تراکتور سازی پس از ۱۶۳۷ روز طلسم پرسپولیس را شکست

 از آخرین بار که تراکتور بر پرسپولیس غلبه کرد ۱۶۳۷ روز می‌گذشت در یکی از مهم‌ترین بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران، تراکتور در حضور بیش از ۵۰ هزار تماشاگر با یک گل از سد پرسپولیس گذشت.
 
در هشت بازی آخر دو تیم که برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت پرسپولیس می‌نشست، تراکتور موفق به کسب پیروزی نشده بود. هر دو دیدار فصل قبل نیز با تساوی به پایان رسید.
 
پس از ناکامی هفته اول استقلال مقابل ماشین سازی تبریز، پرسپولیس هم در هفته دوم دست خالی از تبریز برگشت.
 
از آخرین بار که تراکتور بر پرسپولیس غلبه کرد ۱۶۳۷ روز می‌گذشت. هفدهم اسفند ۹۳ شاگردان تونی الیویرا مقابل پرسپولیس به برتری رسیدند. از آن بازی، در دیدار جمعه شب امید عالیشاه در ترکیب اصلی پرسپولیس بود.
 
علیپور و خانزاده نیز در آن مسابقه به عنوان یار جایگزین برای پرسپولیس وارد میدان شده بودند که این بار هر دو در ترکیب اصلی قرار داشتند. با این تفاوت که خانزاده حالا یار تراکتور است.
 
این نخستین مسابقه‌ای بود که محمدحسن انصاریفرد به عنوان مدیرعامل کنار پرسپولیس قرار می‌گرفت.
 
انصاریفرد جایگزین ایرج عرب شده است. این دومین بار است که بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی، مدیرعامل این تیم می‌شود. برادرش عباس انصاریفرد هم سه دوره مختلف مدیرعامل پرسپولیس بوده.
 
در طرف مقابل مصطفی دنیزلی سرمربی سابق پرسپولیس روی نیمکت تراکتور نشسته بود. او پس از تساوی هفته اول در مسجدسلیمان، نخستین برد را در خانه جشن گرفت.
 
تراکتور که از چهار کاپیتان تیم ملی بهره می‌برد توانست با استفاده از تجارب این بازیکنان، انگیزه بالای سایر نفرات و حضور موثر یاران خارجی‌اش چهل و پنجمین رویارویی دو تیم را به سود خود رقم بزند.
 
در وقت‌های تلف شده از نیمه اول، مسعود شجاعی پشت ضربه کرنر ایستاد و وقتی دید حاج صفی آزادانه بیرون محوطه ایستاده توپ را برایش فرستاد. او نیز با سماجت در حفظ توپ و شوت با پای چپ، دروازه بیرانوند را باز کرد.
 
در ترکیب تراکتور رشید مظاهری، ایمان سلیمی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، میثم تیموری، رضا اسدی، مسعود شجاعی، میمبلا (ساسان انصاری) اشکان دژاگه (سوگیتا) احسان حاج صفی (سعید مهری) و فورچونه بازی کردند.
 
دو اشتباه مظاهری و بیرانوند در دور کردن توپ در دقایق آغازین بازی، بیانگر جو سنگین و فشار بالای مسابقه بود که آمار اشتباهات هر دو تیم را بالا برده بود. در ادامه اما مظاهری درخشید و در برابر هجوم‌های متعدد تیم مهمان ایستادگی کرد.
 
هر دو تیم موقعیت‌هایی برای گلزنی داشتند. شوت سنگین میمبلا از فاصله دور، ضربه سر شجاعی، شوت رسن و فرصتی که ترابی از دست داد از جمله فرصت‌های مهم گلزنی بود که هدر رفت.
 
در ترکیب پرسپولیس علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری (امیر روستایی) محمدی نادری (براندائو) احمد نوراللهی، امید عالیشاه (بشار رسن) وحید امیری، سیامک نعمتی، مهدی ترابی و علی علیپور به میدان رفتند.
 
در این بازی فیزیکی پر برخورد نعمتی و بیرانوند برای پرسپولیس، حاج صفی، سلیمی، دژآگه و احد شیخ لاری سرپرست تراکتور کارت زرد گرفتند.
 
استقبال مردم به حدی بود که ساعت‌ها قبل از مسابقه، ترافیک سنگینی در اتوبان کسرایی منتهی به استادیوم یادگار تبریز ایجاد شد و هواداران با مشقت فراوان خود را به ورزشگاه می‌رساندند.
 
سرمربی پرسپولیس در نشست خبری گفت: تیمم دقایق آخر سانترهای بلند انجام داد که من خوشم نیامد. در فوتبال مدرن باید از کناره‌ها نفوذ کرد. ما ۸۵ دقیقه خوب بازی کردیم.
 
گابریل کالدرون که اولین شکست را در لیگ ایران متحمل می‌شود، انتقاد از عملکرد تیمش را رد کرد و گفت: «تراکتور مدعی قهرمانی است. بودجه ما از استقلال و تراکتور کمتر است و شاید به خاطر همین است که می‌گویید طراوت نداریم. ما همچنان مدعی قهرمانی هستیم.»
 
مصطفی دنیزلی هم با تمجید از جو عالی ورزشگاه گفت: «امروز نبرد تاکتیک‌ها بود. بازی‌های پرسپولیس را زیر ذره‌بین گذاشته و آنالیز کرده بودیم. از هفته پنجم و ششم، فوتبالی که مدنظرمان است را از تراکتور خواهید دید.»
 
سرمربی ترکیه‌ای درباره دیدگاه همتای آرژانتینی‌اش که تفاوت دو تیم را فقط صحنه گل عنوان کرده بود، گفت: «هر چشمی می‌تواند نگاه متفاوتی داشته باشد. پرسپولیس هم خوب بازی کرد اما نتیجه عادلانه همین برد تراکتور بود.»
+3
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  آفرین به تراکتور - با تمام اینکه تمام دولت و فدراسیون بر علیه اش تلاش شبانه روزی می کنند و هیچ بودجه دولتی نمی گیردد به همت طرفداراش و صاحب با غیرتش عالی نتیچه می گیرد
  2
  3
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.