«الحیات»: از دیدار احتمالی ترامپ و روحانی، حاکمان عرب با نگرانی دست روی قلب خود گذاشتند

انتخاب: فیصل العساف در الحیات نزدیک به عربستان سعودی نوشت: پس از مطرح شدن بحث امکان دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا، بسیاری از حاکمان عرب، با نگرانی دست روی قلب خود گذاشته و از شکل گیری تفاهم‌هایی بین واشنگتن و تهران، در آینده، بیمناک شدند.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: در این میان، برخی از تحلیلگران تصریح می‌کنند که نباید مانند سعودی‌ها فکر کنیم؛ بدین معنا که مسائل سیاسی را با عواطف خود تحلیل کرده و از توانایی‌های ایران در مذاکره، غافل شویم.
 
باید گفت: زمینه زیادی برای تفکر در این باره وجود دارد؛ عربستان انقلابی برای صادر کردن ندارد، از یک سو با تروریسم مبارزه می‌کند و از سوی دیگر، توانسته است زمام اقدامات در آمریکا را بار دیگر در دست گرفته و آن را از سیاست اوباما دور کند. شاهد این امر، خروج آمریکا از توافق هسته ای، ایستادگی سازنده آمریکا در کنار عربستان، در مساله خاشقچی و برطرف کردن اتهاماتی است که در این باره متوجه عربستان سعودی می‌شد.
 
همانطور که نباید دعوت جوزف دانفورد برای تشکیل ائتلاف نظامی دریایی برای مقابله با ایران را نادیده بگیریم. این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا در مورد تحرکات نیروهای نزدیک به ایران در عراق، هشدار داده و از پاسخ مستقیم ایالات متحده به آنها، سخن گفت و به طور کلی، آمریکا با محاصره اقتصادی ایران، تهران را در شرایطی سخت قرار داده است.
 
این رسانه نزدیک به سعودی در ادامه مدعی شده است: ایران می‌خواهد از این شرایط سخت خارج شود؛ از این رو، گامی را به جلو می‌گذارد و از نشستن سر میز مذاکره با ترامپ در حاشیه مجمع سازمان ملل در ماه آینده می‌گوید و دوباره، یک گام به عقب برداشته و امیدوار به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است. در هر صورت، ایران به موضع فرانسه در حمایت از مذاکره متکی نیست؛ چرا که جوهر قلم وزیر خارجه فرانسه، دومینیک دو ویلپین، در دفاع از عراق، در شورای امنیت سال ۲۰۰۳ و مخالفت وی با حمله به این کشور، هنوز خشک نشده است و ایران طرفی است که می‌تواند جهان را از نتیجه آن آگاه کند.
+2
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  حالا خوبه که حاکمان نگران عرب ، دستشان را رو جای دیگر نگذاشتند ، استغفرالله
  4
  23
  ‌سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  حالا چون این حاکمان عرعر دستشون را اونجاشون گذاشتند! روحانی باید مذاکره کند!؟
  9
  2
  ‌سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  عربها لازم نکرده ترسی به دلشان افتاد از اینکه ریس جمهور رژیم اخوندی در اینده نزدیک با ترامپ دور یک میز می نشیند و مذاکره خواهد کرد. اولا" مذاکره ای بین رژیم اخوندی و امریکا صورت نخواهد گرفت دوما"اگر چنین مذاکره ای رخ هم دهد امریکا با 12 شرطیکه برای رژیم اخوندی ایران در نظر گرفته نظام ایران را اچماس خواهد کرد .
  1
  4
  ‌سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  واقعا بعضیها خیلی بیشرم تشریف دارند، شما فکر کردید اتحاد این اعراب بیمصرف با ترامپ کمتر از اتحاد ترامپ بی مصرف و اخوندهای تخمه صیغه سقط پرست دزد برای ایران و ایرانی مضر است،همسفره شدن علنی «چون در خفا همشون سر شون تو اخوری است که جیب ملت ایران اونو پر میکنه »این گله دزد اشغالگر ایران با ترامپ باعث میشه که ایران فعلی نه تنها بین چین و روسیه و هند و بلاد فخیمه و هند تقسیم بشه که در این وسط یک مفتخور دیگر مثل ترامپ بیاد سر این خوان و دعوای او باهمسفرگیهاش باعث نابودی کامل ایران نبشه
  2
  1
  ‌سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  آغا چی که بیچاره دستش را گذاشته پشتش نگران یک۰۰۰۰قهرمانانه دیگه س
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.