نظر مشترک «ایلان ماسک» و «جک ما»: به جای هوش مصنوعی نگران کاهش رشد جمعیت باشید

ایلان ماسک و جک ما در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی - شانگهای، چین - ۲۹ اوت ۲۰۱۹ صدای آمریکا :وقتی صحبت به آینده بشریت می کشد، «ایلان ماسک» مؤسس و مدیر عامل اجرایی شرکت خودروسازی «تسلا» و «جک ما» مؤسس شرکت تجارت الکترونیک «علی بابا» بر سر این که آیا مردم باید نگران توانایی های هوش مصنوعی باشند یا نه، هم عقیده نیستند. آقای ما نسبت به هوش مصنوعی خوشبین است، در حالیکه آقای ماسک بیشتر دید «آخرالزمانی» به آن دارد.
 
هرچند، به گزارش شبکه «سی‌ان‌بی‌سی»، هر دو میلیاردر بر سر یکی از بزرگترین مشکلاتی که بشر در آینده با آن روبرو خواهد شد هم عقیده هستند و آن کمبود جمعیت است.
 
«ماسک» و «ما» که هفته گذشته در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی در شهر شانگهای چین بسر می بردند گفتند که بیشتر نگرانی مردم تا ۲۰ سال آینده باید سقوط نرخ جمعیت باشد تا نگرانی های مربوط به هوش مصنوعی.
 
طبق تحلیل اخیر داده های جمعیت جهانی سازمان ملل متحد از مرکز تحقیقات «پیو»، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۷۰ نرخ زاد و ولد کاهش یابد و قادر به جایگزین کردن نسل های پیشین نباشد. نرخ فعلی جایگزینی جهانی جمعیت ۲.۱ تولد است. نرخ زاد و ولد جهانی فعلی ۲.۵ است ، اما پیش بینی می شود که تا سال ۲۱۰۰ به ۱.۹ کاهش یابد.
 
نرخ زاد و ولد منطقه به منطقه فرق می کند، ولی قاره آفریقا تنها منطقه در جهان است که انتظار می رود تا سال ۲۱۰۰ «رشد قوی جمعیت» داشته باشد.
+6
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان
  طبق گزارش 10 سال گذشته، کره زمین قادر به تغذیه 20 میلیارد نفر خواهد بود اگر آدم آدم شود و از آن بخوبی استفاده شود! آفریقا فقط اسمش بد در رفته همانند کشور ایران که در اذهان عمومی یک کشور کویریست که نیست و آفریقا هم همینطور، قاره بسیار پر محصول و غنی از نیروی انسانی و طبیعی! این دو نفر فقط ژست نخبگان را بخود گرفتند همانند دختر سوئدی ناجی کره زمین! ما امثال فقط 27 روز آفتاب داشتیم. یک چرخه طبیعی که عصر ما زیاد آنرا بزرگ نمودند.
  4
  8
  یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.