فدراسیون بین المللی جودو نام توئیتر خود را به نام «من از ملایی حمایت می‌کنم» تغییر داد

صدای آمریکا :اکانت رسمی فدراسیون بین المللی جودو در توئیتر نام خود را به «من از ملایی حمایت می‌کنم» تغییر داد.
 
حساب کاربری فدراسیون بین المللی جودو با تغییر نام کاربری خود به هشتگ «من از ملایی حمایت می‌کنم» روز دوشنبه ۱۱ شهریور، لینک یک گزارش را در یکی از پست‌ها با عنوان «داستان واقعی از یک مبارزه برای زندگی» قرار داده است.
  فدراسیون بین المللی جودو قرار است امروز بیانیه ای رسمی در‌باره فدراسیون جودو ایران و موضوع سعید ملایی منتشر کند.
 
پیش از این رئیس فدراسیون جهانی جودو اعلام کرده بود که سعید ملایی می تواند در المپیک زیر پرچم دیگری به جز ایران در المپیک ژاپن شرکت کند.
 
سعید ملایی هفته گذشته در جریان مسابقات جهانی جودو، در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۱ کیلوگرم از حریف بلژیکی شکست خورد تا با حریف اسرائیلی در فینال روبرو نشود. دارنده مدال طلای جهان در رده بندی نیز ناباورانه از حریف گرجستانی خود شکست خورد و پس از آن، راهی آلمان شد.
 
این ورزشکار در یک مصاحبه تایید کرد که پیش از مسابقات نیمه نهایی، رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری و محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در تماس تلفنی از او خواستند مقابل حریف اسراییلی مسابقه ندهد و مسابقه‌هایش را طوری ترتیب بدهد که فدراسیون جهانی جودو متوجه نشود او قصد امتناع از مسابقه با حریف اسرائیلی را دارد.
 
این در حالی است که پیشتر فدارسیون جهانی جودو با انتشار تصویری از یک نامه که به امضای رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو رسیده، اعلام کرده بود که براساس یک «توافق تاریخی» جودوکاران ایران قرار است بدون تبعیض در تورنمنت‌های جهانی و المپیک با همه ورزشکاران پیکار کنند.​
 
ورزشکاران ایرانی از زمان انقلاب سال ۵۷ از رویارویی با ورزشکاران اسرائیل خودداری می‌کنند. این مساله در چند سال اخیر موجب حساسیت فدراسیون‌های جهانی شده است و به همین دلیل ورزشکاران ایرانی عموما زمانی که قرار است با ورزشکاران اسرائیل رقابت کنند، به بهانه‌هایی چون مصدومیت یا بیماری از دیدار با آن‌ها خودداری می‌کنند.
+63
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ننگ به نظام کفتاری اسلامی حاکم بر ایران .مثل سگ از اسرائیل میترسند که حتی اجازه نمیدهند ورزشکاران با اسرائیل رودرو شوند این نشانه ترس از این کشوره
  1
  32
  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.