هشتاد درصد داروهای چینی وارد شده به ایران تقلبی هستند

آمد نیوز :تحقیقات علمی و رسانه‌ای دولت چین که طی سال‌های گذشته در آن کشور جنجال‌های فراوانی را ایجاد کرده، مشخص می‌کند که ۸۰٪ داروهای ساخته شده در این کشور تقلبی هستند. افشای این تحقیقات طی ماه‌های گذشته در رسانه‌های کشور چین، جنجال‌های بسیاری را ایجاد کرده و با واکنش شدید افکار عمومی، پزشکان چینی هزاران تن را در آن کشور اخراج کردند. 
 
در این سو، «سعید نمکی» در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۷ به عنوان وزیر بهداشت انتخاب شد. وزیر بهداشت جمهوری اسلامی خود داروساز است و طی سال‌های گذشته به عنوان مافیای واردات دارو در کشور شناخته می‌شود. 
 
پس از آن که «سعید نمکی» از فساد گسترده در وزارت بهداشت پرده‌برداری کرد، در جلسه‌ای خصوصی در مجلس شورای اسلامی گفت که تخلف ۵۰ هزار میلیارد تومانی در وزرت بهداشت وجود دارد و اکثر شرکت‌های وابسته که دارو را به داخل ایران وارد می‌کنند، به آقایان از ما بهتران وصل هستند. 
 
این سخنان «سعید نمکی» هر چند بعدا به دروغ تکذیب شد، اما موج جدیدی را در مجلس شورای اسلامی به وجود آورد که تبعات این موج به رسانه‌ها و وزارت بهداشت هم کشیده شد. هدف «سعید نمکی» از بیان این سخنان، تخریب مافیاهای فعال در امر واردات دارو در ایران بود. دریغ از آن‌که خود او از همه‌ی این مافیاها آلوده‌تر است. 
 
منابع خبری «آمدنیوز» می‌گویند: «سعید نمکی» پس از تصدی پست بهداشت در اقدامی عجولانه تمامی اجناس تقلبی چینی که پس از افشای تقلبی بودن آن در رسانه‌های آن کشور، افتضاح اجتماعی به بار بار آورده و دولت چین قصد نابودی آن‌ها را داشت، طی لابی‌گری با مقامات چینی به ایران وارد کرد. 
 
«نمکی» اعتقاد داشت که در وضعیت بحرانی کنونی، بهتر است مردم ما فکر کنند داروهای ما به راحتی در ایران پیدا می‌شود ولی دریغ از آن‌که نه تنها این داروها هیچ کاربردی در سلامتی مردم ندارد، بلکه باعث گسترش روز افزون بیماری‌های جانبی دیگری نیز می‌شود. 
 
«منابع آگاه آمدنیوز» گزارش می‌دهند گزارشات و تخلفات متعدد «سعید نمکی» وزیر بهداشت دولت روحانی روانه قوه قضائیه شده، ولی چون وی در حال حاضر از مافیای قدرت داروی ایران است، به سختی می‌توان او را پای میز محاکمه کشاند. 
 
تیم آمدنیوز درصدد است به تخلفات و پرونده‌ی «سعید نمکی» در واردات داروهای تقلبی به ایران و پرونده‌ی وی دسترسی پیدا کرده و آن را برای اطلاع عموم مردم و مسئولان خفته‌ی کشور منتشر کند
+43
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  آنتی خرافه - کلن، آلمان
  قبول باشه، مهم این بود که بودجه و پول اختصاص یافته وارد حساب های عاقایان بشود و پورشه مدل ۲۰۰۸ عاغازاده ها تبدیل به مدل ۲۰۱۹ بشود و چندین ویلا در فرشته و الهیه و لواسانات به دارایی عاغایان جانی اضافه شود. جان مردم کی برای این مزدوران تازی مهم بوده. جیب بری عسلامی به تاریخ نشان داد که وقتی گرسنه هاو عقده ای ها به قدرت برسند چه بلایی میتوانند بر سر یک جامعه و کشور بیاورند. البته سرخوشی ملت ایران هم کمک بسزایی بود. شما خودتو ناراحت نکن پاشو برو زنجیرتو بزن و برای بار هزارم برای مظلومت حسین بزن تو سر و صورتت و مثل اسب شیهه بکش.
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  معلوم نشد ۸۰٪ داروها توی چین تقلبی هست! یا ۸۰٪ داروهای چینی که وارد شده تقلبی هست! پروردگارا یه سواد به این آمدنیوز و منابع آگاهش بده یک پولی هم به من
  10
  6
  ‌چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  حالا حساب کن چند میلیون دلار وزیر بهداشت بجیب زده که البت اگر سهم سپاه و دیگران را نداده باشه,تا همین عید بازداشت میشه
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.