ی مسیحیت افتاده به چاه عمیق فساد اسلامی
  2
  26
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  خانه از پای بست ویران است در اینجا صدق میکند بدین معنی متن خبر حاکی است که پیغمبر اسلام در این مسجد اسلام را تدریس میکرده. اخر ادم حسابی پیغمبر عظیم الشان اسلام اصلا سواد نداشته. ان بیچاره بدلیل ازدواج با یک زن ثروتنمد گور خودش را کند . یعنی بدلیل زشسدن به پول گدا گرسنه ها دنبالش راه افتادند و با پیشنهاد عمر حزب اللله را تشکیل دادند و انگاه بجان مردم افتادند. پیغمبر عظیم الشان اصلا تاریخ تولد خوش را نمیدانست . اقای پادشاه زاده سوئد لطفا توجه کنید
  0
  17
  یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.