تبلیغ عطر فرانسوی «دیور» با حضور جانی دپ جنجالی شد؛ منتقدان آن را توهین به بومیان آمریکا می‌دانند

صدای آمریکا :یک آگهی بازرگانی برای عطر جدید «سُووَژ» از خانه مد فرانسوی «کریستین دیور» اعتراض منتقدان را به دنبال داشته و آن را نسبت به بومیان آمریکا توهین آمیز و حتی نژادپرستانه توصیف کرده‌اند.
 
استفاده از تصاویر سرخپوستان آمریکا همراه با استفاده مکرر از کلمه «سووژ» -که در فرانسوی به معنای وحشی است- در شبکه های اجتماعی، انتقادات تند و تیزی را بر انگیخت.
 
اولین محصول شرکت دیور با همین نام (سووژ)، یک ادوکلن مردانه بود که جانی دپ، بازیگر آمریکایی در آگهی های تجاری آن ظاهر شده بود
ولی اکنون عطر زنانه آن که به زودی به بازار می آید، با آگهی تبلیغاتی که در آن رقصندگان سرخپوست را در حال رقصیدن با نوای طبل بومی نشان می دهد، به خاطر استفاده نامناسب از فرهنگ، خشم خیلی ها را به دنبال داشته است.
خانه مد فرانسوی دیور که در سال ۱۹۴۶ توسط طراح مد کریستین دیور تأسیس شد، سال گذشته نیز به خاطر استفاده نادرست از فرهنگ بومیان مکزیک مورد سرزنش قرار گرفت.
+2
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان
  افسوس از فرهنگ سرخپوستها که فاقد »خط« بودند که نتوانستند علم ماورای طبیعی / فرازمینی خود را به قلم آورند و شاید هم حکتمی بود که اینگونه باشد زیرا آن علم و دانشی که از راه تله پاتی با فرازمینی ها داشتند و هم امنون دارند، زبانزد پژوهشگران عصر جدید است. و قبلا هم در کامنت قبلیم نوشتم که فرانسوی فاشیست تشریف دارند و این گزارش دالی بر ادای و شناخت من از آنان.
  7
  4
  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  boysboys - مونیخ، آلمان
  این افراد خل وچلی که این حرفهای بی معنی رو راه انداختند خبر نداشتن که جانی دپ خودش اجداد سرخپوست داشته وتتوی سرخپوستی هم داره.بعد اومدن بخاطر یه عکس تبلیغی ادکلنی که خیلی معروفه و سالهاست جانی دپ تبلیغش میکنه این حرفهای ابلهانه رو زدن.
  3
  3
  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.