تقویت واحدهای نظامی اسرائیل در مرز لبنان و سخنان تهدیدآمیز نصرالله

دویچه وله :ارتش اسرائیل نیروهای خود در مرز لبنان را تقویت کرده زیرا تهدید حزب‌الله لبنان را جدی تلقی می‌کند. حسن نصرالله، رهبر حزب شیعه مورد حمایت جمهوری اسلامی طی سخنانی گفت که این جنبش موشک‌های نقطه‌زن بسیاری در اختیار دارد.
 
ارتش اسرائیل روز شنبه ۳۱ اوت (۹ شهریور) با اعلام اعزام نیروهای تقویتی به مرزهای لبنان افزوده است که طی هفته گذشته "نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و سرویس‌های امنیتی آمادگی خود را برای سناریوهای مختلف در حوزه فرماندهی مناطق شمالی بهبود بخشیده‌اند".
 
حزب‌الله لبنان هفته گذشته اسرائیل را متهم به حمله پهپادی به مناطقی در جنوب بیروت کرد که کانون حزب‌الله است، و گفت که انتقام آن را خواهد گرفت.
 
اسرائیل موشک‌های نقطه‌زن و هدایت‌شونده حزب‌الله لبنان که از سوی جمهوری اسلامی برای این جنبش شبه‌نظامی شیعه ارسال شده را خطری جدی برای موجودیت اسرائیل می‌داند.
 
از سوی دیگر اسرائیل طی هفته‌های گذشته پایگاه‌های نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و انبارهای تسلیحاتی آن را در سوریه بمباران کرده بود.
 
اسرائیل حزب الله لبنان و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را متهم می‌کند که در لبنان موشک‌های نقطه‌زن هدایت‌پذیر تولید می‌کنند.
نصرالله: به قدر کافی موشک نقطه‌زن در اختیار داریم
حسن نصرالله، رهبر جنبش شیعه حزب‌الله لبنان روز شنبه ۳۱ اوت طی سخنانی قاطعانه ادعای اسرائیل را رد کرد که حزبش دارای کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن در لبنان است. او ادعای اسرائیل را "کذب" و "خطرناک" خواند.
 
به گزارش جروزالم پست، با این حال حسن نصرالله گفته است حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل به قدر کافی موشک‌های کوچک و بزرگ نقطه‌زن هدایت‌پذیر در اختیار دارد.
 
به گزارش رویترز، این گونه موشک‌های نقطه‌زن که حزب‌الله مدعی است آنها را در اختیار دارد، می‌توانند در یک برخورد جنگی، قدرت نظامی اسرائیل را به چالش بکشند؛ زیرا آنها قادرند زیرساخت‌های اسرائیل را از کار بیندازند.
 
حسن نصرالله در سخنانی خود که از شبکه تلویزیونی حزب‌الله پخش می‌شد تأکید کرد که اسرائیل باید تاوان حمله پهپادی خود به یک مرکز حزب‌الله در بیروت را بپردازد.
 
نصرالله افزود که پاسخ به اسرائیل در دست فرماندهان میدانی است و آنها می‌دانند چه باید بکنند و مرزها کجاست.
 
ارتش دفاعی اسرائیل چند روز پیش با اعلام هویت فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران مستقر در لبنان که زیر نظر قاسم سلیمانی عمل می‌کنند، در میدان رویارویی با اسرائیل حضور دارند.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  خرص الله از این علطهای زیادهی خیلی میخوره، اونکه هیچ اربابش داعشعلی و تمام ۴ پاهای تروریست سپاه عرضه ندارند به سیم خاردارهای مرزی اسراییل نگاه کنند!
  0
  12
  یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.