عکس‌های ماهواره‌ای: «آدریان دریا ۱» به بندر طرطوس سوریه رسیده است

یورونیوز :یک شرکت ماهواره‌ای آمریکایی توانست روز جمعه ۶ سپتامبر از موقعیت دریاییِ جدید نفت‌کش «آدریان دریا ۱» عکس‌هایی تهیه کند.
 
تصاویر گرفته شده توسط شرکت ماهواره‌ای «Maxar Technologies Inc» که در بخش فناوری‌های فضایی فعال است، این نفت‌کش را در منطقه‌ای نزدیک به بندر طرطوس سوریه نشان می‌دهد.
 
اهمیت این عکس‌ها از آن روست که برای مدت چهار روز هیچ اطلاعی از وضعیت «آدریان دریا ۱» در دست نبود و اطلاعات سایت‌های ردیابی کشتی‌ها نیز حاکی از آن بود که فرستنده این نفت‌کش، در زمان حرکتش در دریای مدیترانه به سمت آب‌های غرب سوریه خاموش شده است.
 
این نفت‌کش آخرین سیگنال اعلام موقعیت خود را روز دوشنبه در ساعت ۱۵:۵۳ به وقت گرینویچ فرستاده بود؛ یعنی زمانی که در مکانی میان قبرس و سوریه قرار داشت.
 
از آنجا که به گفته ایران نفت این تانکر فروخته شده، گمان می‌رود که «آدریان دریا۱» در تلاش برای انتقال بخشی از محموله نفتی خود به کشتی یا کشتی‌های دیگری باشد.
نفت‌کش «آدریان دریا ۱» حامل ۲.۱ میلیون بشکه نفت خام ایران، در هفته‌های اخیر در مرکز اختلافات ایران و کشورهای غربی قرار گرفته است. این نفتکش پیش‌تر در ۴ ژوئیه به ظن صدور نفت به سوریه توسط نیروی دریایی بریتانیا در جبل‌الطارق توقیف شده بود و درنهایت نیز به گفته مقامات جبل‌الطارق، رفع توقیف نفت‌کش پس از آن صورت گرفت که تهران تضمین‌هایی کتبی و رسمی مبنی بر عدم تخلیه نفت در سوریه به آنها ارائه داده است.
 
واشنگتن به تمام کشورها هشدار داده که کمک به این نفت‌کش به منزله حمایت از سازمان‌های تروریستی است و وزارت خزانه داری آمریکا نیز روز جمعه نفت‌کش «آدریان دریا ۱» را در فهرست سیاه خود قرار داد.
+28
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این نشان دهنده بیابرویی و دروغگویی رژیم در سطح جهانی است ، هزارو قسم به حضرت عباس و دم عاقا داعشعلی خوردند که این کشتی سوریه نمیره، حالا میگن کلشتی را متاسفانه مسؤلین مملکت سقت پرستان مثل ناموس خودشون به حساب اوردند و فروختند البته با قیمته صیغه های مشهد. فردا ظریف خوشخنده و میاد و به مردم میگهه کشتی لب مرز سوریه پنچر شد مجبور شدیم نفتش را بریزیم به حساب اسماء جون، چون بعد از سفر پاریسش یکل کلکسیون جواهر خریده بود که بیچاره کلی بدهکار شده...اینها خودشون بیابرو هستند به این خاطر ابرو و حیثیت ایرانی زیاد براشون مهم نیست که به اسم ملت ایران قول میدن ولی بخاطر مادر چاوز یا اسماء جون اسد زیر حرفشون میزنند.
  2
  10
  شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.