نتانیاهو به ماکرون:‌ اکنون بدترین زمان ممکن برای گفت‌وگو با ایران است

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز جمعه ۳۰ اوت در گفتگویی تلفنی با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از وی خواست تا از گفت‌وگویی دیگر با مقامات ایران حذر کند.
 
در حالی که رهبران اروپایی در تلاش برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند، آقای نتانیاهو در گفت‌وگوی تلفنی خود به امانوئل ماکرون گفت :« زمان فعلی، دقیقا زمان خوبی برای گفتگو با ایرانی که به فعالیت‌های تهاجمی خود در منطقه می افزاید، نیست.» امانوئل ماکرون روز یکشنبه با دعوت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به شهر بیاریتز فرانسه، جایی که نشست گروه هفت در جریان بود، خبرساز شد.
 
رئیس جمهوری فرانسه امیدوار است تا با میانجیگری و مذاکره، راه را برای دستیابی به توافق و تنش‌زدایی هموار کند؛ تنش‌هایی که دور جدید آن بدنبال خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام بین واشنگتن و تهران آغاز شده و کشورهای اروپایی حامی حفظ برجام را نیز درگیر کرده است.
 
بنیامین نتانیاهو اما که حامی سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست خواهان اعمال تحریم‌های هرچه بیشتر به تهران است.
 
ارتش اسرائیل دیروز اعلام کرد که ایران در پی تجهیز حزب الله لبنان به موشک‌های نقطه‌زن است. نخست وزیر اسرائیل یک روز بعد در گفتگوی تلفنی خود همچنین به آقای ماکرون گفت: « اسرائیل در برابر هر حمله‌ای از خود دفاع خواهد کرد و مانع دستیابی دشمنانش به تسلیحات هسته‌ای خواهد شد تسلیحاتی که با آن در پی نابودی اسرائیل هستند.»
 
امانوئل ماکرون اخیرا گفت که ابتکارات و تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه برای دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران ممکن است به نتیجه برسد و چنین گفتگو و دیداری در «چند هفته آتی» میسر شود.
+13
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  دقیقا دو کشور از 235 کشور یکی ایران که حذف اسراییل رو اداعا میکنه و یکی اسراییل که عنتر هر سیرک اقتصادی و تهاجم و تجاوز در دنیاست هر دو ایدولوژی مذهبی مدیریتشون میکنه هر دو اگر از دست مذهب رها بشن بهترین کشورها خواهند بود.
  1
  3
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان
  نتانیاهو، خدا سایه ات را از سر ایران کم نکنه!
  3
  3
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::scandal - برلین، آلمان::]. آآآممممممممممممممممیییییییییین
  0
  1
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.